STERLIN
39,6875
DOLAR
31,3039
EURO
33,8188
ALTIN
2.034,57
BIST
9.179,48
SON DAKİKA
30 Ocak Döviz Kurları – KIBRIS HABER
Güzellik ve SPA Merkezinde, sauna odası alev aldı! – KIBRIS HABER
Tabipler Birliği, Çalışma Bakanlığı’nı eleştirdi! – KIBRIS HABER
15 yaşındaki kızı taciz etmişti, işine son verildi! – KIBRIS HABER
Birçok noktada sel baskını yaşayacağız! – KIBRIS HABER
Ufuk Tomson mezarı başında anıldı! – KIBRIS HABER
Borsa’da yükseliş – KIBRIS HABER
29 Ocak Petrol Fiyatı – KIBRIS HABER
THY uçağına yıldırım isabet etti! – KIBRIS HABER
Sterlin 39’a dayandı! – KIBRIS HABER
Özersay, Rum lideri Hristodulides’i eleştirdi! – KIBRIS HABER
KKTC’yi soğuk ve karlı bir hafta bekliyor! – KIBRIS HABER
Rauf Raif Denktaş 100 yaşında! – KIBRIS HABER
Rum Yönetiminden Kıbrıslı Türklere yönelik 14 maddelik paket! – KIBRIS HABER
Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığından önemli duyuru! – KIBRIS HABER
Kuaför, 15 yaşındaki kızı taciz etti! – KIBRIS HABER
Temizlediği evleri soydu! – KIBRIS HABER
Kasaplar Birliği eylem yaptı! – KIBRIS HABER
Bakanlar Kurulu toplandı! Gözler görüşme sonrası yapılacak açıklamaya çevrildi – KIBRIS HABER
Beyköy Tatbikat alanında atış yapılacak! – KIBRIS HABER
Oğuz: İstatistik Kurumu’nun açıkladığı nüfusu muteber kabul etmeliyiz 
Soğuk ve yağmurlu hava etkili oluyor
İskele’de olaylı gün
Meteoroloji kurumları arasındaki işbirliği arttırılacak
III. Kıbrıs Türk Gençlik Kongresi: Enflasyona sebep olan faktörler kamu yükü ve vergilerdir
‘Olmazsa olmaz’ Herkes hasta… Uzman isim uyardı! Üçlü virüs salgınıyla mücadele için…
Instagram takip isteklerinde yeni dönem! Yorum yağdı… “CV de gönderelim tam olsun”
Ülkede 2014 yılından bu yana kaçak yaşayan zanlılar, cezaevine gönderildi.
Burak Maviş: Yasanın süresi bitiyor, deprem fonundaki para nerede bekletilecek?
Tepebaşı’nda bugün 3 saatlik elektrik kesintisi yapılacak

İkinci Elde Altın Çağı Başladı!

İkinci Elde Altın Çağı Başladı! Sıfır araba satışları yılın birinci çeyreğinde 90 bin adetleri bile bulamazken, birinci iki ayda ikinci el …

İkinci Elde Altın Çağı Başladı!
Akacan The Mall
04.04.2022 00:13
0
A+
A-

İkinci Elde Altın Çağı Başladı!
Sıfır araba satışları yılın birinci çeyreğinde 90 bin adetleri bile bulamazken, birinci iki ayda ikinci el satışları patladı.Sıfır arabalara yapılan ÖTV indirimine karşın ikinci el pazarda 1 milyon ile yeniden yerini buldu.

LOKAL SEÇİMLERİN BİTMESİ PAZARI HAREKETLENDİRECEK!

Otomerkezi.net Genel Müdürü Muhammed Ali Karakaş;

“Pazarın birinci üç ay bekleme ve izleme devriydi. Kararlı kitleler harekete geçerek kesimi hareketlendirdi. Ekonomik dalgalanmalar, faizleri de beklenen düşüşlerin bir türlü gerçekleşmemesi, seçim hareketliliği derken ikinci el pazarı ötelemeye müsait bir portföye sahipti. Artık bu mazeretler ortadan kalktı yeni periyotta pazarın olağan dinamiklerine döneceğine inanıyoruz. Ötv indiriminin sonlanmasıyla bir arada pazarda daha hareket kazanarak 2018 ile birebir düzeylerde bir kapanış beklediğini söz etti.”

Akacan The Mall

Öte yanda OTOMERKEZİ.NET müşterilerine SÜRPRİZ bir fırsat sunuyor. Otomerkezi’nden ikinci el araç alan HER 10 tüketiciden birinin aracından ALTIN çıkıyor. Aracını teslim aldıktan sonra OTOMERKEZİ yetkilileri tarafından aranan araç sahibi ALTIN armağanının aracında gizli olduğu bölmeyi öğrenerek büyük bir sürprizle memnunluk yaşıyor. Bu uygulamayla da şirket ikinci elde altın çağına katkı göstererek kurumsal ikinci el araba satışında büyük bir örnek sergiliyor.

SORU-CEVAP KISMI

1.İkinci el araç piyasasını kısaca kıymetlendirir misiniz? Otomotiv dalında, ülke ekonomisindeki yeri ve büyüklüğü nedir?

İkinci el araç piyasası ülkemizde daima var olmuş toplumun muhakkak kesitine hitap ederken günümüzde her kesitine sektörel manada katkı ve avantaj sağlar hale gelmiş ve sıfır araba hacminin genişlemesiyle farklı bir noktaya taşınmış. Daha sonra operasyonel kiralama şirketlerinin var oluşundan sonra boyut değişmiştir ve yoluna büyük adımlarla devam edebilir hale gelmiştir.

Öteki yandan ülkemizde iki lokomotif kesim vardır; bunlardan bir tanesi İNŞAAT başkası OTOMOTİV. Münasebetiyle pazar hissesi manasında süratli döngüye sahip otomotiv inşaat bölümünün varlığından beslenirken inşaat bölümündeki durağanlaşma ne kadar tesir etse de otomotiv döngüsel suratını başka kesimlere nazaran koruyabilir. Bilhassa ikinci elde bu durum daha da müspet bir hava taşımaktadır. Örneğin; 2019’un birinci çeyreği 1 milyon düzeylerinde kapanmıştır ki bu ikinci el için bu periyotta ekonomik parametreler ve faiz oranlarını da göz önüne aldığımızda çok yeterli bir sayıdır. İkinci el otomotiv dalının yönlendirici ve tamamlayıcı ögesi olduğu üzere sıfır araba tercihinde de çok değerli bir yere sahiptir. Bu manada ikinci el araba bölümün hem rakamsal hem başka şartlar bakımından büyük kısmını işgal eder.

2.İkinci el araç piyasasında geleceğe ait beklentileriniz nelerdir?

Kesim çok büyüyecek. Beşerler tüketim alışkanlığını değiştirecek daha çok kurumsallaşan hizmet odaklı markalar tercih edilecek. Tüketici artık toz toprak ve pazar yeri içinde ikinci el araç almak istemiyor kurum havası olan nezih her kaygısına tahlil bulduğu; finans, sigortacılık, bakım üzere öteki tahlilleri içinde barındıran kurumsallığa dönük ikinci el satış merkezleri organize edilecektir. Hasebiyle ikinci el bölümde daha öteki gözle bakılan bir trend halinde yoluna devam edecek.

3.Bize kısaca dünden bugüne Otomerkezini tanıtır mısınız?

Otomerkezi.net’i 2014’de tam da üstte yazdığımız muhtaçlıklar doğrultusunda kesimde ‘tek nokta tahlil merkezi’ ‘360 derece hizmet’ olarak tanımladığımız prensipler üzerine faaliyete aldık. Çok esaslı bir otomotiv şirketinin bu projeyi başlatmış olması benim için çok değerliydi. Yurtdışı yurtiçi tüm sektörel deneyimlerimizi arkadaşlarımızla birlikte sentezledik ve kurucusu olmakta bana nasip oldu. Türkiye’de hiç olmayan bir şey başlattık diyebilirim. Tesirlerini çabucak gördük ve bayilik ağı hızla kuruldu şu an 13 farklı noktada hizmet veren bir Otomerkezi var. Çok süratli ve denetimli bir büyüme devri geçiriyor. Tüm taleplere yanıt veren tüketicinin ekspertiz, km, bakım üzere araç geçmişinin şeffaflıkla sunulduğu, finansal tahliller içeren, vadelendirme seçeneklerinin sunulduğu, değiş tokuş diye bildiğimiz takas sisteminin eksiksiz çalıştığı, her basamakta olağanüstü hizmet aldığınız samimi ve itimat veren bir marka.

4.Hizmetlerinizden ve amaçlarınızdan bahseder misiniz?

Bizler dalda olamayanlarla öne çıktık. Bilhassa esas ‘lastik garantisi’ veren birinci firma olduk. 24 ay motor ve mekanik garantisi veren birinci firma olduk. Franchise veren şubeleşen birinci firma olduk. Ekspertizde fark yaratarak TÜVSÜD teminatını sunduk. Kredilendirme tahlilleri olarak finans kuruluşlarıyla yaptığımız mutabakatlar sonucunda 60 aya kadar vade imkanı sunduk. 90 günde iade opsiyonu ile beğenmek ile beğenmemek ortasında kalan tüketicinin bu kederini ortadan kaldırdık. 90.gün birebir paraya aracı geri alıyoruz. Otomerkezi noktalarına giren tüketici aracıyla ilgili her şeyini tek noktada halledebileceğini biliyor ve bunun avantajını yaşıyor. Gayemiz 2020’de 30 noktada olmak daha çok kurumsallaşmak daha çok projeler ile yapılmayan ne varsa yapmak.

5.İkinci el piyasasına yatırım yapmak isteyen yatırımcılara tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu piyasa bilhassa kurumsal manada çok bakir. Çok boş. Yatırım için iştahla bekleyen bir pazar var ve sayılar milyon ile söz ediliyor. Ben yatırım yapmak isteyenlere daha ne duruyorsunuz diyorum? Sizin de bir OTOMERKEZİ’niz olsun ve bu bölümde farklılaşan hizmetleri tüm ülkede sunun sizlerde kısa ve uzun vadede hem muvaffakiyet hem kar sağlayın.

6.İkinci el araç almak isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir?

İkinci el araç alacaklar öncelikle ikinci el araçlara bakış açısını değiştirmeli. Tabi ki bahis ikinci el olunca insanlara korkutucu gelen tarafları var. Dalda olup araç kilometresini düşüren, ekspertizini kendi sistemine geldiği üzere anlatan, bakımsız ve kazalı araç satmaya istekli şirket ve insan sayısı maalesef bu işi nitekim hakkını vererek ve dürüstlük ile yapanlardan çok fazla. Bu noktada kurumsal şirketleri tercih etmeliler. Hem satarken hem alırken hilelere maruz kalmamak ismine kesinlikle bizim üzere markalaşmış şirketlerin tercih edilmesini tavsiye ederim.

7.Otomerkezindeki aktüel kampanyalarla ilgili bilgi verir misiniz?

Otomerkezi daima üreten bir firma biz tüketici ile her vakit karşı karşıya göz göze gelmek için ayda en az 1 kampanya çıkmaya çaba gösteriyoruz. Mevcutta uygun faiz vade seçeneklerinin artışı ile ilgili kampanyalar devam ederken kimi kampanyalarımızı kalıplaşarak daima hale getirdik fiyatsız ekspertiz hizmetimiz artık daima durumda bu ve gibisi kampanyalarımızdan haberdar olmak için internet sitemizi ziyaret etmeniz kâfi olacaktır. Bu ay içerisinde ‘İKİNCİ ELDE ALTIN ÇAĞI’ kampanyamız yürürlükte sattığımız her 10 aracın 1 adedinde altın çıkıyor. Araç sahibini sonraki gün arayarak sürpriz ikramının nerede kapalı olduğunu söylüyoruz ve insanları keyifli ediyoruz. Şaşırtıyoruz insanların buna gereksinimi var. Keyifli olmak ve şaşırmak bizi bu sayede hiç unutmuyorlar.

8.Bize kendinizden bahseder misiniz? Eğitim hayatınız, hobileriniz, otomerkezinde bir günü nasıl geçiriyorsunuz?

Otomerkezinde ortamımız aile ortamından farksız. Takıma çok ehemmiyet veren bir yöneticiyim onlarla daima bişeyler yapmak istiyorum. Aslında tüm toplumsal haklarımızıda grupla olan faaliyetlerde tüketiyorum diyebiliriz. Dalda yüksek lisans yapmış yabancı lisan bilen, kitap yazmış, bir öbür yönetici daha var mı bilmiyorum lakin tüketiciler bu duruma çok şaşırıyor. Grubumda haliyle öteki bir itimat duyuyor bana bu da beni daima ayakta ve dinç tutuyor. Hobilerimizi uçakta yahut başka seyahatlerde ifa etmek zorundayız kitap okuyorum daima daha yeni fikirler için algıların daima açık olmasını sağlıyor. Farklı düşünmeye itiyor. Otomerkezinde idari ve kurum işlerinin gelişimiyle alakalı hiç boş kalmadan çalışıyoruz. Biz bir ekibiz ve başarımızın sırrı da bu.

Merkez: Bağlarbaşı Mah. Sakarya Sok. No: 4/2 Maltepe/ İstanbul

Telefon: (0216) 385 38 38

Mail: otomerkezi@otomerkezi.net

Web: www.otomerkezi.net

Facebook: https://www.facebook.com/Otomerkezi.net/

Instagram: https://www.instagram.com/otomerkezim/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCEzS_7nXlWvksIRKdvs8Sjw

Akacan The Mall
ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.