STERLIN
23,1785
DOLAR
18,8090
EURO
20,4444
ALTIN
1.165,96
BIST
4.976,55

Dehşet anbean kaydedildi… Genç bayan Facebook canlı yayınında boğuldu!

Dehşet anbean kaydedildi… Genç bayan Facebook canlı yayınında boğuldu!Kanada’da yaşanan müthiş olay bir anda yalnızca ülkede değil, dünya …

Dehşet anbean kaydedildi… Genç bayan Facebook canlı yayınında boğuldu!
CyborNFT
24.08.2022 14:07
0
A+
A-

Dehşet anbean kaydedildi… Genç bayan Facebook canlı yayınında boğuldu!
Kanada’da yaşanan müthiş olay bir anda yalnızca ülkede değil, dünya basınında da manşetlere taşındı. 24 yaşındaki genç bayan Facebook üzerinden canlı yayın yaparken hayatını fecî bir biçimde kaybetti…

Kenyalı Hellen Nyabuto, 2018’de, büyük umutlarla Kanada’ya taşındı. Genç bayan kuzeybatı Toronto banliyölerinde uzun müddetli hastaların kaldığı bir bakım konutunda çalışıyordu.

Nyabuto’nun yurt dışına taşındığından beri memleketine dönmediği ve sevdiklerini Toronto’ya getirmeyi planladığı öğrenildi.

CyborNFT

Ancak bahtsız bayan ailesini Kanada’ya getirmeyi planlarken artık ailesi onun cansız vücudunu ülkesine geri getirmeye çabalıyor…

AKILALMAZ VEFAT CANLI YAYINDA YER ALDI!

Hellen Nyabuto, geçen hafta bir Facebook canlı yayını sırasında havuzda boğularak hayatını kaybetti.

Haberi alan Kenya’daki ailesi ve arkadaşları dehşete düştü.

Toronto Star’ın haberine nazaran, 24 yaşındaki Hellen Nyabuto, geçen perşembe günü Chatsworth, Ontario’da bir motel havuzunda yüzerken öldü.

Gazeteye nazaran, Nyabuto ölümcül olayı canlı yayınlıyordu ve havuzun sığ ucundan gülümseyerek yüzerken ve çevrimiçi izleyicilerle konuşurken görüldü.

Ancak genç bayan derin uca gittikten sonra çırpınmaya başladı. Suyla çaba ediyor üzereydi ve canlı yayın akışının çerçevesinin dışına çıktıktan sonra yardım çığlıkları duyuldu.

CANSIZ VÜCUDU SAATLER SONRA BULUNDU

Habere nazaran öteki motel müdavimlerinin havuza girip Nyabuto’nun cansız vücudunu keşfetmesi saatler sürdü.

Hellen’in açtığı canlı yayın o vakte kadar çoktan Facebook’tan kaldırılmıştı.

Nyabuto’nun yakın arkadaşı Alfonce Nyamwaya, Kanada basınına verdiği demeçte “Helen ailesinin geçimini sağlayan kişiydi. Onları Hellen destekliyordu ve yokluğu ailesi için yeri doldurulamayacak bir kayıp.” dedi.

AİLESİNİN YARDIMA MUHTAÇLIĞI VAR

Alfonce Nyamwaya “Sonuna kadar yaşlılarla çalıştı. Sahiden bunun için bir tutkusu vardı.” derken duaya ve maddi dayanağa muhtaçlığımız var.” formunda konuştu.

Hellen’in eski sınıf arkadaşı gazeteye, Nyamwaya’nın ailesinin Kenya’da yayılan ve vefatının makus bir oyunun sonucu olduğuna dair söylentileri dağıtmak istediğini söyledi.

“Bırakın aile huzur içinde yas tutsun. Helen’in dinlenmesine müsaade verilsin. Bu bir kazaydı.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.