STERLIN
23,6120
DOLAR
19,1244
EURO
20,7396
ALTIN
1.212,37
BIST
4.811,45
SON DAKİKA
İthal cep telefonlarına yapılacak ‘gümrük zammı’ iptal edildi
Mehmet Büyükekşi: “Hocamıza, oyuncularımıza teşekkür ediyorum”
İthal cep telefonlarına gümrük artırımı iptal edildi
Arda Turan: “Çok yetenekli ve kaliteli bir grubumuz var”
Resmi Gazete’de bugün (29.03.2023)
Çağlar Söyüncü: “Ronaldo’muz Messi’miz yok”
Türkiye – Hırvatistan maçı sonrası Stefan Kuntz’dan açıklamalar: Rakiple aramızdaki en değerli fark…
Türkiye – Hırvatistan maçı sonrası Stefan Kuntz’dan açıklamalar
Zlatko Dalic: “Modric’i alkışladıkları için Türk halkına teşekkür ediyorum”
Türkiye 0-2 Hırvatistan (Maç özeti)
Anadolu Efes, Olimpia Milano’yu farklı geçti
Türkiye – Hırvatistan maçında Stefan Kuntz’a tepki! Hakan Çalhanoğlu büyük üzüntü yaşadı, tribünler Arda Güler’i istedi ama…
‘Fed daha güçlü bankacılık düzenlemelerini değerlendiriyor’
Bursa’da anlamlı koreografi! Hırvatistan tribünlerinde duygulandıran pankart
Wizz Air, İGA İstanbul Havalimanı uçuşlarına başladı
Arda Turan, Hırvatistan maçı öncesi ödüllendirildi
49 gün sonra enkazdan çıkarıldı! – KIBRIS HABER
Çamlıbel’de ormanlık alan içerisinde suçüstü yakalandılar! – KIBRIS HABER
ABD medyası:Türkiye rekor kırdı! ‘Erdoğan’ın 20 yıllık projesi meyvelerini veriyor’
Ersin Tatar, Londra temaslarına devam ediyor! Kıbrıs konusu gündemde – KIBRIS HABER
Filiz Besim; “Sağlık Bakanlığı’ndaki 85 personel, bir yıldır sosyal güvenceden yoksun çalışıyor”! – KIBRIS HABER
ABD’den Esad’ın kuzenleri dahil 6 kişiye yaptırım
TMO’nun buğday ithalatı ihalesinde maliyet belli oldu
AB gaz tüketimini düşürme kararını uzattı
Korsanlar gemiye saldırdı, mürettebat ile iletişim kesildi
Özdemir Berova; “Paniğe Gerek Yok”! – KIBRIS HABER
Afrika Birliği’nden Kenya’daki taraflara sükunet çağrısı
Fransa alarmda! İçişleri Bakanı’ndan ‘ateş ve kan’ uyarısı
Siemens Energy, İtalya’dan 1 milyar euroluk sipariş aldı
5 üniversiteden iş birliği

Matematik Seferberliği başladı

Matematik Seferberliği başladıUlusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Ben eğitimde fırsat eşitliğinin kilit taşının matematik öğretimi olduğuna …

Matematik Seferberliği başladı
CyborNFT
17.05.2022 15:07
0
A+
A-

Matematik Seferberliği başladı
Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Ben eğitimde fırsat eşitliğinin kilit taşının matematik öğretimi olduğuna inanıyorum zira matematik hepimize lazım” dedi.

Ulusal Eğitim Bakanlığınca “her yerde matematik” anlayışıyla hazırlanan Matematik Seferberliği Tanıtım Merasimi, Bakan Mahmut Özer’in iştirakiyle düzenlendi. Matematik Seferberliği, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde matematik dersinin tahsilini günlük ömür marifetlerine uyarlayarak hem tahsilini kolaylaştırmak hem de öğrencilere bu dersi küçük yaştan itibaren sevdirmek emeliyle başlatıldı.

SEFERBERLİK DEĞİL ŞENLİK
Merasimde yaptığı konuşmada matematikteki öğrenme yaklaşımını değiştireceklerini söyleyen Bakan Özer, salondaki coşkuyu işaret ederek bunun bir seferberlik değil şenlik olduğunu belirtti. Bakan Özer konuşmasında şunları söyledi:
“Öğretmen ve öğrenciler ile el ele yeni bir yola girmenin, gelecekle ilgili yeni bir adım atmanın heyecanını yaşıyoruz. Türkiye, son 20 yılda eğitim alanında kalite odaklı büyük bir dönüşüme imza attı. Artık yeni periyotta odak noktamız eğitimde fırsat eşitliği.

CyborNFT

MATEMATİK KİLİT TAŞ
Temel Eğitimde 10.000 Okul projesinden Bakanlığın uyguladığı başka pek çok projeye hepsinin ana odağını eğitimde fırsat eşitliği oluşturuyor. Nasıl bu ülke eğitime erişimle ilgili öteki sorunlarını çözmüşse eğitimde fırsat eşitliğine ait sıkıntılarını da çözebilecek müktesebata sahip. Yıllardan beri kronik bir sorun olan matematik öğretimini nasıl kolaylaştırabiliriz? Ben eğitimde fırsat eşitliğinin kilit taşının da matematik öğretimi olduğuna inanıyorum zira matematik hepimize lazım. Matematik yalnızca sayısal eğilimi olan öğrencilerimize değil sözel eğilimi olan öğrencilerimize de eşit yüke eğilimi olan öğrencilerimize de lazım. Aslında bu paradigmayı değiştirmemiz gerekiyor. Matematik, her insan için, hayatı anlaması için, hayatı yorumlaması için ve hayatın içerisinde rasyonel bir biçimde yol yürüyebilmesi için gerekli olan bir enstrüman sağlıyor. İşte bizler gençlerimizi 21. yüzyılın dünyasına bu yeteneklerle yetiştirmek için matematik seferberliğini daima birlikte bugün başlatmış oluyoruz. İnşallah bu, adım adım 81 ile ve 922 ilçemize yaygınlaşarak çok hoş muvaffakiyet kıssaları ortaya çıkacak.”

MATEMATİK YAZ OKULLARI AÇILACAK
BİLSEM’lerde yaz okulu açılmasına ait bir açıklamada bulunduğunu hatırlatan Bakan Özer, “2020 yılında 183 olan BİLSEM sayısını 2022 yılında 355’e çıkardık. Artık yazın BİLSEM’lerde yaz okulu kapsamında iki ders okutacağız: Bilim ve sanat. 2’nci sınıftan 12’nci sınıfa kadar BİLSEM öğrencisi olup olmadığına bakmaksızın çocuklarımıza istedikleri vilayetlerde yaz okullarına katılabilme imkânı getirdik” dedi.

Bakan Özer programda yaz okullarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Matematik seferberliği ile ilgili yeni bir adım atıyoruz. Bu süreçlere alanda öğrencilerimizi çok daha fazla entegre edebilmek için 4’üncü sınıftan 12’nci sınıfa kadar destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında vilayetlerimizde, ilçelerimizde matematik yaz okulları açıyoruz. Bizim bir an bile beklemeye ve ertelemeye tahammülümüz yok. Karar verdiğimiz şeyleri süratli bir formda yazın uygulayarak 2022-2023 eğitim öğretim yılında çok daha güçlü bir halde eşitsizliklerini çok daha azaltmış bir biçimde yolumuzda yürümeye, yeni açılımlar yapmaya devam edeceğiz.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.