STERLIN
23,2313
DOLAR
18,8077
EURO
20,3949
ALTIN
1.157,94
BIST
5.096,29
SON DAKİKA
Dövizde yükseliş sürüyor! – KIBRIS HABER
4 milyar dolarla kayıplara karışmıştı… Kripto kraliçesi kendisini ifşa etti!
Yataktan zıpkın üzere kalkmayı sağlayacak alarm uygulamaları
Fenerbahçe’de Bright Osayi-Samuel bilmecesi! Evvel paylaştı, sonra sildi…
BM Güvenlik Konseyi, Kıbrıs’ta görev yapan BM Barış Gücü’nün görev süresini 1 yıl uzattı! – KIBRIS HABER
5 Şubat’a kadar devam edecek! – KIBRIS HABER
31 Ocak 2023’e ilişkin piyasa analiz raporu yayımlandı! – KIBRIS HABER
Yiğitler bölgesinde maden arama izni verildi! – KIBRIS HABER
Coca Cola İçecek CEO’su Karim Yahi olacak
ABD’de Paramount Plus ve Showtime birleşiyor
Hür piyasada döviz açılış fiyatları (31.01.2023)
Altın fiyatları Fed öncesi düşüşte
Fenerbahçe’de Bright Osayi-Samuel bilmecesi! Evvel paylaştı, sonra sildi…
Meclis toplanıyor! – KIBRIS HABER
Beşiktaş son 5 maçını kazandı, Fatih Karagümrük 5 maçtır kaybetmiyor! Olası 11’ler, iddaa oranları…
ABD bankalarında likidite baskısı
Ukrayna savaşında son durum… Zelenski’den acı itiraf: Büyük intikam başladı!
Satrançta tarihi gaye
Manchester City, Arda Güler için geldi! Kasımpaşa maçında izlediler…
Global piyasalarda Fed öncesi düşük iştah
Japonya’da perakende satışlar beklentilerin üzerinde gerçekleşti
Ahlatcı’dan yeni halka arz kararı
IMF, Türkiye için büyüme varsayımını yükseltti
OPEC+’nın petrol üretim siyasetini değiştirmemesi bekleniyor
Asya borsalarında karışık seyir
İsveç Adalet Bakanı Strömmer, Türkiye sorusunu cevaplamaktan kaçındı
Çip krizi sürüyor! Skoda üretimi azaltacak
Çin’de ekonomik aktivite Ocak’ta büyüdü
IMF global ekonomik büyüme suratının bu yıl yavaşlamasını bekliyor
İktisat ve siyaset gündemi – 31 Ocak 2023

Hazine arazilerini satın alma başvuru süresi yıl sonuna kadar uzatıldı

Zonguldak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, imar barışında hazine arazilerinin satın alma başvuru sürelerinin 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.

Hazine arazilerini satın alma başvuru süresi yıl sonuna kadar uzatıldı
CyborNFT
16.12.2022 12:06
0
A+
A-

Hazine arazilerini satın alma başvuru süresi yıl sonuna kadar uzatıldı
Zonguldak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, imar barışında hazine arazilerinin satın alma başvuru sürelerinin 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.

İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada hazine taşınmazlarına yönelik 3194 sayılı İmar Kanununda, 4706 sayılı Hazineye Ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi Ve Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanununda, 6292 sayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi Ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi İle Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanununda çeşitli değişikliklerin yasalaştığı hatırlatıldı.

Mevzuat değişiklikleri ile imar barışında hazine arazilerinin satın alma başvuru süresinin 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatıldığı kaydedildi. İmar barışında hazine arazileri satışında satış bedelinin tamamının peşin ödenmesi hâlinde yüzde yirmi, en az yarısının ödenmesi hâlinde yüzde on peşin ödeme indirimi getirildiğine dikkat çekilen duyuruda şu ifadelere yer verildi:

CyborNFT

“Konu ile ilgili Hazine taşınmazı İl Merkezinde ise Zonguldak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğüne İlçede ise Kaymakamlık Milli Emlak Müdürlüğü/ Şefliğine müracaat edilmesi gerekmektedir. İmar planı bulunmayan veya imar planında tarımsal amaca ayrılan hazineye ait tarım arazileri; 31 Aralık 2019 tarihinden önce en az üç yıldan beri tarımsal amaçla kullanan ve kullanımlarının halen devam ettiği belirlenen kullanıcılarına, cari yıl ecrimisil bedelinin yarısı üzerinden on yıla kadar doğrudan kiralama hakkı getirilmiştir. Konu ile ilgili Hazine taşınmazı İl Merkezinde ise Zonguldak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğüne İlçede ise Kaymakamlık Milli Emlak Müdürlüğü /Milli Emlak Şefliğine müracaat edilmesi gerekmektedir. 2/B alanlarında bulunan taşınmazların 6292 sayılı Kanun dahilinde Hazineye ait tarım arazilerinin ise 6292 sayılı Kanun (Belediye mücavir dışı) ile 29/6/2001 tarihli ve 4706 sayılı Kanun (Belediye mücavir içi) dahilinde satışına ilişkin olarak; süresi içinde başvuru yapmayanların başvuru süresi, kendilerine yapılan tebligatta belirtilen bedeli süresi içerisinde ödemeyenlerin ödeme süresi, Taksitli satışlarda, sözleşmesinde belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenlerin ödeme süresi 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatılmıştır. Konu ile ilgili Hazine taşınmazı İl Merkezinde ise Zonguldak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğüne İlçede ise ilçe Milli Emlak Müdürlüğü /Şefliğine müracaat edilmesi gerekmektedir. 6292 sayılı Kanunun 7. maddesi dahilinde süresi içinde 2/B iade başvurusunda bulunmayanlar ile geçici 8. maddesi dahiline olanların başvuru süresi 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatılmıştır. Konu ile ilgili Hazine taşınmazı İl Merkezinde ise Zonguldak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğüne, İlçede ise Kaymakamlık Milli Emlak Müdürlüğü/ Şefliğine müracaat edilmesi gerekmektedir. 4706 sayılı Kanunun 5 inci maddesinin altıncı fıkrası dahilinde yapılan taksitli satışlarda, sözleşmesinde belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenler ile toplam taksit süresi içerisinde borcunun tamamını ödemeyenlerin ödeme süresi, vade tarihinden ödeme tarihine kadar kanuni faiz uygulanmak suretiyle 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatılmıştır. Konu ile ilgili taşınmaz İl Merkezinde ise Zonguldak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğüne, İlçede ise Kaymakamlık Milli Emlak Müdürlüğü/ Şefliğine müracaat edilmesi gerekmektedir.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.