STERLIN
23,2895
DOLAR
18,8047
EURO
20,4422
ALTIN
1.161,78
BIST
5.231,02

Kamu-İş, bugün hademeler için yürüyecek! – KIBRIS HABER

Kamu-İş, bugün hademeler için yürüyecek! – KIBRIS HABER
CyborNFT
20.12.2022 10:35
0
A+
A-

Kamu-İş, hademelerin yaşadığı sorunları bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yürüyüş düzenleyip, bakanlık önünde basın açıklaması yapacağını açıkladı…

Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş) Başkanı Ahmet Serdaroğlu, hademelerin uğradığı haksızlığı anlatmak ve Çalışma Bakanlığı’na görevini hatırlatmak için bugün saat 10.00’da kortej halinde Çalışma Bakanlığı’na yürüyeceklerini açıkladı. Serdaroğlu tarafından yapılan açıklamaya göre, sendika 11.30’da bakanlık önünde basın açıklaması yapacak.

Serdaroğlu, “Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda hademelere yönelik insan onuruna yakışmayan ve çalışma barışını bozan tutuma karşı isyanımız sürüyor” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy’dan bazı sorulara yanıt vermesini isteyeceklerini ifade eden Serdaroğlu, şunları kaydetti:

CyborNFT

“Çalışma hayatında bir insanı işe alıp, ondan sonra sendikalı olduğunu öğrenip kayıt işlemini yapmamak ve sonra da ‘kimin çalışanıdır’ tartışmasını başlatmak ve tüm bunların sonrasında da işten atmak olacak şey değildir. Çalışmadan sorumlu bakana, bu konuda bir çözüm bulmasının görevi olduğunu hatırlatacağız.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.