STERLIN
20,7400
DOLAR
18,5048
EURO
18,2373
ALTIN
989,68
BIST
3.146,89
SON DAKİKA
Erdoğan müzakerelere bir talih daha vermesini istedi
Kur muhafazalı mevduat sisteminde değişikliğe gidildi
Meta işe alımları durduruyor
Son dakika: Putin kararnameyi imzaladı! Herson ve Zaporijya…
Resmi Gazete’de bugün (30.09.2022)
Basketbol Üstün Ligi’nin yayıncısı muhakkak oldu!
Hong Kong, 4,9 milyar dolar değerinde hazine arazisi satacak
Türkiye ve Malezya’nın Serbest Ticaret Anlaşması’nı revize eden protokol imzalandı
Galatasaray’da Erden Timur’dan dikkat çeken açıklamalar! Transfer döneminde neler yaşandı? Arda Turan, Okan Buruk, maaşlar…
Meksika Merkez Bankası’ndan 3. kez 75 baz puanlık faiz artışı
Lefkoşa Kızılbaş Parkı’nda külliye ile ilgili halka açık toplantı yapılıyor! – KIBRIS HABER
“Bu yıl Türkiye’ye gelen doğrudan yatırımın yüzde 23’ü İsviçre’den”
Okullara temizlik hizmeti sağlanmasına yönelik ihale hakkında yeni açıklama! – KIBRIS HABER
Hayvanların yemine de göz diktiler! – KIBRIS HABER
Son Dakika! Türkiye’den dünyaya ‘Kıbrıs’ mesajı; “Daha fazla güç ve silah göndereceğiz” – KIBRIS HABER
AB ülkeleri enerji krizi için bir yeniden toplanıyor
Bakan Çavuşoğlu’ndan flaş açıklama: ‘Kıbrıs Türkü’nü korumak için daha fazla güç göndereceğiz’
Duyan şaşkına döndü… Kocası için aldığı tabutu internete koyup bağışlamaya karar verdi!
Kraliçe Elizabeth’in ölüm sebebi belli oldu
Tüketiciler için yeni dönem
Ersoy: İstanbul’un ziyaretçisi 15 milyonu aşacak
Okyay Sadıkoğlu’ndan LTB’ye sert paylaşım! – KIBRIS HABER
14 Ekim’e kadar ödenmesi gerekiyor! – KIBRIS HABER
Sevgilisini darp etti teminata bağlandı! – KIBRIS HABER
Töre; “Projeyi halkımızla buluşturmak için hiçbir masraftan kaçınmayan ana vatanımıza teşekkür ediyoruz” – KIBRIS HABER
Disiplin Kurulundan karar çıktı! – KIBRIS HABER
Bakan Taçoy’dan anlamlı ziyaret! – KIBRIS HABER
Kuzey Kore’den yeni füze denemesi! Dikkat çeken zamanlama…
Adanın Yunanistan’a bağlanma hayali! – KIBRIS HABER
Piyasa enflasyonda çıkışın süreceğini öngörüyor

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi: “1959 öncesi şampiyonluklar sayılabilir”

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi: “1959 öncesi şampiyonluklar sayılabilir”Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, ezeli rakip Fenerbahçe’nin TFF’ye …

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi: “1959 öncesi şampiyonluklar sayılabilir”
CyborNFT
19.05.2022 07:37
0
A+
A-

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi: “1959 öncesi şampiyonluklar sayılabilir”
Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, ezeli rakip Fenerbahçe’nin TFF’ye yaptığı müracaata dayanak verdi.

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, F.Bahçe’nin 1959 öncesi kazanılan şampiyonlukların sayılması için TFF’ye yaptığı müracaata dayanak verdi. Dün Vodafone Park’ta basın toplantısı düzenleyen Çebi, “1959 öncesi şampiyonluklar herkese eşit olarak uygulanıp bir kurala dayanıyorsa, benim için sorun yok. Fakat birinin işine yarıyor, başkasının yaramıyor dersek, o vakit olmaz. Hak ve adalet kelam hususuysa neden olmasın ancak laf olsun diye yapılacaksa olmasın” dedi. Beşiktaş Lideri, 1 devir daha vazife almak için gerekli başvuruyu yaptığını belirtirken şunları söyledi:

Katkı veremeyenlerin maliyeti 1 milyar TL

CyborNFT

Kendimizi çok sıkıntı ve zahmetli günlerde Beşiktaş’ın yöneticisi ve lideri olarak bulduk. Gemiyi selametle yüzdürebilmek çok değerliydi, bunu başardığımızı düşünüyorum. Kulübün borcu 4.3 milyar TL. Bizden kaynaklanmayan faiz ve kur farkından kaynaklanan ölçü, borcun arttığını göstermektedir. Geldiğimiz günden bu yana, futbol ekibinde takıma girmeyen birçok futbolcunun, takıma girip de yararı olmayan futbolcuların yükü yıllık 200 milyon TL. Bu kontratlar ortalama 4-5 yıllık. 5 yıldan hesapladığınızda buradaki kaybımız yaklaşık 1 milyar TL. Borcumuzun yaklaşık 4’te 1’i. Öteki 4’te 1’i de faiz yükü.

Yeni dönemde uçuk kaçık bütçe olmayacak

Gelecek dönem için uçuk kaçık bütçeler yok. Yıldız almak kolay. Sonrasındakiler acısını çekiyor, olan kulübe oluyor. Gayemiz yıldız almak değil, yıldız yaratmak olmalı. Bunu yavaş yavaş yerine getirmek istiyoruz. Kadroda yaratıcı, gençlere örnek olabilecek futbolcular olacaktır. Bilhassa santrforda bunu yapmak istiyorum. Gençler için kapımız çalınıyor. Başımızdaki sayıları almadıkça hiçbir çocuğumuz hiçbir yere gitmeyecek. Gençlerle mukaveleler yapılır lakin Beşiktaş’ın menfaatlerine ziyan verecek formda yapılmaz. İki telefon geldi, istediler diye hakkın olanın 10 katını isteyemezsin. Bunu bizim çocuklarımız yapmıyor fakat malum menajerler var.”

BEN ALi KOÇ’A ‘ŞAKLABAN’ DEMEDiM

“Ali Koç’a, aileye ve bütün kulüp liderlerine hürmetim var. Arttan gelen bir arkadaşın ‘Elinizi masaya vurmuyorsunuz’ diyen birisine ‘Şaklaban değilim’ dedim. Rahmi Beyefendi de, Koç Ailesi de çok kıymetlidir benim için. Ağaçlı yolda 2 çocuğun yaptığını ya provokasyon ya da bir anlık hiddet olarak düşünüyorum. Umarım bir daha yanılgı yapmazlar. LİDER BENi GÜÇ DURUMDA BIRAKTI · BENİM de çok heyecanlı olduğum bir Fenerbahçe maçıydı. Ayrıyeten taraftarı bu biçimde galeyana getirmekle ilgili cümleler kurdum. ‘Adaletten bahsediyorsanız bizim ismimizi kullanmayın. Kendi maçlarınızdan örnek verin’ dedim. Tahminen niyeti o değildir ancak o gün Beşiktaş Başkanı’nı sıkıntı durumda bırakmıştır. Türk futbolundaki adaletsizliği her kulüp lideri lisana getirebilir. Ali Koç da bununla ilgili konuşan bir arkadaşımız. Fakat Beşiktaş için biz gerekeni konuşuruz.”

HAKEM OPERASYONU BENiM sözlerim PARALELiNDE YAPILDI

Hakemlerle ilgili elimizi masaya her vurduğumuzda sorunu çözebilseydiniz, bugün bu mevzular konuşulur muydu? 50 yıldır her kadro her maçın akabinde bunu konuştu. Bir şeyi çözebilmek için sorunun olduğu yere gidip konuşacaksınız, elinizi orada masaya vuracaksınız. Ben misyonumu yaptım. ‘TFF ve MHK Başkanı’nın istifasını istemekle sorun çözülmez, sorun hakemlerde’ demiştim. ‘Oradakiler gitmeli, yerine gençler gelmeli, eski hakemler artık yıprandı’ dedik ve sonuç olarak da bir operasyon yapıldı ancak eksik kaldı. Beşiktaş’a ziyan verenler kaldı, öbürleri gitti. Ben liste vermedim, tamamının değişmesi gerektiğini söyledim.

UMARIM YENi TFF DÜZELTiR

Yeni bir dönem başlıyor. Hakemler yenilenmeli, gençlerin önü açılmalı. Bunlarla ilgili her türlü çabayı verdim. Lakin operasyon eksik yapıldığı için hala düzelmiyor. İnşallah yeni gelecek olan TFF bunları düzeltir. Hakem operasyonunu ben yaptırtmadım fakat bunun yapılması gerektiğini anlattım. Operasyon, benim sözlerimin paralelinde olmuştur. Demek ki Beşiktaş’a ziyan verenlerle uğraş etmişim. Fakat operasyon eksik yapıldı. Tamamı yapılmadığı için yürümedi ve sulandırılmaya başlandı. “

BORCUN %10’U ViDA’NIN Fiyatı

Vida ile pazarlık ediyoruz. Kontratı bittiği için valizini topluyor olabilir. Koşulları ağır. Yumuşamadığı sürece bizimle olamazlar. Yılda 4 milyon, vergisiyle 5 milyon Euro ve karşılığı 400 milyon lira. Borcun yüzde 10’u. Vida’dan faydalandık. Neden 4 değil de 2 olmadı. 2 de olmayacak 1 milyon olacak.”

TAYFUR BiNGÖL OLABiLiR

Atiba çok bedelli, simge oldu. Şayet yabancı oyuncu konusunda bizi zorlayacak durum olmazsa ve devam etmek isterse onunla yola devam etmek istiyorum. Tayfur Bingöl planlamamız içinde, biraz yaşlı lakin bir bakalım. Alanya’da başarılı oldu. Gündeme alınabilir, bakacağız.”

MAĞDURUM’ DiYENLE ÇiÇEK VERENLER BİREBİR

Bilhassa çiçek veren ve ‘operasyon doğru’ değil diyenler ve hatta dönüşlerinde bir nebze sebebi olanlar, her maç sonrabı ‘mağdurum’ diyenler. Hem ‘mağdurum’ diyorsunuz hem de çözmek isteyenlere ‘Yanlış yaptın’ diyorsunuz. Buyurun, bakalım yeni dönem neler olacak? Temenni ediyorum ki, yeni TFF bütün konseyleri ve eski hakemleri gönderir.

TFF LİDERİ OLMA Üzere BiR FİKRİM YOK

“FUTBOL Federasyonu başkanlık seçimi haziran ortasında ve Beşiktaş seçimi mayıs ayının sonunda. TFF Başkanlığı için bir fikrim olsaydı, Beşiktaş Başkanlığı için dün dilekçemi vermezdim. Sıhhatim el verdiğince burada hizmet etmek istiyorum.”

BU SPOR YASASINI HAK ETTiK

“İhtiyaç olduğu için, spor kulüplerinin bu hale getirilmesinden ötürü Spor Yasası gündeme alınmıştır. Yapanları eleştirmek haddimize değil. Bizler bunu hak ettik. Koskoca toplulukları, yüzyıllık çınarları hepimiz egolarımızla çok büyük borcun altına soktuk. Lakin birtakım mevzularda sıkıntılar var. Bilhassa yöneticilere borç alıp vermekle ilgili sınırlama gerçek değil. Biraz daha rahat tutulmalıydı.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.