STERLIN
33,2700
DOLAR
27,5178
EURO
28,8360
ALTIN
1.614,30
BIST
8.513,54
SON DAKİKA
“Otomasyonla ilgili çalışmalar hızlandı”! – KIBRIS HABER
Çatalköy’de evinde ölü bulundu! – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Tatar; “Ortak zemin yoksa müzakerelere başlamak zaman kaybıdır”! – KIBRIS HABER
İstanbul Turizm 2023 Fuarında KKTC de yer alıyor! – KIBRIS HABER
Beklenen ödeme yapıldı! – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Tatar’dan halka çağrı! – KIBRIS HABER
Girne’de 13 yaşındaki erkek çocukla ilişkiye girdi! – KIBRIS HABER
Balayı dönüşünde aldığı haberle hayatı bir anda değişti! – KIBRIS HABER
En fazla yağış alan bölge! – KIBRIS HABER
Eski sevgilisini erkek arkadaşıyla görünce gözü döndü! – KIBRIS HABER
Eylül ayı enflasyon rakamları açıklandı! – KIBRIS HABER
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu toplandı! – KIBRIS HABER
Antonio Guterres, Ersin Tatar’ın yanıtını bekliyor! – KIBRIS HABER
BTHK üniversitelerde geçici kayıt birimi kuracak! – KIBRIS HABER
Yağmurlu hava ne kadar sürecek? – KIBRIS HABER
Brent petrol fiyatında son durum! – KIBRIS HABER
3 Ekim Döviz Kurları – KIBRIS HABER
Harmancı, kanalizasyon sorunu ile ilgili açıklama yaptı! – KIBRIS HABER
Zeytin ve Zeytin Ürünleri Konseyi – KIBRIS HABER
Kıbrıs sularında istilacı çizgili yılan balığı! – KIBRIS HABER
Araç sahiplerinin dikkatine! Kayıt ve muayene işlemleri hakkında duyuru – KIBRIS HABER
Telekomünikasyon Dairesi’nden duyuru! Bu bölgelerde 2 gün kesinti yaşanacak – KIBRIS HABER
Zorlu Töre, Ombudsman İlkan Varol ile görüştü! – KIBRIS HABER
16 yerde yangın, 1 milyon 276 bin 600 TL’lik hasar! – KIBRIS HABER
Bir tona yakın kaçak avokado ile yakalandı! – KIBRIS HABER
Ankara’daki bombalı saldırıyı düzenleyen teröristin kimliği belirlendi! – KIBRIS HABER
2023 Nobel Tıp Ödülü sahiplerini buldu! – KIBRIS HABER
Denetimler sonucu ikamet izinsiz olan 6 kişi daha tutuklandı! – KIBRIS HABER
Ercan’da yakalandı! – KIBRIS HABER
2 hellim işletmesinin faaliyeti durduruldu! – KIBRIS HABER

Galatasaray Lisesi mezunları madalyalarını aldı

Galatasaray Lisesi’nin 1947 döneminin 75’inci yıl, 1972 döneminin 50’nci yıl ve 1997 dönemi mezunlarının 25’inci yıl madalya ve berat töreni Galatarasay Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yapıldı. Törende Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, “Artık sadece lise değil ilkokulu, üniversitesi olan bir yapıya dönüştük. Bu kurumun bu hale gelmesinde çok büyük emekleri olanlar var. Bundan sonra da bu kurumu muhafaza etme ve bütün olarak tutmak Türkiye için büyük kazanç olacak” dedi.

Galatasaray Lisesi mezunları madalyalarını aldı
CyborNFT
04.12.2022 16:22
0
A+
A-

Galatasaray Lisesi mezunları madalyalarını aldı
Galatasaray Lisesi’nin 1947 döneminin 75’inci yıl, 1972 döneminin 50’nci yıl ve 1997 dönemi mezunlarının 25’inci yıl madalya ve berat töreni Galatarasay Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yapıldı. Törende Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, “Artık sadece lise değil ilkokulu, üniversitesi olan bir yapıya dönüştük. Bu kurumun bu hale gelmesinde çok büyük emekleri olanlar var. Bundan sonra da bu kurumu muhafaza etme ve bütün olarak tutmak Türkiye için büyük kazanç olacak” dedi.

Özhan Canaydın Spor Ödülleri’nin de sahibini bulduğu törende, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Fidel Berber, Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. H. Murat Develioğlu’nun yanı sıra 50’nci ve 25’inci yıl mezunlarının temsilcileri konuşma yaptı. Törene Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek de katıldı. Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, “Bugün 1972 yılı mezunu 78 kişiye 50’nci yıl madalyası, 1997 mezunu 98 kişiye 25’inci yıl madalyası veriliyor. Ayrıca bu yıl mezuniyetinin 75’inci yılını kutlamak üzere aramızda bulunan 4 kişi var. Fakat hayatta olanlar aslında 4 kişi değil, 7 kişi. Kendilerine bu madalyalar verilecek. Allah’ın onlara uzun ömürler vermesini diliyorum” dedi. Galatasaray Eğitim Vakfı’nın Galatasaray Lisesi, üniversitesi ve ilkokuluna vereceği desteklerin devam etmesi gerektiğini vurgulayan Kıraç, konuşmasına şöyle devam etti:

LİSESİ, İLKOKULU VE ÜNİVERSİTESİ OLAN BİR KURUMUZ
“Galatasaray Eğitim Vakfı olarak bugün geldiğimiz noktada Türkiye’nin tek kurumuyuz. Tek kurumuyuz diyorum çünkü artık yalnız lise değil ilkokulu, üniversitesi olan bir yapıya dönüştük. Bu kurumun bu hale gelmesinde çok büyük emekleri olanlar var. Bundan sonra da bu kurumu muhafaza etme ve bütün olarak tutmak Türkiye için büyük kazanç olacak. Bugün Galatasaray Lisesi’nde 673, Galatasaray Üniversitesi’nde 4 bin 377, Galatasaray İlköğretim Okulu’nda da 400 öğrencimiz var. Şimdiye kadar vakfımızda toplanan toplam para 546 milyon lira. Bugün itibarıyla 117 milyon lirası var. Yıllık gider bütçemiz 14 milyon 225 bin lira. Bugün itibarıyla Galatasaray Lisesi’ne verdiğimiz ve destek olduğumuz öğretmen sayısıydı 26’ydı belki bugün 28’e çıktı. Dolayısıyla Galatasaray Lisesi, üniversitesi ve ilkokuluna sahip çıkan bir kurumuz. Bunun devam etmesi ve değişmemesi lazım. Hatta artarak büyümesi lazım.”

CyborNFT

BAŞARILI OLMAK MECBURİYETİNDEYİZ
Galatasaraylılar Derneği Başkanı Fidel Berber, Galatasaray Lisesi’nin kuruluş yıl dönümünü kutlayarak “Bugün bu salona baktığımda benzer yaşanmışlıkları olan, bu yuvaya kalpten bağlı, arkadaşlıkları aynı tadıyla devam eden büyük bir aile görüyorum. Bunun bir parçası olduğum için ne kadar gururlu olduğumu sözlerle ifade etmem zor. İyi ki varsınız, iyi ki Galatarasaylıyız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yaklaşırken biz Galatasaraylılar bulunduğumuz tüm alanlarda başarılı olmak mecburiyetindeyiz. Galatasaray’ın öncü ve örnek olma vizyonu kuşaklardan beri devam etti, bizden sonra da devam edecek” dedi.

KALBİMİZ BURADA
Galatasaray Lisesi’nden mezuniyetinin üzerinden 75 yıl geçen Yılmaz Dağcı, İzzet Akel, Hüsnü Öngen ve Fuat Batun’un yerine oğlu Koray Batun madalyalarını Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç’tan aldı. 1947 dönemi mezunu İzzet Akel, “75 yıl sonra burada olmak ve hayatımın bir kısmını geçirdiğim bu sahnede olmak benim için sonsuz bir heyecan. Ben burada dört sene orkestra şefliği yaptım. Hala kalbimiz burada. Hepinize sevgiler dilerim” diye konuştu.

DÖRT SPORCUYA ÖDÜL
Madalya ve Berat Töreni’nde düzenlenen Özhan Canaydın Spor Ödülleri’nde “Diğer Spor Kulüpleri En Başarılı Amatör Sporcusu” ödülü, Yüzücü Merve Tuncer’e, “Galatasaray Spor Kulübü En Başarılı Amatör Sporcusu” ödülü ise Galatasaray Kadın Basketbol A takımı oyuncusu Sude Yılmaz’a verildi. “Galatasaray Lisesi En Başarılı Amatör Sporcusu” ödülü Liselerarası Golf Turnuvası’nda 2’nci olan Tunç Aslan’ın ve “Galatasaray İlkokulu En Başarılı Amatör Sporcusu” dalındaki ödül de Türkiye Eskrim Federasyonu Bölgesel Açık Eskrim Turnuvası U-10 Kız Kılıç Şampiyonu 4’üncü sınıf öğrencisi Mihriban Aksu’nun oldu.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.