STERLIN
20,7509
DOLAR
18,5827
EURO
18,2070
ALTIN
1.022,10
BIST
3.553,85

Bitcoin’de Celsius çöküşünden bu yana en yüksek düzey

Bitcoin’de Celsius çöküşünden bu yana en yüksek seviyeBitcoin, 14 Haziran’dan bu yana birinci sefer 23 bin düzeyinin üzerini gördü. Fiyatlarda …

Bitcoin’de Celsius çöküşünden bu yana en yüksek düzey
CyborNFT
20.07.2022 07:07
0
A+
A-

Bitcoin’de Celsius çöküşünden bu yana en yüksek seviye
Bitcoin, 14 Haziran’dan bu yana birinci sefer 23 bin düzeyinin üzerini gördü. Fiyatlarda yaşanan üst istikametli ivmenin akabinde kripto para piyasasının büyüklüğü yine 1 trilyon doların üzerine çıktı.

Kripto para piyasası, ekosistemi sarsan Celsius’un süreçleri durdurma kararından bu yana birinci sefer güçlü toparlanma sinyalleri verdi.

Bitcoin Haziran ayı ortalarından bu yana birinci sefer 23 bin doların üzerini gördü. Bitcoin’de günlük yükseliş yüzde 10’u buldu.

CyborNFT

Bitcoin ile birlikte Ether ve Solana’da da çift taraflı prim izlendi.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bloomberg Kripto Tepesi’nde yaptığı konuşmada en kötüsünün geride kaldığını belirtti. Novogratz, Bitcoin’in 5 yıllık vadede 500 bin dolar olacağı tarafındaki beklentisini yeniledi.

Mayıs ayının ortasında, kripto para ünitesi TerraUSD’nin paha olarak “çökerek” kripto piyasasını sarsmasının akabinde, 13 Haziran’da en büyük kripto para kredi platformu biri olan Celsius Network “sıra dışı pazar koşulları” nedeniyle tüm süreçlerini durdurduğunu açıklamıştı. Bu da piyasada belirsizliğin artmasına neden olmuştu.

Celsius Network’ü çevreleyen türbülans ve başta ABD Merkez Bankası (Fed) başta olmak üzere merkez bankalarının agresif sıkılaşma süreci yatırımcıların riskli varlıklardan kaçınmasını beraberinde getirirken, buna paralel kripto dalda artan belirsizlikler kripto para piyasasını baskı altında tutmaya devam ediyordu.

Kripto para Borsası Coinbase, 14 Haziran’da çalışan sayısını yüzde 18 azaltacağını duyurdu.

İşten çıkarmalar şirketlerin kripto piyasasında süratli bir toparlanma beklemediğinin bir işareti olarak görüldüğü için piyasadaki meçhullüğü artıran ögeler olarak öne çıkmıştı. Öte yandan, birtakım kripto madencilerinin varlıklarını satması dikkati çekmişti.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.