STERLIN
22,5577
DOLAR
18,6336
EURO
19,4066
ALTIN
1.051,84
BIST
4.874,34
SON DAKİKA
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kıymetli açıklamalar
Acı Haber! 1 Şehit 3 Yaralı – KIBRIS HABER
İstanbul Havalimanı en ağır havalimanı oldu
Deve Gribi Alarmı! Koronavirüsten daha ölümcül – KIBRIS HABER
Dr Ceren Kabukçu ve grubu, dünyanın en eski pişirilmiş yemek kalıntılarını keşfetti
8 aylık bebeğini emzirirken öldürdü… Cinayet kuşkusu ile tutuklandı
Esaslı kurumda 55’inci yıl gururu
Son dakika: İtalya’da heyelan: 8 kişi hayatını kaybetti
Eğiste Hadimi Viyadüğü faaliyete geçiyor
Şırnak’ta 20 bin uçak yolcusu
Trodos’ta kar! – KIBRIS HABER
Serhat Akpınar; “Şimdi bir ve biz olma zamanı. Mührümüze sahip çıkalım”! – KIBRIS HABER
Squid Game oyuncusuna cinsel taciz suçlaması
Ukrayna’da elektrik kesintisi jeneratör satışlarını arttırdı
Yusuf Yazıcı, Dünya Kupası ortasında performansını üst çekmeye çalışıyor
Fiyat İstikrarı Komitesi’nin kurulmasını içeren kanun yürürlüğe girdi
Esnaf kışa hazırlık yapıyor
DÜNYA KUPASI 2022 | Tunus Avustralya maçı ne vakit saat kaçta hangi kanalda?
İngiliz istihbaratından dikkat çeken rapor…
Fatih Terim’in annesi Nuriye Terim sol seyahatine uğurlanıyor…
7 başlıkta bu hafta nasıl geçti?
1966’da çalınan (ve bir köpek tarafından bulunan) Dünya Kupası’nın gizemli kıssası…
NBA’de Gecenin sonuçları: Philadelphia’dan 10. galibiyet! Furkan Korkmaz…
Çin’de arka arda üçüncü gün olay rekoru
Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov’dan Türkiye’ye taziye iletisi
Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, yemin ederek vazifesine başladı
Spor Toto 1. Lig’de İzmir Derbisi! Ezeli rekabette 64’üncü randevu…
Metin Feyzioğlu, Türkiye’den KKTC’ye sağlanacak yatırımların sonuçlanması için KEİ ile çalışma yürütecek – KIBRIS HABER
Uyuşturucu zanlıları 7 gün tutuklu kalacak! – KIBRIS HABER
Market Hırsızları Teminata Bağlandı! – KIBRIS HABER

Bakan Özer: Matematik hepimizin vazgeçilmezi

Bakan Özer: Matematik hepimizin vazgeçilmeziMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Tüm vatandaşlarımızın matematik öğrenmeye muhtaçlığı var. Zira …

Bakan Özer: Matematik hepimizin vazgeçilmezi
CyborNFT
22.08.2022 16:07
0
A+
A-

Bakan Özer: Matematik hepimizin vazgeçilmezi
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Tüm vatandaşlarımızın matematik öğrenmeye muhtaçlığı var. Zira matematik, hayatı anlamanın en değerli enstrümanı. Matematik hepimiz için vazgeçilmezdir” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, matematik seferberliği kapsamında Mogan Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’ndeki ‘Matematik Dijital Eğitim Platformu Tanıtım Töreni’ne katıldı. Matematiğin herkese lazım olduğunu söyleyen Bakan Özer şöyle konuştu:
“Tüm vatandaşlarımızın matematik öğrenmeye gereksinimi var. Zira matematik, hayatı anlamanın, hayatın içindeki saklı dataları okuyabilmenin ve rasyonel bir halde geleceğe projeksiyon yapabilmenin en kıymetli enstrümanı. Matematik hepimiz için vazgeçilmezdir. Bilhassa 21’inci yüzyılın mesleklerindeki süratli kırılmalar, dönüşümler ve yeni maharet taleplerinde üç maharet öne çıkıyor. Türkçe, matematik ve yabancı lisan.

YAZ OKULU ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTIRACAĞIZ
Matematikle ilgili paradigmayı da değiştireceğiz. Bakanlık olarak matematikle ilgili kelam konusu sorunu kısa mühlet içerisinde gidermek için büyük efor gösteriyoruz. Bunun birinci adımını yaz okullarıyla başlattık. Bu yaz öğrencilerimizi, çocuklarımızı yalnız bırakmadık. Bilim ve sanat merkezlerinde bilim ve sanat yaz okulları, öbür taraftan matematik seferberliği kapsamında 4’üncü sınıftan 12’nci sınıfa kadar matematik yaz okulları, tıpkı vakitte 4’üncü sınıftan 12’nci sınıfa tüm öğrencilerimizin fiyatsız olarak yaralandığı İngilizce yaz okullarını açtık. Yaklaşık 1 milyon çocuğumuz bu kurslardan yararlandı. İnşallah, alandan aldığımız geri beslemelerle önümüzdeki yazlar da her tatilde, vatandaşlarımızın fiyatsız olarak gittiği, her noktada ulaşabildiği yaz okulu çeşitliliğini artırmaya devam edeceğiz. İşte bugün de bu çalışmaların bir evresi olan Matematik Dijital Eğitim Platformu’nun tanıtımını yapıyoruz. Bugün prestijiyle açacağız. İçinde eğitimin tüm düzeylerinde, tüm kademelerindeki öğrencilerimizin yararlanabileceği, malzemelerin olduğu fakat bir oyun kıvamında, zevk alabilecekleri, barışabilecekleri bir biçimde enstrümanların yerleştirildiği bir platform. Bu platform bir başlangıç, kesinlikle eksiklikleri vardır lakin TÜBİTAK’ımızın dayanaklarıyla, Bakanlığımızın tüm bürokratlarının dayanaklarıyla daima yenilenerek hem öğrencilerimiz hem öğretmenlerimiz birebir vakitte velilerimizin de keyifle takip edebileceği bir platformu eğitim sistemimize kazandırmış olmanın memnunluğunu taşıyoruz.

CyborNFT

3 BİN ANAOKULUNU TAMAMLAYACAĞIZ
Okul öncesi eğitime erişime yönelik projeyi başlattığımız vakit Türkiye’nin 81 vilayetinde, 922 ilçesinde 2 bin 872 tane bağımsız anaokulu vardı. Bir yıl içerisinde bu eksikliği gidermek için beklemeye tahammülümüz yok. Bir an önce bunu devreye sokmamız lazım. 3 bin anaokulu yapmak için yola çıktık. Bugün itibariyle 1210 bağımsız anaokulunu hizmete açtık. Yıl sonuna kadar 3 bin anaokulunu tamamlayacağız. Bu amacı koyduğumuz vakit Türkiye’de okul öncesi eğitimdeki okullaşma oranı, 5 yaşta yüzde 78’di. Şu anda yüzde 93 ve yıl sonuna kadar bunu yüzde 100’e ulaştıracağız.”

MATEMATİK KEŞİF SÜREÇLERİ DESTEKLENİYOR
Matematik Dijital Eğitim Platformuyla, öğretim programına bağlı olmadan matematiğe animasyonlar, görüntüler ve etkileşimli içeriklerle kaynak sunarak matematiğin keşif süreçlerini desteklemek, sınıfta öğrenilenleri dijital oyunlarla eğlenerek, öğrencilerin matematik eğitimini pekiştirmesini sağlamak amaçlanıyor. Ayrıyeten okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise matematik öğretmenlerinin sınıf içi uygulamalarını desteklemek üzere gereç uygulama örneklerine platformda yer veriliyor.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.