STERLIN
22,6774
DOLAR
18,8197
EURO
20,3115
ALTIN
1.128,47
BIST
4.997,63
SON DAKİKA
Hessen Eyalet Parlamentosu Milletvekili İsmail Tipi hayatını kaybetti
Bakan Çavuşoğlu’ndan İsveç’e sert tepki!
Avustralyalı balıkçılar denizde soğutucuya tutunarak yardım bekledi
Balık azaldı, ilgi çoğaldı
En çok yağış alan bölge! – KIBRIS HABER
Güney Kıbrıs’ta Ocak ayında işsizlik ve enflasyonda artış – KIBRIS HABER
Rum polisi seçim alarmında – KIBRIS HABER
İskele’de yaya geçitleri aydınlatıldı! – KIBRIS HABER
Tehdit gibi sözler: Her türlü silahı kullanmaya hazırız
Çin’den ABD’ye balon tepkisi
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’ye pranga vuramazsınız
Kalbi 6 kez durdu, 27 dakika ‘ölü’ kaldı! ‘Öbür tarafı gördüm, o gerçek’
İngiliz tutuklu banyoda ölü bulundu! – KIBRIS HABER
Teknenin kundaklandığı tespit edildi – KIBRIS HABER
Polis: Kazada yaralanan şahsın hayati tehlikesi var – KIBRIS HABER
UKÜ’de mezuniyet sevinci – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Burada esas amaç KKTC’nin dünyada kabul görmesidir – KIBRIS HABER
Rusya ve Ukrayna arasında bir esir takası daha
Ukrayna’ya 150 km menzilli füze! Kırım vurulur mu?
Girne Belediyesi’nden, kan şekeri ve tansiyon ölçüm hizmeti! – KIBRIS HABER
Okul öncesinde ‘ücretsiz yemek’ pazartesi başlıyor
Bakan Muş: Yüzde 5 veya üzerinde büyüme oranı bekliyoruz
Kaza yapan araç sürücüsüne, tutukluluk! – KIBRIS HABER
Girne Belediyesi eski meclis üyesi Faik Kasapoğlu hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Şişecam 2022 yılı net satışlarını 95,3 milyar TL’ye yükseltti
Togg’da geri sayım başladı! NFT açık artırması yarın başlayacak
Odun kesme makinesini çaldı! – KIBRIS HABER
Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan 260 bin araç satışına inceleme
Blinken’den ‘Çin balonu’ için net ileti: Açık bir biçimde egemenliğimizin ihlali
Elektronik haberleşme hizmetlerine ilişkin usulsüz pazarlama ve satış aramaları yapan şirketlere, 51,5 milyon lira idari para cezası kesildi! – KIBRIS HABER

Bakan Kurum’dan Ayancıklılara müjde! Konut ve sanayi siteleri tamamlanıyor

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 11 Ağustos 2021’de meydana gelen sel felaketinden etkilenen Sinop’un Ayancık ilçesinde yapılan çalışmalara ait resmî toplumsal medya hesabından açıklama yaparak faaliyetlerin anlatıldığı bir görüntü yayımladı. Bakan Kurum paylaşımında, “Geçen yıl yaşanan selden çabucak sonra Ayancık’taydık. Selin yaşandığı birinci günden bugüne vatandaşlarımızın elini hiç bırakmadık. Ayancık’a sağlam, inançlı konutlar ve 2 sanayi sitesi kazandırıyoruz. Hemşehrilerimizi yeni yuva ve iş yerlerine en kısa müddette kavuşturacağız” tabirlerini kullandı.

Bakan Kurum’dan Ayancıklılara müjde! Konut ve sanayi siteleri tamamlanıyor
CyborNFT
15.12.2022 11:52
0
A+
A-

Bakan Kurum’dan Ayancıklılara müjde! Konut ve sanayi siteleri tamamlanıyor
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 11 Ağustos 2021’de meydana gelen sel felaketinden etkilenen Sinop’un Ayancık ilçesinde yapılan çalışmalara ait resmî toplumsal medya hesabından açıklama yaparak faaliyetlerin anlatıldığı bir görüntü yayımladı. Bakan Kurum paylaşımında, “Geçen yıl yaşanan selden çabucak sonra Ayancık’taydık. Selin yaşandığı birinci günden bugüne vatandaşlarımızın elini hiç bırakmadık. Ayancık’a sağlam, inançlı konutlar ve 2 sanayi sitesi kazandırıyoruz. Hemşehrilerimizi yeni yuva ve iş yerlerine en kısa müddette kavuşturacağız” tabirlerini kullandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, resmî toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Geçen yıl yaşanan selden çabucak sonra Ayancık’taydık. Selin yaşandığı birinci günden bugüne vatandaşlarımızın elini hiç bırakmadık. Ayancık’a sağlam, inançlı konutlar ve 2 sanayi sitesi kazandırıyoruz. Hemşehrilerimizi yeni yuva ve iş yerlerine en kısa müddette kavuşturacağız.” sözlerine yer vererek 11 Ağustos 2021’de meydana gelen sel felaketi sonrasında Sinop’un Ayancık ilçesinde yapılan çalışmalarla ilgili bir görüntü yayımladı.

Sinop’un Ayancık ilçesinde yaşanan sel felaketi sonrası yaralar süratlice sarılırken Bakanlık’tan bahisle ilgili yapılan açıklamada, ağır hasar alan binaların yine inşası için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

CyborNFT

Sel felaketinin akabinde birçok iş yerinin de bulunduğu küçük sanayi sitesinin hasar gördüğü belirtilen açıklamada, iş yerlerinin yine inşası için Bakanlık tarafından başlatılan çalışmalarla 2 adet yeni sanayi sitesi yapıldığı, hasar gören iş yerlerinin ise onarıldığı aktarıldı.

Bakan Murat Kurum’un, resmî toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntüde Sinop’un Ayancık ilçesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Sinop Vilayet Müdürü Salih Livaoğlu, “Bu konutların 47 tanesi 2+1, geri kalan 32 tanesi 3+1 konut olarak tasarlanmış, mahallî mimariye uygun, etraf dostu konutlar. Yüzde 90 mertebesinde kendisini tamamlamış ve yaklaşık 1 ay içerisinde halkımızın hizmetine sunulabilecek durumdadır. Bu bölgede toplam 56 tane yeni dükkân yapılmakta; yüzde 85 düzeyinde dükkânlar tamamlanmıştır.” halinde konuştu.

“DEVLETİMİZ SAHİDEN BÜYÜK BİR DEVLETMİŞ”

Sinop’un Ayancık ilçesinde meydana gelen sel felaketinin akabinde devletin çabucak afet bölgesine gelerek gerekenleri yaptığını söz eden Sinoplu vatandaşlar ise, “Devletimiz, maddi ve manevi manada gereken ilgi ve şefkati bize gösterdi. Konutlarımız sağlam, güçlü, kaliteli ve çok hoş oldu.” dedi.

Konutların yanı sıra yapılan sanayi sitesi ve dükkânların da hoş ve kaliteli olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Bizi heyecanlandıran, yapılan sanayi sitesindeki kaliteye çok ehemmiyet verdiklerini gördüm. Dükkânlarımızın eskisinden daha kullanışlı, daha hoş olduğunu görüyoruz. Devletimiz sahiden büyük bir devletmiş. Bunu gördük.” diye konuştu.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.