STERLIN
20,4345
DOLAR
18,5440
EURO
18,0913
ALTIN
985,44
BIST
3.190,09
SON DAKİKA
Sevgilisini darp etti teminata bağlandı! – KIBRIS HABER
Töre; “Projeyi halkımızla buluşturmak için hiçbir masraftan kaçınmayan ana vatanımıza teşekkür ediyoruz” – KIBRIS HABER
Disiplin Kurulundan karar çıktı! – KIBRIS HABER
Bakan Taçoy’dan anlamlı ziyaret! – KIBRIS HABER
Kuzey Kore’den yeni füze denemesi! Dikkat çeken zamanlama…
Adanın Yunanistan’a bağlanma hayali! – KIBRIS HABER
Piyasa enflasyonda çıkışın süreceğini öngörüyor
Almanya’da doğalgaza tavan fiyat geliyor
Uluslararası Uzay İstasyonu’na ilk kadın komutan
‘Dijital cüzdan kullanımı hızla artacak’
EPDK/Yılmaz: Azami uzlaştırma fiyat mekanizması 6 ay uzatıldı
Finlandiya’dan flaş Rusya kararı! Bu geceden itibaren yasak…
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan ‘Yunanistan’ açıklaması: Elimiz kolumuz bağlı kalmayız
Rusya’dan flaş Kuzey Akım açıklaması
Almanya’da enflasyon euro döneminde ilk kez çift haneye çıktı
“Tekstilde 2023’te yüzde 15-20’lik daralma sürpriz olmayacak”
TCMB rezervlerinde 4 ayın en hızlı düşüşü
Rus halkını kızdıran hata! Yanlışlıkla Ukrayna’ya gönderdiler…
‘Yuva yıkan’ Ukraynalı mülteci ve İngiliz sevgilisinden karşılıklı ayrılık açıklamaları gündeme bomba gibi düştü!
Londra’da Rus metallerini yasaklama planı
TCMB: Politika-kredi faiz makasının geldiği denge izleniyor
Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski’den Erdoğan’a teşekkür
Spot piyasada elektrik fiyatları (29.09.2022)
Bankalar 8 ayda kârını beşe katladı
Sağlık turizminde 2 milyon hedefi
Türkiye’de 10 kişiden 8’inin alım gücü düştü
Porsche borsaya dalgalı başladı
MEB’den ‘Trafik Bilinci’ için işbirliği
Türkiye’de 10 kişiden 8’nin alım gücü düştü
Son dakika: Rusya’dan flaş ‘referandum’ açıklaması… Putin dünyaya duyuracak

Erhürman; Sorunların çözülmesini kimse beklemesin!

Erhürman; Sorunların çözülmesini kimse beklemesin!
CyborNFT
27.07.2022 12:51
0
A+
A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, adına hükümet denilen yapının, burada olduğu sürece, sorunlarının çözülmesini kimsenin beklememesi gerektiğini vurguladı…

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, adına hükümet denilen yapının, burada olduğu sürece, sorunlarının çözülmesini kimsenin beklememesi gerektiğini vurguladı. Ne yaptıklarını bilmeyen bir yapıyla karşı karşıya olunduğunun altını çizen Erhürman, kamu ile özelin birbirine düşürülerek memleketin yönetilmeye çalışıldığını kaydetti. Açıklama yapmaktan ve dava açmaktan nefes alamaz duruma geldiklerini ifade eden CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, memleketi zarara uğratanlardan hesap soracaklarını dile getirdi. Özgür Gazete Web TV’de Damla Dabis’in sorularını yanıtlayan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, basiretsiz, beceriksiz ve bu halkın gailesini çekmeyen bir yapıyla karşı karşıya olunduğunu vurguladı.

ERHÜRMAN: NE YAPTIKLARINI BİLMEDİKLERİ ÇOK AÇIK

Adına hükümet denilen yapının işlerine, çok fazla anlam yüklemeye çalışmanın gerekli olmadığını belirten Erhürman, günlük kararlar alındığını dile getirdi. “Ne yaptıklarını bilmedikleri çok açık” diyen Erhürman, ihalesiz akaryakıt alımıyla ilgili açtıkları davayı hatırlattı. Erhürman, “Biz gittik ihalesiz akaryakıt alımına ilişkin dava açtık, davanın görüşüleceği gün kararı yürürlükten kaldırdılar. Ardından başka Yasa Gücünde Kararname çıkarttılar. Mecbur kaldık, başka dava açtık” dedi. Meclis’ten geçen ek bütçede, hayat pahalılığının bu kadar çıkacağının zaten öngörüldüğüne vurgu yapan Erhürman, ortada sürpriz bir durumun olmadığını belirtti. Herkese hayata pahalılığının verileceğinin söylendiğini de anımsatan Erhürman, kesintilerle ilgili bir gecede değiştirilen kararları eleştirdi.

CyborNFT

“BASİRETSİZ, BECERİKSİZ VE BU HALKIN GAİLESİNİ ÇEKMEYEN BİR YAPI”

Kesintilerin nasıl yapılacağıyla ilgili hiçbir hesabın da yapılmadığını söyleyen Erhürman, bir gecede nasıl kaynak bulunduğunu sordu. Gerçekten basiretsiz ve beceriksiz bir yapıyla karşı karşıya olunduğunun altını çizen Erhürman, söz konusu yapının, memleketin gailesini çekmediğini vurguladı. İnsanların artık bu yapıya güven de duymadığına vurgu yapan Erhürman, “Yarın bunlar tekrardan Yasa Gücünde Kararname çıkarıp kesinti yaparlar mı diye soruyor insanlar. Elindeki kaynakların ne olduğunu şeffaf bir şekilde paylaşmayan bir yapı var” dedi. Kesintilerle ilgili çıkarılan Yasa Gücünde Kararnamede de görüldüğü gibi, dört işlemi bile yapamayacak durumda bir yapıyla karşı karşıya olunduğunun altını çizen Erhürman, Maliye’de para olduğunu söyledi.

“KAMU İLE ÖZELİ BİRBİRİNE DÜŞÜREREK MEMLEKETİ YÖNETMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Belirlenen asgari ücretin, kesinlikle kabul edilemez olduğunu da vurgulayan Erhürman, ödeyemeyecek duruma gelen işletmelerin desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Günlerdir özel sektörle kamu çalışanının birbirini ‘yediğini’ belirten Erhürman, “Kamu ile özeli birbirine düşürerek memleketi yönetmeye çalışıyorlar. Bu oyuna gelmeyin” diye konuştu. İhtiyaç duyan özel sektöre destek verilmesi gerektiğini yineleyen Erhürman, desteğin ihtiyaçlı olanlara verilmesi gerektiğini, herkesin aynı sepete koyulamayacağını kaydetti. Erhürman, adına hükümet denilen yapının, gaflet içinde bulunup da tekrardan Yasa Gücünde Kararname getirmeye kalkmaması çağrısında da bulundu.

“AÇIKLAMA YAPMAKTAN VE DAVA AÇMAKTAN NEFES ALAMAZ DURUMA GELDİKLERİNİ”

Çalışma Bakanı Hasan Taçoy’un, asgari ücret ile ilgili bir hafta içinde yaptığı üç farklı açıklamayı da eleştiren Tufan Erhürman, “Aynı konuda 3 farklı açıklama yapılabilir mi? Bu sizin inisiyatifinizde de değildir. Bu hukuktur. Ne yapmanız gerekiyorsa, onu yaparsınız. Hayatınızda kendinizi, asgari ücretle geçinen ve çocuğu olan birinin yerine koydunuz mu? Bu insanlar, bu ülkenin gailesini çekmiyor” diye konuştu. İçinde bulunulan dönemde sürekli davalar açmak zorunda kaldıklarına dikkat çeken Erhürman, “Sürekli olarak bunlarla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Neresinden tutsan elinizde kalacak bir yapıyla karşı karşıyayız” dedi. Erhürman, açıklama yapmaktan ve dava açmaktan nefes alamaz duruma geldiklerini belirtti.

“MEMLEKETİ ZARARA UĞRATANLARDAN HESAP SORACAĞIZ”

Asgari ücrette, neden 8 bin 600 TL’nin üzerine çıkıp da, ödeme güçlüğü çeken yerlerin desteklenmediğini soran Erhürman, halkın kafasında bu yapıya ilişkin zerre güven olmadığını söyledi. İhalesiz akaryakıt alımı konusunda devletin zarara uğratıldığının çok açık olduğuna işaret eden Erhürman, “Biz geleceğiz ve zarara uğratanlardan hesabı soracağız” dedi. Ellerinde, devletin zarara uğratılmasının belgesinin olduğunu kaydeden Erhürman, söz konusu belgelerin gizli olmadığını ve yayınlanması gerektiğini söyledi. Erhürman, beşinci ve altıncı alımların da yayınlanması gerektiğini dile getirdi. Seçim ve Halk Oylaması Yasası’nda da aynı şeyin yapıldığını vurgulayan Erhürman, belirlenen 27 Kasım tarihiyle ilgili de kendileriyle istişare edilmediğini vurguladı. Kesintiler açıklandığında, sendikaların dikkate alınmadığının altını çizen Erhürman, bir gecede yüzde 20 kesinti yapılacağının açıklandığını hatırlattı.

“GEREKEN SORULAR SORULMALIDIR”

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) eski Müdürlerinden Aysu Basri Akter’in Türkiye’ye alınmamasıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Erhürman, “Bu arkadaşlar, bu ülkenin yönetiminden gidene kadar, bu sorunlar çözülmeyecek” dedi. Türkiye Cumhuriyeti ile diplomatik ilişkiler kurabilecek makamların da belli olduğunu ifade eden Erhürman, Meclis’te konuyla ilgili birçok kez konuştuklarını belirtti. Erhürman, “Bu insanlar bizim yurttaşımız. Gerekçe nedir diye sormaktan bile korkuyorsan, sen bu ülkeyi yönetmekten acizsin demektir” diye konuştu. Devlet yetkililerinin, gereken soruları sorma zorunda olduğunu vurgulayan Erhürman, “Senin yurttaşlarının, senden bilgi alma hakkı vardır. Bu arkadaşlar burada olduğu sürece, bu sorunun çözülmesini kimse beklemesin” dedi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.