STERLIN
39,4178
DOLAR
31,1817
EURO
33,7406
ALTIN
2.032,99
BIST
9.201,45
SON DAKİKA
30 Ocak Döviz Kurları – KIBRIS HABER
Güzellik ve SPA Merkezinde, sauna odası alev aldı! – KIBRIS HABER
Tabipler Birliği, Çalışma Bakanlığı’nı eleştirdi! – KIBRIS HABER
15 yaşındaki kızı taciz etmişti, işine son verildi! – KIBRIS HABER
Birçok noktada sel baskını yaşayacağız! – KIBRIS HABER
Ufuk Tomson mezarı başında anıldı! – KIBRIS HABER
Borsa’da yükseliş – KIBRIS HABER
29 Ocak Petrol Fiyatı – KIBRIS HABER
THY uçağına yıldırım isabet etti! – KIBRIS HABER
Sterlin 39’a dayandı! – KIBRIS HABER
Özersay, Rum lideri Hristodulides’i eleştirdi! – KIBRIS HABER
KKTC’yi soğuk ve karlı bir hafta bekliyor! – KIBRIS HABER
Rauf Raif Denktaş 100 yaşında! – KIBRIS HABER
Rum Yönetiminden Kıbrıslı Türklere yönelik 14 maddelik paket! – KIBRIS HABER
Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığından önemli duyuru! – KIBRIS HABER
Kuaför, 15 yaşındaki kızı taciz etti! – KIBRIS HABER
Temizlediği evleri soydu! – KIBRIS HABER
Kasaplar Birliği eylem yaptı! – KIBRIS HABER
Bakanlar Kurulu toplandı! Gözler görüşme sonrası yapılacak açıklamaya çevrildi – KIBRIS HABER
Beyköy Tatbikat alanında atış yapılacak! – KIBRIS HABER
Oğuz: İstatistik Kurumu’nun açıkladığı nüfusu muteber kabul etmeliyiz 
Soğuk ve yağmurlu hava etkili oluyor
İskele’de olaylı gün
Meteoroloji kurumları arasındaki işbirliği arttırılacak
III. Kıbrıs Türk Gençlik Kongresi: Enflasyona sebep olan faktörler kamu yükü ve vergilerdir
‘Olmazsa olmaz’ Herkes hasta… Uzman isim uyardı! Üçlü virüs salgınıyla mücadele için…
Instagram takip isteklerinde yeni dönem! Yorum yağdı… “CV de gönderelim tam olsun”
Ülkede 2014 yılından bu yana kaçak yaşayan zanlılar, cezaevine gönderildi.
Burak Maviş: Yasanın süresi bitiyor, deprem fonundaki para nerede bekletilecek?
Tepebaşı’nda bugün 3 saatlik elektrik kesintisi yapılacak

Kahin Baba Vanga’dan 2022 yılı için 6 kehanet! – KIBRIS HABER

Kahin Baba Vanga’dan 2022 yılı için 6 kehanet! – KIBRIS HABER
Akacan The Mall
16.07.2022 13:21
0
A+
A-

Bulgar kahin Baba Vanga’nın geleceğe yönelik yaptığı isabetli tahminlerle tüm dünyayı şaşkına çeviriyor. Baba Vanga’nın 2022 yılı için yaptığı 6 kehanetten 2’si şimdiden gerçek oldu. Baba Vanga, daha önce de tüm dünyayı etkileyen bazı olayları yıllar öncesinden tahmin ederek şaşkına çevirmişti.

Pando ve Paraskeva Surchev çiftinin kızı olarak Osmanlı İmparatorluğu’na bağlı olan Ustrumca’da dünyaya gelen Baba Vanga’nın hayatı, daha ilk anlarda bile ilginçlikler ile doluydu. Baba Vanga, prematüre (erken doğum) bir bebek olarak dünyaya geldiği için ailesi ona hemen isim vermek istemedi. O dönemki geleneklere göre hayatta kalıp kalmayacağı belli olmayan bebeklere isim verilmesi hoş görülen bir davranış değildi. Vanga, ilk ağladığı zaman çocuğa nasıl hitap etmesi gerektiğini bilmeyen bakıcısı, yeni doğmuş bebeğe isim vermek için oldukça ilginç bir yöntem uygulamaya karar verdi. Sokağa çıkan bakıcı, ilk gördüğü yabancıdan bebeğe bir isim vermesini istedi. Bebeğe ilk olarak Andromaha ismini veren yabancının bu tavsiyesi, Andromaha isminin Yunanca olduğu için kabul edilmedi. Başka bir yabancı yine Yunanca bir isim olan Vangelia ismini önerdi ve bu öneri kabul edildi. Böylece “Baba Vanga” efsanesi doğmuş oldu.

Normal bir çocukluk geçiren Baba Vanga’nın hayatı, 1.Dünya Savaşı’nın başlaması ile kabusa döndü. Babası savaşa katılan Vanga’nın annesi, savaşın getirdiği zor koşullara daha fazla dayanamadı ve kısa süre içinde hayatını kaybetti. Baba Vanga, annesinin ölümünün ardından çocukluğunun büyük bölümünü akrabaları ve komşularının yanında geçirdi.

Baba Vanga’nın hayatındaki en büyük kırılma noktası, yakalandığı bir fırtınanın onu 2 kilometre öteye fırlatması ile değişti. Uzun aramalar sonucu bulunan Vanga’nın gözlerini kaybettiği ve bir daha asla göremeyeceği fark edildi. Bu olay ile birlikte Baba Vanga’nın hayatı tamamen karanlığa gömüldü. Ancak bunu dert etmeyen Vanga, gözlerini kaybetmesinin karşılığında geleceği görmekle ödüllendirildiğini söyledi.

Akacan The Mall

BABA VANGA EFSANESİ DOĞUYOR
Vanga, 1939 yılında Plörezi’ye yakalandı. Doktoru ona çok uzun yaşamayacağını söyledi. Baba Vanga ise doktoruna itiraz etti ve önünde uzun yıllar olduğunu söyledi. İlk başta buna kimse aldırış etmemişti fakat zaman Baba Vanga’nın haklı olduğunu gösterdi. Vanga, herkesin şaşkın bakışları arasında kısa sürede iyileşti. Bu olaydan sonra Vanga’nın ismi yaşadığı çevrede yayılmaya başladı ve insanlar kehanetlerini dinlemek için onu sık sık ziyaret etmeye başladı.

Baba Vanga’yı asıl tanınır kılan olaylar 2. Dünya Savaşı sırasında gerçekleşti. Birçok kişi yakınlarının hayatta olup olmadığını öğrenmek için Baba Vanga’yı ziyaret etti. Vanga, o kadar ünlü oldu ki 8 Nisan 1942 tarihinde Bulgaristan Çarı III. Boris’te kendisini ziyaret etti. Vanga, savaşın da sona ermesi ile birlikte, yaptığı kehanetler ile tüm dünya tarafından tanınır hale geldi.

Vanga, meme kanserinden 11 Ağustos 1996 tarihinde öldü. Cenazesine birçok devlet adamı dahil olmak üzere büyük kalabalıklar katıldı.

YILLAR SONRASINI GÖRDÜ
Baba Vanga’nın ölümünün üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen, adı günümüzde hala manşetlerde kendine yer buluyor. Vanga, dünyanın sonunun geleceğine inandığı 5079 yılına kadar birçok kehanette bulundu ve bu tahminlerinin önemli bir kısmı işaret ettiği tarihlerde gerçekleşti.

Vanga, 1989 yılında Amerika’nın 2001 yılında 2 çelik kuş tarafından vurulacağını söylediğinde birçok kişi ne demek istediğine anlam verememişti. Tarihler 11 Eylül 2001’i gösterirken tüm dünya ABD’den gelen haberle şoke oldu. ABD’nin New York şehrinin en ünlü yapılarından biri olan ve “İkiz kuleler” olarak bilinen Dünya Ticaret Merkezi, iki uçak tarafından hedef alındı ve terör saldırısının ardından her iki yapı da yıkıldı. Saldırılarda binlerce kişi hayatını kaybetti ve bu noktadan sonra Dünya tarihini kökünden değiştirecek bir dönem başladı. Baba Vanga, haklı çıkmıştı.

Baba Vanga’yı inceleyen ve araştıran birçok kişi, onun yakın geçmişte yaşanan bir dizi önemli olayı da yıllar öncesinden görmüş olduğunu iddia ediyor. Bu olaylar arasında en dikkat çekenleri ise SSCB’nin çöküşü, 2004 yılında gerçekleşen Tayland tsunamisi ve Barack Obama’nın ABD başkanı seçilmesi olarak biliniyor.

Tüm dünyada zor bir dönem olarak kabul edilen 2020 yılının ardından Vanga’nın neler söylediği birçok kişi tarafından takip ediliyor. Vanga’nın 2022 yılı için yaptığı bazı tahminler ise şok edici bir doğrulukla gerçekleştiği düşünülüyor. Baba Vanga’nın 2022 yılı için yaptığı tahminler, birçok kişide endişe ve korkuya sebep olmuş durumda.

2022 İÇİN 6 ÖNGÖRÜ YAPTI
Baba Vanga’nın 2022 için yaptığı tahminlerden ikisinin gerçekleştiği düşünülüyor. Tüm dünyanın yeni bir Covid-19 dalgasından endişe ettiği bu günlerde, Vanga’nın yaptığı ölümcül salgın kehaneti, birçok kişide endişe yaratıyor. Vanga, Sibirya’da donmuş toprağın altında hapsolmuş ölümcül bir virüsün keşfedileceğini söylemişti. Günümüzde bazı bilim insanları, küresel ısınma ve dünya nüfusunun artışı sebebiyle, insanlığın yakın gelecekte Covid-19 benzeri virüsler ile karşı karşıya kalacağını belirtiyor.

Vanga’nın bir diğer önemli tahmini ise ciddi bir kuraklık ve kıtlık yaşanacağı yönünde. Birçok kişi, Avrupa’da yaşanan aşırı sıcakların ve dünya genelinde yaşanan tahıl krizinin, Vanga’nın kehanetleri ile örtüştüğünü düşünüyor. Baba Vanga, yoğun sıcaklar sonucunda büyük bir içme suyu krizi ve çekirge istilası yaşanacağına da tahminlerinde yer vermişti.

Vanga’nın 2022 yılı için yaptığı tahminlerde uzaylı istilası ve sanal gerçekliğin günlük hayatta daha çok yer alması bulunuyor.

Kıbrıs Haber

Kıbrıs Haberleri, Doğru, Tarafsız ve Güncel Kıbrıs Haberleri Kıbrıs Habercide son dakika olarak okuyabilirsiniz.

Yayın sürecimiz boyunca tarafsız olarak Ülkemizde ve Dünyada gelişen bütün  Politika, Sağlık, Ekonomi, Eğitim, Spor ve Teknoloji alanlarında ülkemizi ilgilendiren ve son dakika Kıbrıs Haberlerini Kıbrıs Haberci ‘de ücretsiz bir şekilde okuyabilirsiniz.

kibrishaberci.com

Akacan The Mall
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.