STERLIN
24,8491
DOLAR
19,9662
EURO
21,3770
ALTIN
1.249,93
BIST
4.580,67
SON DAKİKA
28 Mayıs 2023 Nöbetçi Eczaneler
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı 3 bölgeyi karantinaya aldı! – KIBRIS HABER
Birkan Uzun Zirve Koşusu’nun ikincisi düzenleniyor! – KIBRIS HABER
Türkiye yarın sandık başına gidecek! – KIBRIS HABER
Çavuşoğlu; “KKTC’de bu yıl 306 öğretmenin Kamu Hizmetleri Komisyonu tarafından ataması yapıldı”! – KIBRIS HABER
Yeni geçiş kapılarının açılması için eylem! – KIBRIS HABER
Öz çekim yaparken suya düşen telefonunu bulmak için barajı boşalttırdı! – KIBRIS HABER
Ölümlü kaza! – KIBRIS HABER
Ali Başman; “Ülkenin istikrarı için adayım”! – KIBRIS HABER
THY uçağına kuş çarptı! – KIBRIS HABER
68 kilo insan saçı ele geçirildi! – KIBRIS HABER
Alkollü sürücü yayaya çarptı! – KIBRIS HABER
Beyaz Saray’da panik! – KIBRIS HABER
16 yaşındaki çocuk, annesi, ablası ve komşusunu öldürdü! – KIBRIS HABER
İskele’de korkutan kaza! – KIBRIS HABER
Gabar Dağı’ndan sevindiren haber! “Yoğun bir petrol çıktı” – KIBRIS HABER
27 Mayıs 2023 Nöbetçi Eczaneler
“Nikos Hristodulidis Almanya’dan da istediğini alamadı”! – KIBRIS HABER
38 bin artçı sarsıntı yaşandı! – KIBRIS HABER
Meteoroloji Dairesi yağış miktarını açıkladı! – KIBRIS HABER
Dikkat! Yeni dolandırıcılık yöntemi – KIBRIS HABER
15 yabancı işçiye köle muamelesi! – KIBRIS HABER
Meteoroloji gün verdi! – KIBRIS HABER
Başkasının kimliğine büründü! – KIBRIS HABER
İlaç fiyatlarına da zam! – KIBRIS HABER
O yol çift yönlü olarak trafiğe kapatılacak! – KIBRIS HABER
38 araç trafikten men edildi! – KIBRIS HABER
Marketten içki ve buz çaldı! – KIBRIS HABER
İki ayrı yerde yangın! – KIBRIS HABER
Öğretmenler Değişiklik Yasa Tasarısının geri çekilmemesi halinde grevler devam edecek! – KIBRIS HABER

Las Vegas’ta Togg rüzgârı esti

Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te Dijital Mobilite Bahçesi konseptiyle dikkatleri çeken Togg, büyük beğeni topladı. Togg Dijital Mobilite Bahçesi’ni ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Beyond X” ismindeki alanda mobilitenin geleceği olarak nitelendirilen yenilikleri deneyimledi. Varank, yerli arabanın mart sonuna yanlışsız yollarda olacağını belirtti.

Las Vegas’ta Togg rüzgârı esti
CyborNFT
10.01.2023 07:25
0
A+
A-

Las Vegas’ta Togg rüzgârı esti
Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te Dijital Mobilite Bahçesi konseptiyle dikkatleri çeken Togg, büyük beğeni topladı. Togg Dijital Mobilite Bahçesi’ni ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Beyond X” ismindeki alanda mobilitenin geleceği olarak nitelendirilen yenilikleri deneyimledi. Varank, yerli arabanın mart sonuna hakikat yollarda olacağını belirtti.

CES 2023’e katılmak üzere ABD’de bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, buradaki temasları kapsamında Togg’un standını ziyaret etti. Dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı olarak nitelendirilen CES 2023’teki, “Togg Dijital Mobilite Bahçesi”ni inceleyen Varank, Togg CEO’su Gürcan Karakaş ile birlikte, “Beyond X” ismiyle tanıtılan ve mobiletinin ‘yarından sonrası’na ait ipuçları veren alanı da deneyimledi.

Bakan Varank’a ziyaretinde, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Anadolu Kümesi İdare Heyeti Lideri Tuncay Özilhan ve Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan da eşlik etti. Ziyarette gazetecilerin de sorularını yanıtlayan Varank’ın demeçlerinde şu detaylar öne çıktı:

CyborNFT

TOGG VİZYONU: CES, 1960’lı yıllardan itibaren yapılan dünyanın en kıymetli elektronik fuarlarından biri. Firmalar, her yıl buraya gelerek yeni eserlerini ve teknolojilerini tanıtıyor. Togg da iki yıldır bu fuarda. Geçen sene birinci kere katıldığında beşerler garipsemişti. Bir araba markasının elektronik fuarında uzunluk göstermesi, yeni kabul edilebilir bir anlayıştı. Togg, “Bir arabadan daha fazlası” diyerek yola çıktı. Aslında dönüşen otomotiv sanayisinde teknolojiler, beklentiler ve arabaların kullanıcıya sunduğu imkânlar da değişiyor. Togg, bir teknoloji firması olduğunu göstermek için geçen sene bu fuardaydı. Geldiğimiz noktada çok daha fazla otomotiv markasının burada olduğunu görüyoruz. Bu manada Togg’un bir vizyon ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

CES’TE KUYRUK: Togg bir muvaffakiyet kıssası olmak istiyor; yalnızca Türkiye açısından değil, küresel bir marka haline gelmeye çalışıyor. Bunun üzere etkinlikler de bu vizyon açısından değerli. Fuarın en hoş stantlarından biri burada. Kullanıcı tecrübesi için beşerler dakikalarca sırada bekliyor. Bu da gerçek bir iş yaptığımızın göstergesi. Bu fuara daha çok iştirakle uzunluk göstermek istiyoruz. Dünyanın vitrini diyebileceğimiz bu aktiflikte daha fazla Türk firmasıyla yer almak istiyoruz. Bunun için de bakanlık olarak farklı dayanaklarımız var. Bunları önümüzdeki yıllarda artıracağız.

TOGG’A DAİR HER ŞEY: Bir arabadan fazlası diye yola çıktığımız Togg’un fuarda bu yılki konsepti, dönüşen otomotiv sanayisinin geleceği noktayı gösteriyor. Togg’un yeni çıkacak uygulaması sayesinde vatandaşlar, arabaya dair merak ettikleri bütün soruların karşılıklarını bulabilecekler. Togg’un kullanıcılara yönelik uygulaması da hayata geçer geçmez bu tecrübenin ayrılmaz bir kesimi olacak. Vatandaşlarımız araca nasıl erişeceklerini, nasıl satın alabileceklerini ve ulaşabileceklerini bu uygulamadan görebilecekler.

TEKNOLOJİ KÖŞELERİ: Togg, geçen sene geleceğin aracını tanıtan bir konseptle buradaydı. Bu yıl da kullanıcı tecrübesi ve kullanıcının nelerle karşılaşabileceğinin bir örneğini ortaya koymuş oldu. Aslında farklı köşelerde, farklı vizyonlar ortaya koyuyorlar. Çabucak gerimizde dijital ile gerçeğin yeni arabalarda nasıl bir ortaya getirilebileceğinin en hoş örneklerinden biri ortaya konuluyor. Yapay zekayla geliştirilmiş imajların içerisinde adeta gerçeği yaşıyormuş hissine kapılıyorsunuz. Bu da aslında geleceğin teknolojilerinin neler vaat edebileceğini gösteriyor.

MART SONU YOLLARDA: Şubatın yarısında ön satışlar başlayacak. Mart ayının sonuna gerçek da bu araçların satıldığını, yollara çıktığını göreceğiz.

CEO’LAR VE TÜRK STARTUPLARLA GÖRÜŞTÜ

Bakan Mustafa Varank, ABD temasları çerçevesinde CES’in CEO’su Gary Shapiro ve dünyanın önde gelen erken etap teşebbüs sermayesi fonu Plug & Play’in kurucusu Saeed Amidi ile de ikili görüşme gerçekleştirdi. Bakan Varank, CES 2023’te Togg ve bakanlığına bağlı İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) dayanağıyla fuarda yer alan Türk startup firmalarının stantlarını da ziyaret etti. Varank, ayrıyeten Milletlerarası Demokratlar Birliği (UID) temsilcileri, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) üyeleri ve Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) üyeleriyle çeşitli programlarda bir ortaya geldi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.