STERLIN
23,3572
DOLAR
19,0510
EURO
20,5023
ALTIN
1.211,97
BIST
5.031,98
SON DAKİKA
Galatasaray’dan Abdülkerim Bardakcı’nın sıhhat durumu hakkında açıklama
İsviçre, Belarus’u deplasmanda dağıttı
Galatasaray, Bakü’ye geldi
Putin’den tehlikeli atak… “Belarus’a nükleer silah yerleştireceğiz”
Galatasaray Nef seriye bağladı
Mehmet Büyükekşi: “Hedefimiz Hırvatistan maçından galibiyetle ayrılabilmek”
A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz: ‘Oyundan memnun kalmadım, farklı bir maçtı’
Milli oyuncular, Ermenistan galibiyetini değerlendirdi: İyi gitmeyince dizilişi değiştirdik
Ermenistan-Türkiye maçında geri dönüş golünü tahmin etmiş! Kerem’in yanına gitti: ‘Sana ne dedim!’
Ermenistan 1-2 Türkiye (Avrupa Şampiyonası elemeleri maçı)
Almanya’da Covid-19 aşısı mağdurlarına tazminat ödenecek
Bakan Bilgin: Bayram ikramiyesinden 15.6 milyon emekli faydalanacak
Apple’ın CEO’su Tim Cook, Çin’i ziyaret etti
Togg, çekilişle teslim edilecek T10X sayısını 20 bine çıkardı
İran’da doğalgaz deposunda patlama! 2 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı
İran’dan ABD’ye tehdit: Suriye’deki üslere yönelik saldırılara derhal yanıt verilecek
BİOTREND ÇEVRE VE ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş.( Halka Arz Fiyatının Belirlenmesinde Esas Alınan Varsayımlara İlişkin Değerlendirme Raporu
KERVAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim
YAPI KREDİ FİNANSAL KİRALAMA A.O.( Özel Durum Açıklaması (Genel)
ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş.( Bağımsız Denetim Kuruluşunun Belirlenmesi
Dünya Saati’nde bugün ışıklar, iklim krizi ve Türkiye için kapatılıyor
AB ile Almanya içten yanmalı motorlar konusunda anlaştı
Spot piyasada elektrik fiyatları (25.03.2022)
Togg’a Antalya’da yoğun ilgi
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 15 Kasım’da bitecek! – KIBRIS HABER
Ersin Tatar; “Türkiye, sorumluların yargılanması sürecinde de yanımızda”! – KIBRIS HABER
Uzun süreli elektrik kesintisi! – KIBRIS HABER
Ünal Üstel, ‘Deprem Yasası’ konusunda bilgilendiriyor! – KIBRIS HABER
Bakan Nebati: Yerli ve katma değerli üretimi artırmak için çalışıyoruz
Erdoğan’dan seçim mesajı: Tarihi yol ayrımındayız

Dışa bağımlılığı azaltacak Ar-Ge

Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi, Türkiye’nin birinci robotik sürtünme karıştırma kaynağı yatırımını yaparak ülke envanterine kazandırdı. Şubat ayında faaliyetine başlayacak olan sistem, Türkiye’nin bu alandaki dışa bağımlılığını azaltmada değerli bir katkı sağlayacağı üzere eser ve sistemlerde tasarım esnekliği de yaşatacak.

Dışa bağımlılığı azaltacak Ar-Ge
CyborNFT
01.02.2023 07:37
0
A+
A-

Dışa bağımlılığı azaltacak Ar-Ge
Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi, Türkiye’nin birinci robotik sürtünme karıştırma kaynağı yatırımını yaparak ülke envanterine kazandırdı. Şubat ayında faaliyetine başlayacak olan sistem, Türkiye’nin bu alandaki dışa bağımlılığını azaltmada kıymetli bir katkı sağlayacağı üzere eser ve sistemlerde tasarım esnekliği de yaşatacak.

Yeşilova Kümesi içerisindeki otomotiv, raylı sistemler, ekstrüzyon ve döküm bölümlerinde faaliyet gösteren şirketler bünyesinde yürütülen araştırma-geliştirme çalışmalarında stratejik bir tahlil ortağı olarak faaliyetlerine devam eden Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi, Türkiye’nin birinci robotik sürtünme karıştırma kaynağı sistemini geliştirdi. Başta otomotiv, savunma ve raylı sistemler dalları olmak üzere birçok farklı sanayi ve eserde tercih edilen sürtünme karıştırma kaynağı, Türkiye’de artık 3 boyutlu olarak da karmaşık kesimlerin kaynağında kullanılabilecek. Şubat ayında faaliyetine başlayacak olan sistem, Türkiye’nin bu alandaki dışa bağımlılığını azaltmada kıymetli bir katkı sağlayacağı üzere, eser ve sistemlerde tasarım esnekliği de yaşatacak.

ÖZ KAYNAK ÇALIŞMALARI

CyborNFT

Yatırımla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yeşilova Holding Ar-Ge Müdürü Emre Dolaylar, “Yeşilova Holding olarak yaptığımız yeni yatırım, proje, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarıyla katma paha ve istihdam yaratmaya devam ediyoruz. Bu alanlarda gerek devlet teşvikleri gerekse öz kaynak çalışmalarıyla memleketler arası rekabetteki gücümüzü ve itibarımızı her geçen gün artırıyoruz. Temellerini 2002 yılında attığımız Ar-Ge Merkezimizde ulusal ve milletlerarası iş birliklerini geliştirerek, kendi teknoloji ve pazarını yaratan, bilimsel, teknolojik ve yenilikçi usullerle sürdürülebilir kılmaya çalıştığımız Ar-Ge merkezimizi büyütmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz” tabirlerini kullandı.

TRENDLER DEĞİŞİYOR

“Bugün yaşanan iklim krizi karşısında karbon nötr gayeleri tüm dünyada olduğu üzere Kümemizin gündeminde de birinci sıralara gelmiştir. Bu gerçek karşısında dünyada otomotiv kesimindeki trend değişikliği araçlar üzerinde komponent hafifletmeyi ve geri dönüştürülmüş gereç kullanımını mecburî hale getirecektir. Bu trend değişiklikleri ve ortaya çıkan yeni gereksinimler hem aşılması gereken bir pürüz hem de yeni fırsatlar olarak karşımıza çıkmıştır” diyen Dolaylar, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bu noktada birçok markanın gündeminde olan otonom araçlar için özgün tasarım fikirlerimiz ile dalın tercih edilen şirketlerinden olma stratejimizin birinci meyvelerini alma yolunca süratle ilerliyoruz. Avrupa’nın önde gelen şirketlerinden biri ile yürüttüğümüz çalışma 2023 sonunda prototip basamağına geçiyor. Tasarım ve üretiminden sorumlu olarak yer aldığımız bu çalışmada farklı otonom araç platformları için uygulanabilir, modüler özgün bir şasi sistemi geliştiriyoruz.”

‘ÜLKEDE YENİ BİR SAYFA AÇILDI’

Son yıllarda devlet teşvik düzeneklerinin teknoloji ve Ar-Ge odaklı çalışmalara yoğunluğunun artmasıyla Türkiye’de yeni bir sayfanın açıldığını da kaydeden Dolaylar, stratejisine teknoloji ve Ar-Ge odaklı gelişmeyi koyan Yeşilova’nın da bu durumun karşılıklarını aldığını söyledi. Emre Dolaylar, Yeşilova Holding’in yaptığı yatırımlar, yarattığı istihdam, faaliyette bulunduğu dallara getirdiği yüksek kalite ve hizmet anlayışı ve de iktisadın gelişmesine sağladığı katkılarla toplumsal ve ekonomik kalkınmanın öncülüğünü yapan önder şirketlerden biri olmayı sürdürdüğünü kelamlarına ekledi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.