STERLIN
20,7510
DOLAR
18,5833
EURO
18,2131
ALTIN
1.023,29
BIST
3.553,85

Bakan Özer’e ‘özel’ ziyaret

Bakan Özer’e ‘özel’ ziyaretMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Özel eğitime muhtaçlığı olan, rehabilitasyona muhtaçlığı olan çocuklarımızın nasıl …

Bakan Özer’e ‘özel’ ziyaret
CyborNFT
27.07.2022 17:52
0
A+
A-

Bakan Özer’e ‘özel’ ziyaret
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Özel eğitime muhtaçlığı olan, rehabilitasyona muhtaçlığı olan çocuklarımızın nasıl daha nitelikli eğitim almasını sağlayabiliriz, bunun derdindeyiz” dedi.

Bakan Özer, özel ihtiyaçlı bireylerin eğitim aldığı merkezlerin bağlı bulunduğu dernek ve federasyon liderleriyle MEB Tevfik İleri Salonu’nda bir ortaya geldi.

Bakan Özer, özel ihtiyaçlı bireylerin daha güzel bir eğitim almalarını sağlamak maksadıyla kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde olduklarını söyleyerek “Özel eğitime gereksinimi olan, rehabilitasyona muhtaçlığı olan çocuklarımızın nasıl daha nitelikli eğitim almasını sağlayabiliriz, bunun kaygısındayız. Bakanlık olarak hem Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz hem de Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğümüz sizlerle ağır istişare hâlinde çalışıyor. Biz de arkadaşlarımızın sizlerle yapmış olduğu toplantılar sonucundaki raporları kıymetlendirerek süreçleri nasıl güzelleştirebiliriz? Çalışma şartlarını nasıl daha âlâ hâle getirebiliriz? Bunun uğraşı içindeyiz” diye konuştu.

CyborNFT

HER TÜRLÜ TAKVİYESİ VERECEĞİZ
Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin şartlarının güzelleştirilmesiyle ilgili uzun vakittir bir çalışma yürüttüklerini belirten Özer, şöyle konuştu: “Özellikle birden fazla manisi olan çocuklarımızın daha fazla ders saatiyle süreçlerde eğitim alması çok değerli. Bu kapsamda sizlerden gelen ve bizim de gerekliliğine inandığımız talepleri kıymetlendirerek, inşallah, sizlerin şartlarını çok daha düzgün hâle getirmek için elimizden gelen her türlü dayanağı vereceğiz” dedi.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin temsilcileri de yapılan istişareler sonucunda Bakanlığın çok süratli hareket ettiğini vurgulayarak şöyle konuştu: “Meslek liseleri, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve özel eğitim başta olmak üzere birçok alana el attınız. Bilhassa eğitim hizmetleri konusundaki istişarelerimizin anında karşılık bulduğunu görüyor,  çok süratli karar alma süreçlerinde sonuç aldığımızı görüyoruz. Bunlardan ötürü müteşekkiriz. Ayrıyeten bizleri kabul ettiğiniz için dalımız ismine, kurumlarımız ismine çok teşekkür ediyoruz.”

Toplantıya; Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer İnan ile 17 özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinin bağlı bulunduğu dernek ve federasyon temsilcisi katıldı.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.