STERLIN
22,6774
DOLAR
18,8197
EURO
20,3115
ALTIN
1.128,47
BIST
4.997,63
SON DAKİKA
Girne Belediyesi’nden, kan şekeri ve tansiyon ölçüm hizmeti! – KIBRIS HABER
Okul öncesinde ‘ücretsiz yemek’ pazartesi başlıyor
Bakan Muş: Yüzde 5 veya üzerinde büyüme oranı bekliyoruz
Kaza yapan araç sürücüsüne, tutukluluk! – KIBRIS HABER
Girne Belediyesi eski meclis üyesi Faik Kasapoğlu hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Şişecam 2022 yılı net satışlarını 95,3 milyar TL’ye yükseltti
Togg’da geri sayım başladı! NFT açık artırması yarın başlayacak
Odun kesme makinesini çaldı! – KIBRIS HABER
Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan 260 bin araç satışına inceleme
Blinken’den ‘Çin balonu’ için net ileti: Açık bir biçimde egemenliğimizin ihlali
Elektronik haberleşme hizmetlerine ilişkin usulsüz pazarlama ve satış aramaları yapan şirketlere, 51,5 milyon lira idari para cezası kesildi! – KIBRIS HABER
ABD’de raydan çıkan tren alev aldı
Bakan Kurum: Vatandaşımızı bu liyakatsizlerin eline bırakmayacağız
Hamsi Festivali yarın gerçekleşiyor! – KIBRIS HABER
KOSGEB, 5 bin KOBİ’ye 10 milyar TL “Ortak Finansman Desteği” verecek
İsveç’te terör yuvası! PKK ismine adına şantaj yapıp, haraç kesiyorlar!
THY 238 seferini iptal etti
THY hava muhalefeti nedeniyle 238 seferini iptal etti
Bakanlık harekete geçti! Sıfır araba satıcılarına araştırma ve inceleme
Polis Uyardı! – KIBRIS HABER
Uludağ’da konaklama 4500 liradan başlıyor
81 vilayet valiliğine ‘ikinci yarıyıl’ genelgesi
Kar geliyor! – KIBRIS HABER
Güneşköy’de yol kenarında bulunan tekneyi kundakladı! – KIBRIS HABER
Adile Erk Kayıp! – KIBRIS HABER
Girne’de 7 saatlik elektrik kesintisi! – KIBRIS HABER
Pentagon duyurdu: Kriz bitmeden bir tane daha görüldü
Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Toplantısı başladı…
Bakan Dönmez: Türkiye kıymetli bir partner durumunda
Eskişehirspor’da Özcan Kızıltan devri

MEB, kalite seferberliğini sürdürüyor

Millî Eğitim Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatındaki okullarda 2 yıl önce başlattığı TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası çalışmaları meyvelerini vermeye başladı. Bu kapsamda Bakanlığın iki genel müdürlüğü ile 210 okulda İSO belgelendirme çalışmaları tamamlandı.

MEB, kalite seferberliğini sürdürüyor
CyborNFT
17.12.2022 18:21
0
A+
A-

MEB, kalite seferberliğini sürdürüyor
Millî Eğitim Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatındaki okullarda 2 yıl önce başlattığı TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası çalışmaları meyvelerini vermeye başladı. Bu kapsamda Bakanlığın iki genel müdürlüğü ile 210 okulda İSO belgelendirme çalışmaları tamamlandı.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlığın internet sitesinde yaptığı açıklamada merkez ve taşra teşkilatıyla okul ve kurumlarında, ulusal ve uluslararası standartlar oluşturma çalışmalarını 2020’den beri yürüttüklerini söyledi. Bakanlık olarak Mesleki ve Teknik Eğitim, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlükleri’nin TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası’a sahip olduğunu belirten Özer, ayrıca Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü ve Ölçe Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası aldığını açıkladı.

Bakanlık bünyesinde kurulan Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimini’nin 2022 yılı belgelendirme hizmetleri faaliyetleri doğrultusunda gerçekleştirilen ilk belgelendirme tetkikleri sonucunda, “Personel Genel Müdürlüğü ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü” TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hak kazanmıştır” bilgisini paylaştı

CyborNFT

MERKEZ TEŞKİLATTA 5 BİRİMDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Bakan Özer, Bakanlık merkez teşkilatında TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgelendirme sürecine ilişkin bilgi verirken Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler, Din Öğretimi, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlükleri; Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ve Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

İLK VERİLER PAYLAŞILDI
Okul ve kurumlarda da Türk Standartları Enstitüsü iş birliğinde TSE & EOQ (Avrupa Kalite Teşkilatı) Personel Belgelendirme Programı’na uygun olarak çalışmalar yürütüldüğünü söyleyen Özer, bu kapsamda TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi alanında 71, TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi alanında 77, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi alanında ise 30 tetkik görevlisi ile hizmet verildiğini açıkladı.

Bakan Özer, “Okul ve kurumlarda yürütülen kalite yönetim sistemi çalışmalarına ilişkin şu bilgileri verdi: “Okul ve kurumlarımız; sağlık ve güvenlik şartlarıyla kalite yönetimlerini uluslararası standartlara uygun olarak belgelendirmekte. 54 okul-kurum TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, 156 okul-kurum TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi aldı. TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi standardı ile ilgili belgelendirme çalışmaları sürdürülmektedir” dedi.

Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Cemal Özdemir’e belgelerini Bakan Özer takdim etti.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.