STERLIN
20,7509
DOLAR
18,5827
EURO
18,2070
ALTIN
1.022,10
BIST
3.553,85

EDB/Lindsay: Körfez ülkelerinde çok fazla yatırım fırsatı var

EDB/Lindsay: Körfez ülkelerinde çok fazla yatırım fırsatı varBahreyn İktisat Kalkınma Konseyi (EDB) Lider Yardımcısı Iain Lindsay Davos Tepesi …

EDB/Lindsay: Körfez ülkelerinde çok fazla yatırım fırsatı var
CyborNFT
23.05.2022 18:07
0
A+
A-

EDB/Lindsay: Körfez ülkelerinde çok fazla yatırım fırsatı var
Bahreyn İktisat Kalkınma Konseyi (EDB) Lider Yardımcısı Iain Lindsay Davos Tepesi’nde Bloomberg HT’ye yaptığı değerlendirmede Körfez bölgesinde çok fazla yatırım fırsatı olduğunu belirtti. Lindsay Türk yatırımcılara davette bulundu

Bahreyn İktisat Kalkınma Heyeti (EDB) Lider Yardımcısı Iain Lindsay Davos’ta Bloomberg HT’ye verdiği röportajında Körfez bölgesinde çok fazla yatırım fırsatı olduğunu belirtti ve Bahreyn’in de ortalarında olduğu Körfez Bölgesi’ndeki birçok ülkenin kalkınmaya çok önemli manada para harcadığının altını çizdi.

Lindsay “Çin bizim düşündüğümüz kadar süratli toparlanamayabilir, bu yüzden Körfez global büyümenin merkezlerinden biri olabilir” formunda konuştu.

CyborNFT

Körfez ülkelerinde çok fazla yatırım fırsatı olduğunu söyleyen Lindsay geçen sene Bahreyn’e yaklaşık 1 milyar dolarlık direkt yabancı yatırım geldiğine dikkat çekti.

Hem ulaşım, hem lojistik, hem emlak projelerini kapsayan 30 milyar dolar civarında toparlanma planları olduğunu belirten altını çizen Lindsay Türk yatırımcılarına yaptığı davette “Körfez’e bakacak olursanız Bahreyn tam merkezde, öteki ülkelerle kıyaslandığında nispeten daha ucuz ve yetenek bazımız çok yeterli. Türk yatırımcılar da Suudi Arabistan yahut Birleşik Arap Emirliklerine bakıyor olabilir; lakin Bahreyn’e gelin. Bu iki piyasaya da buradan çok rahat ulaşabilirsiniz” halinde konuştu.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.