STERLIN
22,8675
DOLAR
18,6394
EURO
19,6224
ALTIN
1.079,35
BIST
4.980,05
SON DAKİKA
Rusya resti çekmişti… AB beklenen teklifini sundu!
Kendini başka biri olarak tanıttı, cezadan kurtulmaya çalıştı! – KIBRIS HABER
Metin Feyzioğlu, Zorlu Töre’yi ziyaret etti! – KIBRIS HABER
Çin’de barikatlar kaldırılmaya başlandı!
Rusya’dan yeni füze denemesi
Aselsan’ın test merkezi açıldı
İstanbul’da hayali ihracat operasyonu
Mehmet Harmancı; “Altyapı çalışmaları sayesinde çağdaş, nitelikli ve kalıcı üstyapı projelerinin önünü açtık”! – KIBRIS HABER
Taban fiyatın yıllar içinde dolar bazında kıssası
Ani Ölüm! – KIBRIS HABER
2022’de dış ticaret açığı 100 milyar dolara dayandı
‘Workhy & Mükellef 2023’te ABD ve İngiltere pazarında güçlenecek’
Çinli milyarderden ‘intihar’ savına sesli iletili cevap
Müteahhitlerin yurt dışında üstlendiği proje meblağı 10 milyar dolara dayandı
ABD’de 2. George Floyd vakası! Hastane güvenliği vefata sürükledi
Son dakika… Bakan Muş açıkladı! İhracatta en yüksek aylık pahaya ulaşıldı
Bilim insanları açıkladı: Pandemi gençleri daha erken yaşlandırdı
EYT’de KGF hazırlıkları başladı
“Küresel iktisat düşük enflasyon rejimine dönebilir”
Son dakika… Bakan Nebati’den EYT açıklaması: Hazırlıklar başlatılmıştır
Gram Altının yeni zirvesi! – KIBRIS HABER
Boğaziçi köyünde Sadıkoğlu için zafer ateşi yakıldı! – KIBRIS HABER
Global tahvil rallisi genişliyor
Gram altın rekor düzeylerde
İsrail ve ABD’den ortak adım… Amaçtaki ülke muhakkak oldu
Bakan Kurum’dan vatandaşlara teşekkür
Fed/Williams: Faizde hâlâ almamız gereken yol var
Güney Kıbrıs alarmda! Su kuşlarını da imha ediyorlar – KIBRIS HABER
2 Aralik 2022 Nöbetçi Eczaneler
Brent Petrol Varil Fiyatı! – KIBRIS HABER

Fed/ Bester: Yüksek enflasyonu karşı agresif formda hareket etmek daha düzgün

Fed/ Bester: Yüksek enflasyonu karşı agresif biçimde hareket etmek daha iyiFed yetkililerinden para siyaseti patikasına ait açıklamalar gelmeye …

Fed/ Bester: Yüksek enflasyonu karşı agresif formda hareket etmek daha düzgün
CyborNFT
27.09.2022 07:38
0
A+
A-

Fed/ Bester: Yüksek enflasyonu karşı agresif biçimde hareket etmek daha iyi
Fed yetkililerinden para siyaseti patikasına ait açıklamalar gelmeye devam ediyor. Boston Fed Lideri Susan Collins Fed’in kabul edilemez derecede yüksek enflasyonu aşağı getirmesi gerektiğini söylerken Cleveland Fed Lideri Loretta Bester,…

Boston Fed Lideri Susan Collins, Fed’in kabul edilemez derecede yüksek enflasyonu aşağı getirmesi gerektiğini ve bunun için atılacak adımların işsizlik oranında artışa neden olacağını söyledi. Lakin Collins, ABD iktisadında bir resesyonun kaçınılmaz olmadığını, fiyat baskılarının hali hazırda zirve yapmış olabilecekleri istikametinde işaretler bulunduğunu söyledi.

Boston’da lokal bir ticaret odasında konuşan Collins, “Fiyat istikrarının daha yavaş istihdam büyümesi ve bir ölçü daha yüksek işsizlik oranı gerektireceğini öngörüyorum” dedi.

CyborNFT

FOMC’nin bu yıl oy verme hakkına sahip üyelerinden biri olan Collins, “Ekonomide daha ölçülü bir yavaşlama gayesinin şiddetli olsa da başarılabilir olduğuna inanıyorum” sözlerini kullanırken, işletmelerin ve hane halklarının finansal durumlarının güçlü olmasının ve kimi alanlarda iş gücü açıklarının ekonomik aktivitede yavaşlamanın işsizlik oranı üzerinde daha ölçülü bir tesir yapacağını ummasına yardım ettiğini vurguladı.

Fed/ Bester: Yüksek enflasyonu karşı agresif halde hareket etmek daha iyi

Cleveland Fed Lideri Loretta Bester, enflasyonun “kabul edilemeyecek kadar yüksek” olduğu ortamda Fed’in faiz oranlarını artırması ve bir müddet için politikayı sınırlayıcı tutması gerektiğini söyledi.

Mester, “Eğer yapılacak bir yanılgı var ise, daha az şey yapmaktan ise daha fazla şey yapmak daha iyidir” diye konuştu.

“Bir belirsizlik olduğunda, siyaset yapıcılar için daha agresif halde hareket etmek daha uygun olabilir, zira agresif ve önden adımlar olağanda ortaya çıkacak sonuçlardan daha kötülerinin ortaya çıkmasını engelleyebilir” diye konuşan Mester, enflasyonu değerlendirirken “çok ihtiyatlı olacağını ve enflasyonun zirve yaptığına ikna olmadan evvel birkaç ay üst üste enflasyonun bir evvelki aya nazaran düştüğünü görmesi gerektiğini de vurguladı.

Enflasyon bekleyişleri konusunda belirsizlikle karşı karşıya olan siyaset yapıcıların siyaseti daha gevşek tutmak yerine daha fazla sıkılaştırma riskini alması gerektiğini savunan Mester, “Araştırmalar yanlış bir formda uzun vadeli enflasyon bekleyişlerinin güzel çıpalandığını öngörmenin, enflasyon bekleyişlerinin uygun çıpalanmadığını öngörmekten çok daha maliyetli olduğuna işaret ediyor” dedi.

Fed/ Bostic: İngiltere’deki gelişmeler Avrupa ve ABD’de ekonomik tansiyonu artırabilir

Atlanta Fed Lideri Raphael Bostic, İngiltere’de yeni hükümetin mali planlarının GBP’de süratli satışları tetiklediğini ve bu satışların İngiltere iktisadının istikameti konusunda artan belirsizliklerin yansıttığını bildirdi. Bostic, İngiltere’de yaşanan gelişmelerin Avrupa ve ABD’de daha büyük ekonomik tansiyona yol açabileceğini vurguladı.

Washington Post gazetesine konuşan Bostic, “İngiltere’de önerilen bütçe planına tepki gerçek bir tasa ve iktisada yeni belirsizlikler ekleyeceğinden korkuyoruz. Burada asıl sonu, yaşanan gelişmenin Avrupa iktisadında er geç yaşanacak bir zayıflama olup olmadığı, bu ABD iktisadının nasıl performans göstereceğine konusunda kıymetli bir nokta” dedi.

Fed’in İngiltere’de yaşanan gelişmelere cevap verip vermeyeceği konusunda rastgele bir işaret ortaya koymayan Bostic, Fed’in odak noktasının ABD’de enflasyonu denetim alkına almak olmaya devam edeceğini vurguladı. Bostic, “Bunu gerçekleştirene kadar tüm piyasalarda çok fazla oynaklık öreceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.