STERLIN
22,8168
DOLAR
18,6336
EURO
19,6298
ALTIN
1.078,15
BIST
5.046,19
SON DAKİKA
Petrol OPEC+ öncesi haftalık kara yöneldi
İngiltere’de iktidardaki Muhafazakar Parti birinci orta seçimi kaybetti
DÜNYA KUPASI 2022 | Kamerun Brezilya maçı saat kaçta, hangi kanalda?
Dövizde Son Dakika! – KIBRIS HABER
BM Genel Sekreteri’nden Afrika için barış çağrısı! – KIBRIS HABER
Emine Şen Hayatını Kaybetti! – KIBRIS HABER
Japonya elemelerden mutlu ayrıldı! – KIBRIS HABER
Hazine’nin dolar cinsi tahvilde ek satışı 2 milyar dolar
Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde telefon hatları arızalı! – KIBRIS HABER
Prof. Dr. İbrahim Benter’in buluşu Pharmaceutics Tıp Dergisi’nde yayımlandı! – KIBRIS HABER
Dikkat! Elektrik Kesintisi Olacak – KIBRIS HABER
2 Aralık 2022’ye ilişkin piyasa analiz raporu yayımlandı! – KIBRIS HABER
Hür piyasada döviz açılış fiyatları (02.12.2022)
Lagarde: Dolar yakından izleniyor
Bunların hepsi şımarık zira askerlik yapmadılar
En kötü Ülkeler listesindeyiz! – KIBRIS HABER
Yaş Sebze ve Meyve Referans Fiyatları Belirleme Komitesi’nde kimler var? – KIBRIS HABER
Kıbrıs Kupasına 2 yıl için milyonluk anlaşma! – KIBRIS HABER
Lagarde: Dolar yakından izleniyor
Yunanistan’ın İHA’sı alay konusu oldu: Nereden almışlar… Oyuncak gibi!
G7, Rus petrolüne fiyat sonu konusunda bir mutabakata çok yakın
Chicago Fed’in başına Austan Goolsbee gelecek
Brezilya’da rotasyon olacak mı? Kamerun’a kümeden çıkmak için ne lazım? Dünya Kupası haberleri, iddaa oranları…
Rus petrolünün nakliye maliyetleri artıyor
Savaşta bir birinci… Zelenski’nin sağ kolu Ukrayna ‘devlet sırrı’nı açıkladı
Boğazlar’da Rus gemilerine sigorta muamması
AMB Lideri Lagarde’dan büyüme iletisi
Asya borsalarında düşüş
Yunanistan silaha doymuyor: İsrail’den tanksavar füze alıyor
Uydurma hesapları siliyor

İsveç Yargıtayı’ndan ‘Bülent Keneş’ açıklaması!

İsveç Yargıtayı’ndan ‘Bülent Keneş’ açıklaması!İsveç Yargıtay’ı haber ajansı TT’ye yaptığı açıklamada, FETÖ firarisi, Today’s Zaman’ın Eski Genel …

İsveç Yargıtayı’ndan ‘Bülent Keneş’ açıklaması!
CyborNFT
11.11.2022 12:36
0
A+
A-

İsveç Yargıtayı’ndan ‘Bülent Keneş’ açıklaması!
İsveç Yargıtay’ı haber ajansı TT’ye yaptığı açıklamada, FETÖ firarisi, Today’s Zaman’ın Eski Genel Yayın Direktörü Bülent Keneş’in iadesine ait karar için dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

NATO’ya katılmak için Türkiye’nin onayını bekleyen İsveç son günlerde yaptığı açıklamalarda sık sık “Türkiye’nin güvenlik problemlerini ciddiye aldığını” belirtiyor.

PEŞ PEŞE İLETİLER…

CyborNFT

İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billstrom, geçtiğimiz günlerde yeni hükümetin PYD ve YPG terör örgütleri ile ortasına uzaklık koyacağını duyurmuştu. Başbakan Ulf Kristersson ise “İsveç, Türkiye ile imzalanan muahedeye büsbütün bağlı. Üzerimize düşeni yapmak için çok çalışıyoruz” demişti.

KENEŞ’İN İADESİ İÇİN KARAR VERMEYE HAZIRLANIYORLAR

İsveç basınında yer alan haberlere nazaran, hükümet telaffuzları bir kenara bırakarak, Türkiye’nin talepleri konusunda somut bir adım atmaya hazırlanıyor.

İsveç medyasına nazaran, 15 Temmuz ihaneti sonrası İsveç’e kaçan ve orada yaşayan FETÖ firarisi Bülent Keneş’in Türkiye’ye iade talebinin yakın vakitte görüşülmesi bekleniyor.

İsveç Yargıtay’ı, Today’s Vakit gazetesinin eski genel yayın direktörü terörist Keneş’in Türkiye’ye iade talebini 12 Mayıs’ta sürece aldı. Evrak Ekim ayında Adalet Kurulu’na gönderildi.

KARARIN YILBAŞINDAN EVVEL GELMESİ BEKLENİYOR

Yargıtay’dan İsveç haber Ajansı TT’ye yapılan açıklamada davanın öncelikli olarak ele alındığını belirtildi ve bu yılbaşından evvel bir karar gelebileceği söylendi.

Bugün İsveç gazetelerinde yer alan haberlerde, Keneş’in 2016 yılında gerçekleştirilen darbe teşebbüsünün akabinde İsveç’e kaçtığı ve terör örgütü FETÖ ile ilişkileri olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İsveç Başbakanı Ulf Kristersson’un görüşmesinden bir kare

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: BU TERÖRİSTİN DEPORT EDİLMESİ DEĞER ARZ EDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile düzenlediği ortak basın toplantısındakonuya ait net tabirler kullanmış ve şunları söylemişti;

“Bizim bilhassa yaptığımız görüşmedeki amaç terörle gayrette İsveç’in tavrı. Bu sayıların 30 olması, 70 olması bunlar başka ayrı tartışılabilecek hususlar. 4 tanesi deport edildi. Şu anda FETÖ terör örgütünden İsveç’te olan bir tanesi var ki Bülent Keneş. Bu teröristin Türkiye’ye deport edilmesi değer arz ediyor. Bununla ilgili İsveç’in daha hassas davranmasını istiyoruz. 40 bin vatandaşımızı teröre kurban verdik. Biz 70 yıl oldu NATO’ya gireli. NATO’da bu işin gayretini verdik. Caddelerde teröristlerin paçavralarla dolaşmalarını benim halkım gördüğü vakit hesabını bize soruyor. Biz vatandaşımıza hayır diyemeyiz. Siyaset yaptığımızı bilmeniz lazım. İstiyoruz ki NATO’daki dostlarımız bu mevzuda dayanışma içinde olmamız lazım. Bu teröristleri ülkemizde barındırmamamız gerek. Birçok AB ülkesinde bu teröristler cirit atıyor. Türkiye’den kaçıp Almanya’ya, İngiltere’ye ve Hollanda’ya gidenler var. Bu hususta bedelli dostumun beni anlayacağını biliyorum. “

KALICI OTURUM İÇİN MÜRACAATTA BULUNDU

15 Temmuz darbe teşebbüsüne ait yürütülen soruşturma kapsamında, Today’s Zaman’ın Eski Genel Yayın Direktörü Bülent Keneş hakkında 18 Ekim 2016 tarihinde ”Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya ya da vazifesini yapmasını engellemeye teşebbüs” hatasından tutuklama kararı çıkarılmıştı.

Darbe teşebbüsü sonrası kaçarak İsveç’ten siyasi sığınma hakkı alan Keneş’in kalıcı oturum müsaadesi için de müracaatta bulunduğu biliniyor.

LİSTEDE KİMLER VAR?

Türkiye, Finlandiya ve İsveç tarafından Madrid Tepesi’nde kurulan ‘Daimi Ortak Mekanizma’ toplantıları kapsamında PKK ve FETÖ mensuplarına ait iade evrakları gündeme getirilerek terör örgütü mensuplarının Türkiye’ye iadesi talep edilmişti.

Türkiye’nin İsveç’ten iadesini istediği teröristler ortasında FETÖ üyesi olduğu savıyla Harun Tokak, Yılmaz Aytan, Murat Çetiner, Alperen Melikhan Doğan, Bülent Keneş, Orhan Er ve Harun Ayvaz bulunuyor. 

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.