STERLIN
23,2895
DOLAR
18,8047
EURO
20,4422
ALTIN
1.161,78
BIST
5.231,02

Daikin’den Ar-Ge yatırımı

Daikin’den Ar-Ge yatırımıJapon iklimlendirme şirketi Daikin, Türkiye’deki Ar-Ge merkezine 3,5 milyon euro yatırım kararı aldı. Bloomberg HT’ye …

Daikin’den Ar-Ge yatırımı
CyborNFT
23.11.2022 08:22
0
A+
A-

Daikin’den Ar-Ge yatırımı
Japon iklimlendirme şirketi Daikin, Türkiye’deki Ar-Ge merkezine 3,5 milyon euro yatırım kararı aldı. Bloomberg HT’ye konuşan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Başkan ”Sakarya Hendek’te 3.5 milyon euro yatırım bedeliyle hayata geçireceğimiz yeni Ar-Ge…

HANDE BERKTAN

Japon iklimlendirme şirketi Daikin, Türkiye’de büyüme potansiyelinin bir uzantısı olarak Hendek’te Ar-Ge ve üretim merkezine 3,5 milyon euro yatırım kararı aldı. Yeni montaj sınırları ve istihdam sağlayacak yatırımın 2024 Nisan ayında tamamlanması planlanıyor.

CyborNFT

Bloomberg HT’ye konuşan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder “Daikin, iklimlendirme kesimine patentli birçok eser sunmaya devam ediyor. VRV sisteminin mucidi olması ve R32 soğutucu akışkanı geliştirerek dal kullanımına sunması ile inovasyon konusunda öne çıkıyor. Haliyle Ar-Ge yatırımları da bizim için çok değerli. Zira inovasyon, geleceğin anahtarı ve bunu da lakin Ar-Ge ile yapabiliriz. Daikin Türkiye olarak, ‘Ar-Ge 250-Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri’ listesinde 2021 yılında 93. sırada yer aldık. Ar-Ge merkezine ayrılan bütçemizi 10 yılda 5 kat artırarak 2 milyon Euro’ya çıkardık. Daikin olarak 5 yıllık planlarımız çerçevesinde ilerliyoruz ve amaçlarımızı gerçekleştirmek ismine da gerekli aksiyonlarımızı hayata geçiriyoruz. Şu an Sakarya-Hendek’te halihazırda bir Ar-Ge merkezimiz mevcut. 3,5 milyon euro yatırım bedeli ile hayata geçireceğimiz yeni Ar-Ge merkezimizle genişleme muhtaçlığımızı karşılamayı, üretimi artırıp yeni istihdam yaratmayı hedefliyoruz.” dedi.

Halen 2 bin 700 metrekarelik bir alanda çalışmalarını sürdüren şirket AR-GE merkezi ve yeni binanın üretimiyle 6 bin metrekarelik bir büyüklüğe ulaşacak. Yeni yatırım, potansiyel büyüme doğrultusunda hem üretim, hem Ar-Ge alanındaki istihdam artışına da karşılık verecek.

Hendek’teki merkezde Türkiye, Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ülkeleri için ferdi yahut merkezi sistemlere yönelik split klimalar, doğalgazlı kazan ve kombiler, kanal ve kaset tipi fancoiller ile klima santralleri geliştiriliyor. Şirket, Ar-Ge ve üretim çizgisi büyümesiyle bölgede pazar hissesini da artırmayı hedefliyor.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.