STERLIN
22,8573
DOLAR
18,6477
EURO
19,7249
ALTIN
1.075,16
BIST
4.855,92
SON DAKİKA
Brezilya’da sol bek krizi çözüldü mü? Hırvatistan’da eksik var mı? Dünya Kupası haberleri, iddaa oranları…
Almanya’da Başbakan Scholz, eyalet başbakanları ile bir ortaya geldi
AB ve BM’den İran’a “idamları durdur” daveti
Turizm Bakanı Ersoy: Yıl sonu maksadımız 46 milyar dolar
Resmi Gazete’de bugün (09.12.2022)
ALBA Berlin 75-104 Fenerbahçe Beko (Euroleague maçı)
Çukurova, tartışmalı düdüklerle kaybetti
Bakan Alim’den EYT açıklaması
Adana Demirspor Lideri Murat Sancak ameliyat oldu
Vitor Pereira’nın yeni adresi belli oluyor! Kulüpten açıklama: ‘İnanıyorum’
Son Dakika: TFF, Göztepe ve Altay’ı hükmen yenik saydı! Olaylı derbi sonrası…
ABD 2023 savunma bütçesi Temsilciler Meclisi’nde onaylandı
Credit Suisse 4,3 milyar dolarlık sermaye artırımını tamamladı
Rekor satın almaya Federal Ticaret Komisyon freni
Blinken: İsveç ve Finlandiya, Türkiye’nin endişelerini gidermek için somut adımlar attı
ABD’de 18 yaşındaki öğrenci belediye başkanı seçildi
Satrançta gururumuz. Hüseyin Can Ağdelen – KIBRIS HABER
DP’liler Dayanışma Gecesi’nde bir araya geldi! – KIBRIS HABER
Borsa yükselişte! Dövizde son durum – KIBRIS HABER
Güney’e para kaçıran zanlıya 1 yıl hapis! – KIBRIS HABER
AB’den Hırvatistan’a onay, Bulgaristan ve Romanya’ya ret
Ceyhun Kırok; “İddialıyız, kazanacağız”! – KIBRIS HABER
Almanya’daki darbe planı iddiası! Prens Heinrich de tutuklandı – KIBRIS HABER
Merkez Bankası’ndan uyarı! – KIBRIS HABER
Mimarlar Odası; “İnşaatların projelendirilmesi yerel mimar ve mühendislerle birlikte yürütülmelidir”! – KIBRIS HABER
Mehmet Harmancı; “Paylaşım Mutfağı yanında Paylaşım Bakkal’ının hizmet ağını genişletip kalıcı hale getireceğiz” – KIBRIS HABER
Güney Kore’den vatandaşlarına yeni yıl hediyesi: 1 yıl daha gençleşecekler
Son dakika: Amerikalı basketbol yıldızı Brittney Griner esir takası kapsamında serbest bırakıldı
Sınır Tanımayan Doktorlar’ın kurtarma gemisinde sürpriz doğum!
Putin’den Ukrayna’da görev yapan askerlere “Altın Yıldız” madalyası

Mali yardım! Başvurular 18 Ekim’e kadar – KIBRIS HABER

Mali yardım! Başvurular 18 Ekim’e kadar – KIBRIS HABER
CyborNFT
07.10.2022 16:15
0
A+
A-

Kültür Dairesi, 2022 yılına yönelik olarak “Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü” kapsamında, toplam 731 bin 150 TL tutarında mali yardım yapacağını duyurdu. Güzel sanatlarla ilgili derneklerin projelerini desteklemek amacıyla Kültür Dairesi tarafından her yıl yapılan mali yardımlar için, bu yıl 4-18 Ekim 2022 tarihleri arasında başvuru kabul edileceği bildirildi…

Başbakan Yardımcılığı, Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi, 2022 yılına yönelik olarak “Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü” kapsamında, toplam 731 bin 150 TL tutarında mali yardım yapacağını açıkladı. Yapılan açıklamada, başvuruların 4-18 Ekim 2022 tarihleri arasında kabul edileceği belirtildi.

Kültür Dairesi’nde 18 Ekim 2022 tarihine kadar randevu usulüyle alınacak müracaatlar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 09.00-13.30 saatleri arasında ve Perşembe günleri de 09.00-12.00 ile 13.30-17.00 saatleri arasında kabul edilecek.

Tüzük kapsamında ilk tescil tarihinden itibaren 2 yılını doldurmuş ve faal olan derneklerin başvurabileceği mali yardımlar, dernekler tarafından 1 Haziran 2022 ile 31 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilecek proje ve etkinlikler için yapılacak.

CyborNFT

Sunulacak projenin toplam maliyeti en fazla 146 bin 230TL, katkı miktarı da en fazla 73 bin 115 TL olacak

Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü’nde, dernekler tarafından sunulacak herhangi bir projenin toplam maliyetinin, Kültür Dairesi’nin bu amaçla kullanılacak toplam bütçe ödeneğinin yüzde 20’si ile sınırlandırılmakta olduğu ve ilgili bütçe kaleminin de 731 bin 150TL olduğu duyuruldu.

Kültür Dairesi’nin tüzük kapsamında yapacağı mali katkılardan yararlanmak amacıyla dernek tarafından sunulacak bir projenin toplam maliyetinin en fazla 146 bin 230TL ve bir derneğe yapılabilecek toplam katkı miktarının da en fazla 73 bin 115 TL olacağının altı çizildi. Tüzük çerçevesinde bir derneğe yapılabilecek katkı miktarı toplam bütçe ödeneğinin yüzde 10’u ile sınırlandırıldığından, derneğin iki veya bir projeyle başvurmasına bakılmaksızın, bir derneğe yapılabilecek en fazla katkı miktarının da 73 bin 115 TL olacağına dikkat çekildi.

Güncellenen Başvuru Rehberi, Başvuru Formu ve Proje Kabul Formu Kültür Dairesi’ne e-posta gönderilerek talep edileceği ifade edildi.

Kültür Dairesi’nden yapılan açıklamada, başvuru ile ilgili evrakların 2022 yılı için güncellendiği ve başvuruların güncel formlarla yapılması gerektiği vurgulandı. Katılım koşulları ile ilgili detaylar, beyan edilmesi gerekli evraklar ile materyallerin listesi ve değerlendirme ölçütleri hakkındaki bilgileri içeren Başvuru Rehberi 2022 ile Başvuru Formu 2022 ve Proje Kabul Formu 2022 isimli dokümanlar Kültür Dairesi’nin kulturdairesi@yahoo.com adresine e-posta gönderilerek talep edilebileceği duyuruldu ve başvuruların bilgisayar ortamında doldurulması gerektiğine işaret edildi.

Başvurular Tüzük çerçevesinde Kültür Dairesi Müdürü başkanlığında, 12 üyeden oluşturulan Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirecek

Tüzük kapsamında 12 üyeden ve Kültür Dairesi Müdürü Şirin Zaimağaoğlu başkanlığında oluşturulan Değerlendirme Komisyonu’nda, Kültür Dairesi Güzel Sanatlar Şube Amiri Temsilcisi Ceyhan Özyıldız, Kütüphaneler ve Yayın Şube Amiri Mavişe Pınar Uysal, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Müdürü Mutlu Ateş, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Koordinatörü Mustafa Kofalı, Gençlik Dairesi Müdürü Hakan Özsaygın, Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu temsilcisi Ayhan Bıçaklı ile Kültür Dairesi’nin Kültür Sanat Danışma Kurulu’na seçimle gelen edebiyat alanından Serkan Soyalan, müzik Alanından Aytaç Çağın, sahne (gösteri) sanatları alanından Süleyman Şakar, görsel sanatlardan Özhan Özatay ile halk bilimi ve araştırmacılardan Refik Hazır görev yapıyor.

Mali yardımlar, güzel sanatlarla ilgili amatör derneklerin, Kıbrıs Türk halkının kültürel değerlerini yayıcı, özüne sadık kalarak geliştirici ve belgeleyici işlerin yerine getirilmesinde yapacakları veya yürütecekleri projeler ile üretime yönelik olarak geliştirecekleri proje, eğitsel yayın, eğitim çalışması ile kültürel ve sanatsal içerikli, projelerinin desteklenmesini ve özendirilmesini amaçlıyor.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.