STERLIN
36,5116
DOLAR
28,9326
EURO
31,6992
ALTIN
1.873,94
BIST
8.095,29
SON DAKİKA
Zorlu Töre, Adıyaman’da konuştu! – KIBRIS HABER
Türkiye denizaltı gücünde dünyadaki ilk 10 ülke arasında! – KIBRIS HABER
1963 kayıplarından Mustafa Mulla Hüseyin toprağa verilecek! – KIBRIS HABER
Asgari ücret masasında anlaşma sağlanamadı! – KIBRIS HABER
Tansu Çıdan davasında erteleme! – KIBRIS HABER
Asgari Ücret Saptama Komisyonu’ndan ilk açıklamalar! – KIBRIS HABER
Sterlin 36,68TL! – KIBRIS HABER
28 Kasım petrol fiyatı! – KIBRIS HABER
Hava Durumu Raporu – KIBRIS HABER
Göğüs dekoltesi vererek yayın açan kadına kocası da dahil olmuş! – KIBRIS HABER
Sayıştay’a bunun için başvuru yapıldı! – KIBRIS HABER
Düğünden sonra damadın başına gelmeyen kalmadı! – KIBRIS HABER
Erkut Şahali; “Her şeyiyle ile gayri yasal bir düzen ve gayri yasal bir bütçe var”! – KIBRIS HABER
Diyetisyenler Birliği, kantinlerin sağlıklı gıdalar satması gerektiğini söyledi! – KIBRIS HABER
Hasan Sadıkoğlu, Karadeniz Kültür Derneği yetkilileri ile görüştü! – KIBRIS HABER
7 yangın, 31 de hususi servis olayı yaşandı! – KIBRIS HABER
2022-2023 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarıları onaylandı! – KIBRIS HABER
Hayvancılık Dairesi’nden önemli açıklama! – KIBRIS HABER
Meteoroloji açıkladı! – KIBRIS HABER
18’er yıl hapis cezası aldılar! – KIBRIS HABER
İçişleri Bakanı Oğuz, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası yetkililerini kabul etti! – KIBRIS HABER
Erkekler de hamile kalabilecek! – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Tatar’dan kınama! – KIBRIS HABER
Süt bedelleri ödeniyor! – KIBRIS HABER
Trodos’ta kar bekleniyor! – KIBRIS HABER
Havanın 17 santigrat dereceye kadar düşmesi bekleniyor! – KIBRIS HABER
Güney Kıbrıs yangın söndürme uçağı için 11 milyon Euro bütçe ayırdı! – KIBRIS HABER
27 Kasım petrol fiyatı – KIBRIS HABER
27 Kasım Döviz Kurları – KIBRIS HABER
15 yaşındaki öğrenciyi yaka paça dışarı attı! – KIBRIS HABER

Bakan Kurum: Devlet-millet el ele inşallah bu afetin altından kalkacak

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Devlet-millet el ele inşallah bu afetin altından kalkacak. Daima birlikte daha âlâ, daha hoş günleri geçmişte olduğu üzere yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Bakan Kurum: Devlet-millet el ele inşallah bu afetin altından kalkacak
CyborNFT
10.02.2023 10:51
0
A+
A-

Bakan Kurum: Devlet-millet el ele inşallah bu afetin altından kalkacak
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Devlet-millet el ele inşallah bu afetin altından kalkacak. Daima birlikte daha yeterli, daha hoş günleri geçmişte olduğu üzere yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, zelzele uyumunu yürüttüğü Gaziantep’teki vatandaşların taleplerini yerinde dinlemek için Şatırhöyük ve Sakçagöz köyleri ile Nurdağı ve İslahiye ilçelerini ziyaret etti. Yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi alan Bakan Kurum, vatandaşlara başsağlığı ve geçmiş olsun dileğinde bulunarak, “Devlet-millet el ele inşallah bu afetin altından kalkacak. Daima birlikte daha yeterli, daha hoş günleri geçmişte olduğu üzere yaşamaya devam edeceğiz. Toplu Konut Yönetimi (TOKİ) başkanlığımızla da afetzede kardeşlerimize konutlarımızı inşallah süratli bir biçimde daha evvelki afetlerde nasıl yaptıysak, bu afette de Çadırhöyük köyünde de, Nurdağı’nda da, İslahiye’de de birebir anlayışla konutlarımızı yapacağız. Sizlere yeni konutlarınızı en kısa vakitte teslim edeceğiz” diye konuştu.

“EN UYGUNUNU, EN HOŞUNU, DAHA GÜZELİNİ DAİMA BİRLİKTE YAPACAĞIZ”

CyborNFT

Depremzedeleri ziyaret eden Bakan Kurum, büyük bir afet yaşandığını söyledi. Kurum, yaşanan afetin üstesinden geleceklerini belirterek, “En düzgününü, en hoşunu, daha güzelini daima birlikte yapacağız. Vefat eden vatandaşlarımız, kardeşlerimiz var. Allah bu türlü acı ve tasa bir daha yaşatmasın, birliğimizi, beraberliğimizi de daim eylesin. Devletimiz bütün imkanları ile Gaziantep’imizin, Nurdağı’mızın, öteki ilçelerimizin, mahallerimizin, köylerimizin yanındadır. Hiçbir telaşınız, hiçbir tedirginliğiniz olmasın” sözlerini kullandı.

“TOKİ BAŞKANLIĞIMIZLA MESKENLERİMİZİ İNŞALLAH SÜRATLİ BİR BİÇİMDE BU AFETTE DE YAPACAĞIZ”

Gaziantep’i ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başsağlığı ve geçmiş olsun iletilerini da ileten Bakan Murat Kurum, “Bakanımızla, milletvekillerimizle, belediye liderlerimizle daima vatandaşımız için yapılması gerekenleri anbean takip ettik. Vatandaşlarımızın süreksiz barınma gereksinimleri, çadır, yemek, iaşe gereksinimlerini gidereceğiz. Akabinde bugün bu istişareleri de yapmaya geldik. Burada kalacak vatandaşlarımız için konteyner-çadır talepleri, bundan sonraki sürece ait, konutların nasıl yapılması gerektiğine ait taleplerinizi, isteklerinizi, dileklerinizi alacağız. Çadırlarımızı da tamamlayacağız, akabinde konteyner isteyenlere konteynerlerimizi göndereceğiz. TOKİ Başkanlığımızla da afetzede kardeşlerimize konutlarımızı inşallah süratli bir biçimde daha evvelki afetlerde nasıl yaptıysak, bu afette de Çadırhöyük köyünde de, Nurdağı’nda da, İslahiye’de de birebir anlayışla konutlarımızı yapacağız” dedi.

“DEVLET-MİLLET EL ELE İNŞALLAH BU AFETİN ALTINDAN KALKACAK”

Ziyareti sırasında muhtardan gereksinimleri konusunda gerekli bilgileri de alan Bakan Kurum, bu gereksinimleri vatandaşlardan da dinleyerek, tek tek not aldı. Bakan Murat Kurum şunları söyledi:

“Acil yapılması gerekenleri süratli bir biçimde yapalım. Kalıcı konutlarla ilgili hasar tespitlerimizi dün prestijiyle tamamladık. Kalıcı konutlarla ilgili de yapılması gerekenleri daima birlikte konuşalım. Bugün birlik beraberlik vakti. Devlet-millet el ele inşallah bu afetin altından kalkacak ve daima birlikte daha uygun, daha hoş günleri geçmişte olduğu üzere yaşamaya devam edeceğiz.”

“TEK KATLI 105 METREKARE 3+1 DAİREYİ TOKİ BAŞKANLIĞIMIZ İHALESİNİ YAPACAK”

Bakan Kurum, vatandaşlardan dinlediği talepler üzerine cep telefonuyla ilgilileri arayarak, gereksinimlerin kısa müddette giderilmesi talimatını verdi. Bakan Kurum, kalıcı konutların da köylerde TOKİ Başkanlığı eliyle ihalesini yapacaklarını belirterek, “Tek katlı 105 metrekare 3+1 daireyi TOKİ Başkanlığımız ihalesini yapacak. İnşallah birinci başlayacağımız yerlerden birisi de burası olacak. Biz hepsini Allah’ın müsaadesiyle daima birlikte gidereceğiz” dedi.

Daha sonra Sakçagözü’ne geçen Bakan Kurum, depremzede vatandaşların muhtaçlıklarını ve taleplerini köy muhtarından dinleyip tek tek not aldı. Bakan Kurum, “Eksiklerin hepsini biraz evvel muhtarımızla konuştuk. Elektrikle ilgili kısmi elektrik bugün jeneratörle birlikte vermeye başlayacağız ve suyu birlikte takip edeceğiz. Gaziantep Büyükşehir Belediyemiz tuvaletleri ve hayvanlarımızın yem ve saman gereksinimlerini gönderecek. Hasar tespit çalışmaları aslında tamamlandı. Yarın TOKİ Başkanlığımız buraya gelip, yeni yapılacak konutlara ait muhtarımızla birlikte sahayı bir gezecekler ve tespitleri yapacaklar. Sizlere yeni konutlarınızı en kısa vakitte teslim edeceğiz” diye konuştu.

Sakçagözü köyünde bulunan afet çadırlarını gezen ve taşınabilir mutfakların değerine değinen Bakan Kurum, seyyar mutfakları gezerek, depremzede vatandaşlarla pişirilen çorbadan içti. Sarsıntıda hayvanlarının da ziyan gördüğü ve onları sağmakta zorlandıklarını belirten vatandaşlara Bakan Kurum, süt sağma makinesi göndereceği kelamını de verdi.
Şatırhöyük ve Sakçagöz köylerinin akabinde Nurdağı ve İslahiye ilçelerini ziyaret eden Bakan Kurum, buradaki AFAD Uyum Merkezleri’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Kurum’a ziyaretleri sırasında bakan yardımcıları, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin eşlik etti.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.