STERLIN
22,8895
DOLAR
18,6352
EURO
19,6399
ALTIN
1.077,56
BIST
4.962,97
SON DAKİKA
Büyük Okyanus’ta bulunan Tonga açıklarında 6.7 büyüklüğünde sarsıntı
Galatasaraylı Abdülkerim Bardakçı’dan dikkat çeken açıklamalar! Marcao, Mata ve Ronaldo…
Galatasaraylı Marcao’dan dikkat çeken açıklamalar! Marcao, Mata ve Ronaldo…
Blinken’dan Filistin-İsrail ihtilafı açıklaması: İki devletli çözüm umutlarını baltalayan her türlü eyleme karşı çıkmaya devam edeceğiz
OPEC+ üretimi 2 milyon varil azaltma kararını sürdürecek
Galip Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı’ndan istifa etti
Spot piyasada elektrik fiyatları (04.12.2022)
Rusya’da 5 katlı binada patlama: 4 ölü, 10 yaralı
OPEC petrol üretimini günlük 2 milyon varil azaltma kararını sürdürecek
Yunanistan’da dinleme skandalında yeni iddia! Genelkurmay Başkanı Floros da casus yazılımla dinlendi
Çinli 3 astronot 183 gün sonra tekrar Dünya’da
Pakistan’da maden ocağında patlama: 6 ölü
Düzce’de okullar açılıyor
Ukrayna savaşı: ABD istihbaratı, savaşın kış aylarında yavaşlayacağını düşünüyor
Tahıl koridorunda 13 milyon tondan fazla tahıl taşındı
Her gün yarım kilo çiğ et yiyordu… ‘Ciğer Kralı’ sır gibi sakladığı gerçeği açıkladı! Takipçilerini hayal kırıklığına uğratan itiraf
Bakan Nebati’den Kılıçdaroğlu’na: Bizler ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız
Tahıl koridorunda taşınan tahıl 13 milyon tonu geçti
Galatasaray Lisesi mezunları madalyalarını aldı
Hangi yatırım aracı ne kazandırdı?
Endonezya’daki Semeru Yanardağı yeniden harekete geçti
İran’da İsrail istihbaratına çalışan 4 kişi idam edildi
Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Nikolenko: Tehditler almaya devam ediyoruz
‘Türkiye elektrifikasyonda öncü ülkelerden biri olacak’
‘Koronavirüs gerçeği’ni yıllar sonra açıkladı… Wuhan’da çalışan bilim insanından itiraf üzere kelamlar
Son dakika… İran’dan flaş karar: Ahlak polisi lağvedildi
Guardiola, Dünya Kupası ortasını Münih’te geçiriyor
Rusya’nın petrol ihracatında gerileme sonlu kaldı
‘Pendik-Sabiha Gökçen Metro Sınırı’nda 1,4 milyon yolcu seyahat etti’
Türk satrancının şampiyonu Mustafa Yılmaz

Girişimciler zirvede buluştu

Girişimciler zirvede buluştuİpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi, ulusal ve yerel düzeyde girişimcilik …

Girişimciler zirvede buluştu
CyborNFT
09.11.2022 16:06
0
A+
A-

Girişimciler zirvede buluştu
İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi, ulusal ve yerel düzeyde girişimcilik paydaşlarının bir araya getirilmesi amacı ve #StartUpAntep mottosuyla “Gaziantep Girişimcilik Zirvesi” düzenlendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi, ulusal ve yerel düzeyde girişimcilik paydaşlarının bir araya getirilmesi amacıyla 8-9 Kasım 2022 tarihlerinde “Gaziantep Girişimcilik Zirvesi” yapıldı. “Gaziantep Girişimcilik Zirvesi” 8 Kasım’da ekosistem ziyaretleriyle başladıktan sonra bugün de bir otelde panel oturumları yapıldı. Panel oturumu öncesi programa katılan protokol üyeleri tarafından açılış konuşmaları yapıldı. 

“ŞEHRİMİZDE GİRİŞİMCİLİK KÜLTÜRÜNÜN OLUŞMASI İÇİN GAYRET GÖSTERİYORUZ”

CyborNFT

Programın açılış konuşmasını yapan İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, “Şehrimizde girişimcilik kültürünün oluşması, gençlerimizin inovatif düşünce ve yenilikçi yönlerinin geliştirilmesi için paydaşlarımızla birlikte hızlandırma programları, ideathonlar, hackatonlar, creathonlar ve marothonlar düzenledik. Düzenlediğimiz eğitim programları ile girişimcilerimize yol gösterecek, rehberlik edecek mentorlar yetiştirdik. Girişim sermayesi fonlarını ilimize davet ederek girişimlerimizi yatırıma dönüştürme gayreti gösterdik. Gap Kalkınma İdaremiz koordinasyonunda GAB-BAN melek yatırım ağını kurarak, bölgemiz iş insanlarını-yatırımcılarını sistemin içerisine çekmeye çalıştık. Yaptığımız tüm bu çalışmalarla, ilimizde yeni nesil girişimlerin ve melek yatırımların filizlenmesini sağladık. Paydaşlarımızın destekleriyle düzenlediğimiz bu zirve bölgemizde girişimciliği geliştirmek üzere kalkınma ajansı olarak üstelendiğimizin sorumluluğun gereğini dün olduğu gibi bugünde yarında fazlasıyla yerine getirmeye devam edeceğiz. Girişimcilerin ve yatırımcıların 7/24 hizmetindeyiz” dedi.

“İPEKYOLU KALKINMA AJANSI GAZİANTEP’İ GİRİŞİMCİLİK KONUSUNDA HAZIR HALE GETİRİYOR”

Gaziantep’in örnek bir girişimcilik ruhu sergilediğini ifade eden ve zirve hakkında bilgi veren Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Şimşek, “Bugün burada özellikle yeni teknoloji alanında girişimler geliştirmek isteyen Gaziantep’te girişimcilerin nasıl finanse edileceği, nasıl büyüyeceği, uluslararası pazarlara nasıl erişebileceğini tartışacağız. Geleneksel sermayenin de bu konuda nasıl tavır alması gerektiğini de konuşacağız. İpekyolu Kalkınma Ajansı’mız da bugün burada yaptığı etkinlikle ve daha yaptığı altyapı destekleriyle Gaziantep’i yeni teknoloji ve girişimcilik konusunda hazır hale getirmeye çalışıyor. Ümit ediyorum ki Gaziantep İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle adını yeni teknoloji alanında girişimcilik ile duyurmayı başarır” ifadelerini kullandı.

“GİRİŞİMCİLİK GAZİANTEP İÇİN ÖNEMLİ BİR KAZANIMDIR”

Gaziantep Valisi Davut Gül, “Gaziantep’in geleneksel girişimcilik sermayesinin en önemli insan faktörüdür. Bu Gaziantep için önemli bir kazanımdır. Bu vesileyle Gaziantep’in ve Türkiye’nin bu noktada daha da gelişmesini amaçlayan bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu toplantının yapılmasına katkı sunan, destek olan ve projenin içerisinde yer alan bütün paydaşlara teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

“GAZİANTEP’İ HER ALANDA MARKA YAPAN GİRİŞİMCİ RUHUDUR”

Açılışta açıklamalarda bulunan Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, “Gaziantep’i sanayide, ticarette, ihracatta ve istihdamda Türkiye’de marka yapan tek kelimeyle girişimci ruhudur. Atalarımız da genetiğinden gelen bu müteşebbis ruhla zor koşullarda sanayimizin temellerini atmış ve geliştirmiştir. Atalarımızdan devraldığımız bu bayrağı gelecek nesillerle birlikte daha yukarıya taşımak hepimiz için bir sorumluluk ve görevdir” şeklinde konuştu. 

“ŞEHRİMİZİN EKONOMİK BAŞARISINDA GİRİŞİMCİ KÜLTÜRÜ ÖNEMLİ ROL OYNUYOR”

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, “Biz her zaman her platformda şehrimizin ekonomik başarısını girişimci kültürüne bağlayarak anlatırız. Bugün 15 milyar ticaret hacmimiz, en fazla istihdam sağlayan OSB’ye sahip olmamız, makine halısında dünya lideri olmamız ve hatta gastronomi kenti olmamız bile kentteki girişimcilik kültürünün bir sonucudur” diye konuştu.

“GİRİŞİMCİLİK BU ŞEHRİN GENLERİNDE VAR”

Gaziantep’in yıllardır girişimci bir şehir olduğunu vurgulayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Gaziantep yıllardır girişimci bir şehir olarak öne çıkıyor. Bu sonradan olan bir şey değil. Girişimcilik bu şehrin genlerinde var ve hemen herkes girişimcilik alanında bir şeyler yapma, bir faaliyet gösterme çabasındadır” dedi. 

İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından yapılan Gaziantep Girişimcilik Zirvesi’ne Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Şimşek, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, iş adamları ve girişimciler katıldı.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.