STERLIN
22,5577
DOLAR
18,6336
EURO
19,4066
ALTIN
1.051,84
BIST
4.874,34
SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tek haneli faiz açıklaması
Vatandaşa 380 milyon borç daha yazıldı! – KIBRIS HABER
Sağlık Bakanı Altuğra eleştirilere yanıt verdi! – KIBRIS HABER
Futbolun kalbi antrenörler derneğinde attı! – KIBRIS HABER
Ukrayna’da insani kriz büyüyor… Elektrik ve suya erişim zorlaştı
Lefkoşa’da 3 kaza! – KIBRIS HABER
Elif Lort cinayeti! Mahkemeden detaylar – KIBRIS HABER
Düzce’de 1 hafta, Karkamış’ta 2 gün eğitime orta
1 kilo altın kayıp! – KIBRIS HABER
Çin, Mali’de pamuklu dokuma fabrikası kuruyor
Bol Bol Tüketin! Gribin düşmanı, antioksidan deposu, mikrop savar – KIBRIS HABER
Spot piyasada elektrik fiyatları (26.11.2022)
Vakitle yarış! Raylardan metro gelmeden saniyeler evvel kurtarıldı
ÖSYM sınav takvimini geri çekti! – KIBRIS HABER
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kıymetli açıklamalar
Acı Haber! 1 Şehit 3 Yaralı – KIBRIS HABER
İstanbul Havalimanı en ağır havalimanı oldu
Deve Gribi Alarmı! Koronavirüsten daha ölümcül – KIBRIS HABER
Dr Ceren Kabukçu ve grubu, dünyanın en eski pişirilmiş yemek kalıntılarını keşfetti
8 aylık bebeğini emzirirken öldürdü… Cinayet kuşkusu ile tutuklandı
Esaslı kurumda 55’inci yıl gururu
Son dakika: İtalya’da heyelan: 8 kişi hayatını kaybetti
Eğiste Hadimi Viyadüğü faaliyete geçiyor
Şırnak’ta 20 bin uçak yolcusu
Trodos’ta kar! – KIBRIS HABER
Serhat Akpınar; “Şimdi bir ve biz olma zamanı. Mührümüze sahip çıkalım”! – KIBRIS HABER
Squid Game oyuncusuna cinsel taciz suçlaması
Ukrayna’da elektrik kesintisi jeneratör satışlarını arttırdı
Yusuf Yazıcı, Dünya Kupası ortasında performansını üst çekmeye çalışıyor
Fiyat İstikrarı Komitesi’nin kurulmasını içeren kanun yürürlüğe girdi

Konut yapılacak arsa sayısı 1 milyona çıkarılıyor

Konut yapılacak arsa sayısı 1 milyona çıkarılıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, toplumsal konut projelerine 5 milyonu aşkın …

Konut yapılacak arsa sayısı 1 milyona çıkarılıyor
CyborNFT
02.10.2022 09:37
0
A+
A-

Konut yapılacak arsa sayısı 1 milyona çıkarılıyor
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, toplumsal konut projelerine 5 milyonu aşkın müracaat gerçekleştiğini belirterek, “5 milyonu aşkın müracaat karşısında Sayın Cumhurbaşkanımız, konut yapılacak arsa sayısını da bir milyona çıkarma…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bir dizi programlara katılmak üzere geldiği Konya’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı toplumsal konut projesinin son durumuna ait bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesini duyurduğunu belirten Kurum, şöyle konuştu: “Gençlerimizin, emeklilerimizin, şehit ve gazi ailelerimizin, genç kardeşlerimizin kontenjanlarının olduğu ve rekor müracaat sayısına ulaştığımız projemizi de kararlı bir halde yürütüyoruz. Burada Cumhurbaşkanımız, bir muştuyu daha milletimizle paylaştı. Altyapısı hazırlanmış arsa sayısını 1 milyona çıkardı. 1 milyon konut yapılacak yerimizi, altyapısını, elektriğini, suyunu, yolunu yapmak suretiyle vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Bize de vakit kaybetmeden inşallah yerlerimizi vilayetlerde belirlemek suretiyle gerek kira noktasında gerek konut fiyatlarının düşme noktasındaki bu kararlı adımımızı 81 vilayetimizde 622 ilçemizde atmış olacağız. 25 Ekim’de de birebir anda 5 bin konutluk temelimizi atıyor olacağız.”

CyborNFT

Konya’da da bu kapsamda 7 bin 655 konut ayırıldığını tabir eden Kurum, kentte 500 sanayi ve iş yeri olmak üzere 11 bin 390 konutluk arsa temini yapıldığını vurguladı.

Projeye 5 milyonu aşkın müracaat gerçekleşti

Kurum, bir gazetecinin, muhalefetin toplumsal konut projelerine yönelik eleştirisini hatırlatması üzerine, Toplu Konut Yönetimi Başkanlığının (TOKİ) 81 vilayette 20 yıldır toplumsal devlet anlayışıyla çalıştığını söyledi. TOKİ’nin yalnızca konut yapmadığını vurgulayan Kurum, şunları kaydetti:

“Konutun dışında yeşil alanlarıyla, parklarıyla, toplumsal donatılarıyla 26 bin toplumsal donatıyı da içinde yapmış bir kuruluştan bahsediyoruz. 20 yıllık süreçte 1 milyon 170 bin konutu yapmış, vatandaşına teslim etmiş bir kuruluştan bahsediyoruz. Bu iradeyi ortaya koyan da Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Bütün dünyanın durduğu ve toplumsal devlet anlayışının rafa kalktığı periyotta Sayın Cumhurbaşkanımız milletimize 500 bin toplumsal konut, 250 bin toplumsal konut yeri ve 50 bin iş yerinden oluşan 800 bin bağımsız ünitelik, ‘ilk meskenim, birinci iş yerim’ projesini sunmuştur. Milletimiz büyük bir teveccüh göstermiştir ve 5 milyonu aşkın müracaat karşısında Sayın Cumhurbaşkanımız, konut yapılacak arsa sayısını da bir milyona çıkarma talimatı verdi. Inşallah onu da çalışıp milletimizle paylaşacağız.”

Konutlar 2 yıl içinde teslim edilecek

Kurum, bugüne kadar 1 milyon 170 bin konut yaptıklarını ve vatandaşa teslim ettiklerini anımsatarak, şöyle devam etti: “Onlar altılı masa etrafında gelecek telaşı çekerken biz milletimize hizmet ediyoruz. 20 yıldır vatandaşımıza ne kelam verdiysek o kelamların hepsini tuttuk. Hastane dedik, yaptık. Havalimanı dedik, yaptık. Üniversiteler dedik, üniversiteleri yaptık. Köprülerimizi, yollarımızı, sanayi ve tarım alanlarımızı, Türkiye’nin bir ucundan bu ucuna baştan aşağı çabucak hemen tüm alanlarda ihtilal niteliğindeki yatırımları yaptık. Bu yatırımları yapan, bu iradeyi ortaya koyan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onlar, bu iradenin neler yapabileceğini görmek istemiyorlar. Onlara hiçbir vakit kulak asmadık. Her vakit işimize odaklandık. Yapıtlarımızı yaptık ve eser siyasetini yaptık. Bundan sonra da birebir anlayışla çalışacağız. Nasıl 1 milyon 170 bin konut yapıldıysa kelam verdiğimiz üzere bu toplumsal konutlarımızı da 25 Ekim’de 5 bin konutun temelini atmak ve etaplar halinde konutlarımızı 2 yıl içinde vatandaşlarımıza teslim etmek suretiyle onların memnunluğunu daima birlikte yaşayacağız.”

“Vatandaşımıza kelam verdiğimiz projeleri teslim edeceğiz”

İktidar olarak açıkladıkları tüm projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Kurum, “100 bin toplumsal konut projesi açıkladık, 95 bininin ihalesini yaptık. Başkalarıyla alakalı da yeniden baksınlar aynaya, ya muhalefet belediyelerinden kaynaklı ya da onların bağlı olduğu kuruluşların yapması gereken sorumlulukları yapmadığından kaynaklı sorunlar yaşıyoruz ancak onları da yapacağız. Onlara karşın, onlar istemese de bu projelerimizi yapacağız ve vatandaşımıza kelam verdiğimiz üzere teslim edeceğiz.” diye konuştu.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.