STERLIN
20,5601
DOLAR
18,5001
EURO
18,1600
ALTIN
987,49
BIST
3.146,89
SON DAKİKA
Lefkoşa Kızılbaş Parkı’nda külliye ile ilgili halka açık toplantı yapılıyor! – KIBRIS HABER
“Bu yıl Türkiye’ye gelen doğrudan yatırımın yüzde 23’ü İsviçre’den”
Okullara temizlik hizmeti sağlanmasına yönelik ihale hakkında yeni açıklama! – KIBRIS HABER
Hayvanların yemine de göz diktiler! – KIBRIS HABER
Son Dakika! Türkiye’den dünyaya ‘Kıbrıs’ mesajı; “Daha fazla güç ve silah göndereceğiz” – KIBRIS HABER
AB ülkeleri enerji krizi için bir yeniden toplanıyor
Bakan Çavuşoğlu’ndan flaş açıklama: ‘Kıbrıs Türkü’nü korumak için daha fazla güç göndereceğiz’
Duyan şaşkına döndü… Kocası için aldığı tabutu internete koyup bağışlamaya karar verdi!
Kraliçe Elizabeth’in ölüm sebebi belli oldu
Tüketiciler için yeni dönem
Ersoy: İstanbul’un ziyaretçisi 15 milyonu aşacak
Okyay Sadıkoğlu’ndan LTB’ye sert paylaşım! – KIBRIS HABER
14 Ekim’e kadar ödenmesi gerekiyor! – KIBRIS HABER
Sevgilisini darp etti teminata bağlandı! – KIBRIS HABER
Töre; “Projeyi halkımızla buluşturmak için hiçbir masraftan kaçınmayan ana vatanımıza teşekkür ediyoruz” – KIBRIS HABER
Disiplin Kurulundan karar çıktı! – KIBRIS HABER
Bakan Taçoy’dan anlamlı ziyaret! – KIBRIS HABER
Kuzey Kore’den yeni füze denemesi! Dikkat çeken zamanlama…
Adanın Yunanistan’a bağlanma hayali! – KIBRIS HABER
Piyasa enflasyonda çıkışın süreceğini öngörüyor
Almanya’da doğalgaza tavan fiyat geliyor
Uluslararası Uzay İstasyonu’na ilk kadın komutan
‘Dijital cüzdan kullanımı hızla artacak’
EPDK/Yılmaz: Azami uzlaştırma fiyat mekanizması 6 ay uzatıldı
Finlandiya’dan flaş Rusya kararı! Bu geceden itibaren yasak…
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan ‘Yunanistan’ açıklaması: Elimiz kolumuz bağlı kalmayız
Rusya’dan flaş Kuzey Akım açıklaması
Almanya’da enflasyon euro döneminde ilk kez çift haneye çıktı
“Tekstilde 2023’te yüzde 15-20’lik daralma sürpriz olmayacak”
TCMB rezervlerinde 4 ayın en hızlı düşüşü

Bazı okulların yıkılmak üzere olduğunu açıkladı!

Bazı okulların yıkılmak üzere olduğunu açıkladı!
CyborNFT
01.08.2022 21:11
0
A+
A-

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) çok kötü durumda olan bazı okulların fotoğraflarını paylaşarak, Eğitim Bakanlığı’nı eleştirdi. Başta Geçitkale Cumhuriyet Lisesi’nin ve Erenköy Lisesi’nin perişan halinden fotoğraflar paylaşan KTOEÖS, bu tür fotoğrafları yayınlamaya devam edeceklerini vurguladı…

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) çok kötü durumda olan bazı okulların fotoğraflarını paylaşarak, Eğitim Bakanlığı’nı eleştirdi. Başta Geçitkale Cumhuriyet Lisesi’nin ve Erenköy Lisesi’nin perişan halinden  fotoğraflar paylaşan KTOEÖS, bu tür fotoğrafları yayınlamaya devam edeceklerini vurguladı.

KTOEÖS, Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na “Ülkemizdeki mevcut okulların durumundan haberiniz var mı?” diye sordu ve 1974’ten sonra tam 48 senedir kapısı, penceresi dahi değiştirilmeyen, bir çivi çakılmayan okullarımız olduğuna dikkat çekti.

Okullardaki fiziki ve diğer tüm noksanlıkların okul idarelerinin, öğretmenlerin ve okul aile birliklerinin çabalarıyla giderildiğini, idarecilerin maddi kaynak bulmak adına iş insanlarına adeta yalvarır pozisyonda olduğunu vurgulayan KTOEÖS, Bakan Çavuşoğlu’na “Bazı okulların yıkılmak üzere olmasından dolayı, oluşabilecek can ve mal kaybının sorumluğunu üstlenebilecek misiniz?” diyor sordu.

CyborNFT

Bakan Çavuşoğlu’nun öğretmen haklarını gasp etmeye ve Atatürk Öğretmen Akademisi’nin kapanmasına yol açacak kararları almaya çalıştığını belirterek, “Siz bunları yapmaya çalışırken, biz de sizlere okullarımızın iç burkan görüntülerini yayınlamaya devam edeceğiz” dedi.

KTOEÖS’ün “Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun tek derdi, öğretmenler yasasındaki öğretmen haklarını gasp etmek mi?” başlıklı açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

“Ülkemiz eğitiminde çığ gibi sorunlar varken, öncelikli icraat olarak öğretmen haklarına saldırı ile uğraşmak, koltukta kalmak adına birilerine diyet borcunu ödemek için mi? Yoksa Başbakanlık koltuğuna oturmak uğruna tasarruf adı altında eğitimi katletmek mi?

Eğitim öğretimdeki niteliği artırmak için öncelikli olarak yapılacak birçok şey varken ve bunların en ivedi olanlarından başlanarak, belli bir plan çerçevesinde sürdürülmesi gerekirken, bizim Eğitim Bakanlığımız bu noktadan çok uzaktadır.

Ülkemiz kamu eğitimine, son dönemde ilk ve ortaöğretim okulları kazandırılmaya çalışılmaktadır. Bu okulların yapılmasında devletin hiçbir katkısı olmamakta, hatta bu eğitim kurumlarını ülkemize kazandırmaya çalışan hayırsever vatandaşların işleri bizzat devlet tarafından sekteye uğratılmaktadır.

Devletin yapmadığı okulların, tamamlanamayan yol, su, elektrik altyapılarını nasıl tamamlayacağını düşünmek yerine, hayırsever vatandaş tarafından yapılan okullarla ilgili övünmekten kaçınmayan yetkililerimize ve özellikle Sn. Çavuşoğlu’na sormamız gereken sorular vardır:

Ülkemizdeki mevcut okulların durumundan haberiniz var mı?

1974’ten sonra tam 48 senedir kapısı, penceresi dahi değiştirilmeyen, bir çivi çakılmayan okullarımız olduğunun farkında mısınız?

Okullardaki fiziki ve diğer tüm noksanlıkların okul idarelerinin, öğretmenlerin ve okul aile birliklerinin çabalarıyla giderildiğini, idarecilerin maddi kaynak bulmak adına iş insanlarına adeta yalvarır pozisyonda olduklarını biliyor musunuz?

Bazı okulların yıkılmak üzere olmasından dolayı, oluşabilecek can ve mal  kaybının sorumluğunu üstlenebilecek misiniz?

Sn. Çavuşoğlu, öğretmen haklarını gasp etmek ve Atatürk Öğretmen Akademisi’nin kapanmasına yol açacak kararları almaya çalışırken, biz de sizlere okullarımızın iç burkan görüntülerini yayınlamaya devam edeceğiz.

Nazım Çavuşoğlu tarafından halktan gizlenen okullarımızın yıkılmaya ramak kalan durumlarını tüm toplumun ve kamuoyunun görmesini arzu ediyoruz.

Eğitim, her çağdaş dünya ülkesinde olduğu gibi uzun vadeli planlarla yürütülmelidir, öyle ‘Ben bugün yasanın bu maddesini, yarın bir diğerini değiştiririm’ demekle ne eğitim nitelikli hale getirilir, ne de toplumsal gelişme sağlanır!

Bir kez daha, öğretmen haklarına yönelik atılacak adımların karşısında olacağımızı belirtir, tüm mücadelemizin ülkemizdeki eğitim öğretimin çağdaş standartlarda yapılması odağında bulunduğunu ifade etmek isteriz.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.