STERLIN
20,3217
DOLAR
16,7913
EURO
17,5150
ALTIN
974,90
BIST
2.443,77
SON DAKİKA
Danimarka’da silahlı saldırı! Yaralılar var
3 Temmuz 2022 Nöbetçi Eczaneler
Rusya’dan Ukrayna’nın Slovyansk kentine atak: 6 meyyit
Hindistan’daki heyelan felaketinde bilanço ağırlaşıyor: 37 meyyit
ABD ve Avrupa’da kaos: Binlerce uçuş iptal
Eroğlu’nun tedavisi sürüyor – KIBRIS HABER
ABD’de hava gösterisinde fecî kaza!
Avustralya’da sel: Binlerce kişi için tahliye buyruğu verildi
Spot piyasada elektrik fiyatları (03.07.2022)
Hazine ve Maliye Bakanlığı: 90,6 milyar liralık vergiden feragat edildi
Kızıldeniz’de can pazarı… Köpekbalığı saldırdı! Dehşet dolu anlar kamerada
Tesla’nın araç teslimi birinci çeyreğe nazaran düşüş gösterdi
Kızıldeniz’de can pazarı… Köpekbalığı saldırdı yardım etmek yerine kameraya aldılar!
Bakan Özer: Öğretmen atamalarında yükü okul öncesine vereceğiz
Hazine yarın 2 ihale düzenleyecek
Hong Kong’da ikiye bölünen geminin mürettebatına ait açıklama
Kemal Sunal’ın vefatının 22’nci yıl dönümü – KIBRIS HABER
ABD’de polis timsahı elleriyle ırmağa götürdü
Eroğlu hastaneye kaldırıldı – KIBRIS HABER
Pakistan’da otobüs vadiye uçtu: 19 meyyit, 12 yaralı
Son dakika: Atiba Hutchinson 1 yıl daha Beşiktaş’ta!
Fatih Ürek, Bodrum’da kaza yaptı! – KIBRIS HABER
Eşinize verdiğiniz değeri göstermenin 4 yolu – KIBRIS HABER
Yoganın her yaşta sağlığa 10 faydası – KIBRIS HABER
Tüyleri sıfırlayacak yöntem! – KIBRIS HABER
Eski kız arkadaşını darp etti olaya müdahil olan gencin burnunu kırdı! – KIBRIS HABER
Seri hırsız zanlısı 3 gün tutuklu kalacak – KIBRIS HABER
İstanbul Havalimanı’nda fiyatlar uçuyor! Su 31 TL, sandviç 100 TL, Pizza 530 TL – KIBRIS HABER
Hong Kong’ta gemi ikiye ayrıldı: Onlarca kişi kayıp – KIBRIS HABER
Ünlü YouTuber ölümünü video ile duyurdu – KIBRIS HABER

KTİMB 17. Olağan Genel Kurulu Yapıldı – KIBRIS HABER

KTİMB 17. Olağan Genel Kurulu Yapıldı – KIBRIS HABER
CyborNFT
21.05.2022 17:30
0
A+
A-

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’nin (KTİMB) 17. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa, yeniden Cafer Gürcafer seçildi.

Genel Kurul’da, Birlik üyeleri Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Onur Kurulu üyeleri de belirlendi. Başkanlık için tek aday olan Cafer Gürcafer oybirliği ile yeniden Başkanlığa getirildi.

21 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da Atatürk Kültür Merkezi Büyük Konferans Salonu’nda, korona virüs tedbirlerine uygun olarak yapılan Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği 17. Olağan Genel Kurulu’nda Divan Başkanlığı’na Yıldız Gövsa, Divan Katipliği’ne ise Derviş Ata Tahiroğlu, Fuat Kutlu seçildi.

GÜRCAFER: SADECE SÖYLEMLE BİR ÜLKE YAŞAMAZ

CyborNFT

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) Başkanı Cafer Gürcafer, Genel Kurulda yaptığı konuşmada; “KKTC sonsuza kadar yaşayacak” söylemlerine dikkat çekti.

KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer, “Bir ülke, bir toplum; ‘sonsuza kadar yaşayacak’ diye sloganlar atarak yaşayamaz. Bir ülke; planlı bir biçimde, bir yerel, ulusal sermayeye sahip olur. Bu ulusal sermayenin yarattığı gelişim istihdama katkı koyar. O istihdam üretime ve sosyal yaşamın gelişimine katkı koyar, işte o zaman çıkarsınız ve övünerek; ‘Sonsuza kadar yaşayacaktır’ dersiniz. Bunlar olmadan KKTC’nin sonsuza kadar yaşaması tabelanın üzerinde olur” ifadelerini kullandı.

Gürcafer, “Biz ilgili bir ekonomik örgüt olarak ülkemizin, insanımızın, toplumsal varlığımızın, devletimizin sonsuza kadar yaşaması için üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Kimse bizi yanlış anlamasın! Önümüzdeki dönemde bu konuda yapmamız gerekeni yapacağız. Koymamız gereken tavrı koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ SÜRECİ ÇOK YAKINDAN TAKİP ALTINA ALACAĞIZ”

KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer, toplumsal varlığımızı çok yakından ilgilendiren gelişmelerin yaşandığı bir dönemden geçildiğini kaydederek bu gelişmelerin ayrıca ülkenin en büyük ekonomik sektörü olan inşaat sektörünü de çok yakından ilgilendirdiğini belirtti.

Gürcafer, KTİMB’nin pazartesi itibari ile hem Girne hem Lefkoşa hem de Gazimağusa’da bölgesel toplantılarını geniş katılımlarla yapmaya başlayıp, önümüzdeki süreci çok yakından takip altına alacağını söyledi

Cafer Gürcafer, “Önümüzdeki dönemde sizi temin ederim ki var olmak için, ekmeğimiz için, kendi ülkemizde gelişen bir ekonomi yaratabilmemiz için çok hareketli, saflarımızı çok sıklaştırdığımız, birbirimize daha çok sarıldığımız bir dönem yaşamak zorunda kalacağız” diye konuştu.

KTİMB’nin bir önceki Genel Kurulu’nun çok geniş katılımlı ve protokolün neredeyse tamamının katıldığı bir toplantı şeklinde gerçekleştiğini ve o gün siyasilerin tümünün kürsüden mesajlar verdiğini hatırlattı. Ancak geçen iki yıllık sürede sorunların daha da büyüdüğünü kaydeden Gürcafer, “O çözüm beklediğimiz meclisten, yasamadan ve yürütmeden ne bizim sorunlarımıza yönelik ne çocuklarımızın geleceğini kurtarmaya yönelik çözümler sağlandı. Tam tersine onların yarattıkları sorunlar daha da büyüdü” dedi.

“SADECE SÖYLEMLE BİR ÜLKE YAŞAMAZ”

“KKTC sonsuza kadar yaşayacak” söylemlerine de dikkat çeken KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer, “Bir ülke, bir toplum; ‘sonsuza kadar yaşayacak’ diye sloganlar atarak yaşayamaz. Bir ülke; planlı bir biçimde, bir yerel, ulusal sermayeye sahip olur. Bu ulusal sermayenin yarattığı gelişim istihdama katkı koyar. O istihdam üretime ve sosyal yaşamın gelişimine katkı koyar, işte o zaman çıkarsınız ve övünerek; ‘Sonsuza kadar yaşayacaktır’ dersiniz. Bunlar olmadan KKTC’nin sonsuza kadar yaşaması tabelanın üzerinde olur” ifadelerini kullandı.

Gürcafer, “Biz ilgili bir ekonomik örgüt olarak ülkemizin, insanımızın, toplumsal varlığımızın, devletimizin sonsuza kadar yaşaması için üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Kimse bizi yanlış anlamasın! Önümüzdeki dönemde bu konuda yapmamız gerekeni yapacağız. Koymamız gereken tavrı koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

GÜRCAFER OYBİRLİĞİ İLE BAŞKAN

Başkan Cafer Gürcafer’in konuşmasının ardından Faaliyet Raporu’nun sunulması ve görüşülmesi ile Mali Raporun sunulup görüşülerek aklanması kısımlarına geçildi.

Ardından ise Başkan, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Onur Kurulu seçimleri yapıldı.

Başkanlık için tek aday olan Cafer Gürcafer oybirliği ile yeniden Başkanlığa seçilirken, KTİMB 17. Olağan Genel Kurulu seçimleri sonucunda Birlik organları şu şekilde belirlendi.

Başkan:

Cafer Gürcafer

Yönetim Kurulu:

Burçin Döveç

Ceyhun Tunalı

Erdim Oras

Erdoğan Bekiroğlu

Erim Kanlıada

Serkan Amca

Taşkın Ürel

Yağmur Özyalçın

Onur Kurulu:

Cahit Kaya

Mehmet Kahveci

Musa Türker Sönmezler

Taner Yolcu

Yakup Engin Tel

Denetleme Kurulu:

Ahmet Arabacıoğlu

Okan Recaioğlu

Kıbrıs Haber

Kıbrıs Haberleri, Doğru, Tarafsız ve Güncel Kıbrıs Haberleri Kıbrıs Habercide son dakika olarak okuyabilirsiniz.

Yayın sürecimiz boyunca tarafsız olarak Ülkemizde ve Dünyada gelişen bütün  Politika, Sağlık, Ekonomi, Eğitim, Spor ve Teknoloji alanlarında ülkemizi ilgilendiren ve son dakika Kıbrıs Haberlerini Kıbrıs Haberci ‘de ücretsiz bir şekilde okuyabilirsiniz.

kibrishaberci.com

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.