STERLIN
23,1415
DOLAR
18,8051
EURO
20,5203
ALTIN
1.163,89
BIST
4.713,39
SON DAKİKA
Son dakika! FBI, ABD Başkanı Biden’ın evinde arama yaptı
Sıla Usar İncirli; “Derhal ilaç eksikliği kriz masası kurulmalıdır”! – KIBRIS HABER
Lefkoşa Kaymakamlığı müracaat için tarih verdi! – KIBRIS HABER
Almanya’da camideki çocuklara ırkçı tehdit
Hindistan’da çığ felaketi
İspanya’da göçmen ölümlerine karşı anlamlı protesto
Yeşil kuyruklu yıldız, 50 bin yıl sonra ilk kez Dünya’ya yaklaşıyor
Girne Antik Liman Yenileme Projesi! – KIBRIS HABER
Doktorlar virüs deyip antibiyotik verdi, beyin tümörü çıktı!
Eşini keserle öldürdü! – KIBRIS HABER
İngiltere’de dev grev: Yaklaşık 500 bin kişi iş bıraktı
Kar yağışı başladı! – KIBRIS HABER
NATO umutları suya düştü… Erdoğan’ın sözleri İsveç’te soğuk duş etkisi yarattı!
Bakan Özer Aliyev’le görüştü
BİLSEM öğrencileri uzay yolculuğunda
Eğlence parkında salıncak faciası: 8 yaralı
Filipinler’de 6 büyüklüğünde deprem
Bakan Çavuşoğlu’nun Estonya’daki temasları devam ediyor
El-Sen; “Üretim yetersizliğinden elektrik kesintilerinin devam edeceği görünüyor”! – KIBRIS HABER
3 Araç trafikten men edildi! – KIBRIS HABER
Maliye Bakanlığı’nda atamalar yapıldı! – KIBRIS HABER
Spot piyasada elektrik fiyatları (01.02.2023)
İnşaat işçisi 3’üncü kattan ağabeyinin üzerine düştü! – KIBRIS HABER
212, 70 milyon Euro’luk fon kuracak
Dünyanın konuştuğu ölüm! Şeytani plan polisi bile şaşırttı: ‘Olayların bu şekilde gelişmesini hiç beklemiyorduk’
Bafra’da otobüs içerisinde kavga! – KIBRIS HABER
Avrupa’da elektrikli otomobil satışları yükseldi
Euro Bölgesi’nde enflasyon beklentilerin altında kaldı
Rus saldırısı her şeyi değiştirdi… Almanya’dan itiraf gibi açıklama
Kremlin ve Belarus’tan peş peşe açıklamalar! Rus firmadan çok konuşulan teklif

Kudret Özersay: Güven tazelenerek yola devam edilecek! – KIBRIS HABER

Kudret Özersay: Güven tazelenerek yola devam edilecek! – KIBRIS HABER
CyborNFT
18.08.2022 12:22
0
A+
A-

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, aslolanın kişiler değil ‘parti ilkeleri ve toplum menfaati’ olduğunu belirten Özersay, “Güven tazelenerek yola devam edilecek” dedi…

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, parti MYK’sının Parti Meclisi tarafından görevden alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Parti Meclisi’nde kararın toplantıya katılanların oybirliği ile alındığını vurgulayan Özersay “Parti başkanı olarak ben de dahil kişiler gelip geçicidir, aslolan kişiler değil partinin ilkeleri ve ülkeye yararlı bir mücadele ortaya koymaktır, toplumun menfaatidir. O nedenle dönem dönem çeşitli sebeplerle bu türden görev değişimleri olabilir, güven tazelemek gerekebilir. Son dönemde yaşanan bazı gelişmeler nedeniyle bir güven tazeleme ihtiyacı hissedildi ve MYO görevden alındı. Daha uyumlu ve verimli çalışacak bir Merkez Yürütme Organı için yenilenen seçimle güven tazelenerek yola devam edilecek. Partinin karar organı Parti Meclisidir, Merkez Yürütme Organını da Parti Meclisi seçer. Yani MYO Parti Meclisine, kendisini seçen organa karşı sorumludur. Tüzüğümüze göre Parti Meclisi herhangi bir MYO üyesini görevden alabilir. Parti Meclisi seviyesinde kendi içinde daha uyumlu daha iyi çalışabilecek bir MYO oluşumuna imkan tanıyalım düşüncesi hakim oldu ve bu karar toplantıya katılanların oybirliği ile alındı” ifadelerini kullandı.

“HP İÇİN TEMİZ SİYASET İLKELERİ ESASTIR, O TEMELDE SİYASİ MÜCADELE SÜRECEK”

CyborNFT

Ülkede son dönemde yaşanan pek çok olayın Halkın Partisi tarafından vurgulanan en önemli ilke olan temiz siyaset yaklaşımının ne kadar önemli, ne kadar yaşamsal ve ne kadar zamanlı olduğunu bir kez daha gösterdiğini vurgulayan Özersay  “Bugün memlekette her taşın altından rant paylaşımı, kara para aklanması, ihalesiz alımlar, sebepsiz ve ani zenginleşmeler ve bu konularla bağlantılı yozlaşmış çürümüş siyaset çıkıyor. Üstelik bu yozlaşmış ve çürümüş siyaset halk iradesinin esir alınmasına neden oluyor. Halkın Partisi ilk kurulduğu günden bu yana bu konularda hep hassas olmuş, hep tutarlı bir duruş sergilemiştir. Bu ülkede görevdeki Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, Bakanlar bu türden kara para işiyle bağlantılı isimlerle son derece sıkı fıkı ilişkiler içerisinde görüntüler veriyorlar. Bu ortamda temiz siyaset ilkesine ve bu türden ilişkilere eskisinden çok daha fazla özen göstermek ve yozlaşmış, çürümüş siyasetle mücadele etmek gerekir. Halkın Partisi temiz siyaset ilkesi temelinde siyasi mücadelesine kararlı şekilde devam edecektir. Bu parti yozlaşmış siyasete karşı, yolsuzluklara karşı mücadele etmek kendi irademize dayalı bir devlet sahibi olabilmek için yola çıkmıştır. Bu sorumlulukla bundan sonra da çok kararlı şekilde aynı yolu yürüyecektir” dedi.

“ASLOLAN KİŞİLER DEĞİL PARTİ İLKELERİ VE TOPLUM MENFAATİDİR” 

HP Genel Başkanı Özersay “Parti başkanı olarak ben de dahil kişiler gelip geçicidir, aslolan kişiler değil partinin ilkeleri ve ülkeye yararlı bir mücadele ortaya koymaktır, toplumun menfaatidir. O nedenle dönem dönem çeşitli sebeplerle bu türden görev değişimleri olabilir, güven tazelemek gerekebilir. Görevden alınan arkadaşlar yeniden aday olabilirler, karar organımız olan Parti Meclisi’nin güveni devam ediyorsa yeniden seçilirler. Sonuçta herkes yeniden aday olabilir. Memleketimizde çok ciddi yönetsel ve ekonomik sorunlar yaşanırken, sosyal adaletsizlik giderek daha da derinleşirken, insanlar geçim sıkıntısı çekerken, gençler yurt dışına kaçma planı yaparken kimin hangi makama geldiğinin, kimin ne olacağının bizim açımızdan herhangi bir önemi yoktur. Halkın Partisi kişisel menfaatlerin değil toplumsal düşüncenin ve toplum menfaatinin ön plana çıktığı, temiz siyaset ilkesiyle çürümüşlüğe ve yolsuzluklara karşı mücadele etmek temel hedefiyle yola çıkmış bir siyasi parti olduğunun bilincini ve sorumluluğunu taşıyor, bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.