STERLIN
36,7163
DOLAR
28,9120
EURO
31,4427
ALTIN
1.954,93
BIST
8.026,27
SON DAKİKA
Evli lise öğretmeni 11 yaşındaki öğrencisiyle yasak aşkının ifşa edilmesinden sonra tutuklandı! “Sık sık arabamda buluşup cinsel ilişkiye giriyorduk” – KIBRIS HABER
“Güney Kıbrıs’ın Chevron ile Doğu Akdeniz’de doğal gaz çıkarmak için anlaştı”! – KIBRIS HABER
Girne’de ağır vasıta trafik kısıtlaması başlıyor! – KIBRIS HABER
Devlet yetkililerini eleştirdi! – KIBRIS HABER
Seyir halindeki otobüs yandı! – KIBRIS HABER
Yaşlılara yönelik şiddet ve kötü muameleye dikkat çekti! – KIBRIS HABER
‘Tokat terapisi’ sırasında hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Başbakan Üstel, Maraş Futbol sahasını ziyaret etti! – KIBRIS HABER
Altın fiyatında rekor! – KIBRIS HABER
Şöhret Öngideren hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Can Gürzap hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Kırsal kesim arsaları altyapılarının bitmesi için 10 milyon TL ayrıldı! – KIBRIS HABER
Asgari ücretin 4 katı cezası var! – KIBRIS HABER
Yine alkol yine kaza! – KIBRIS HABER
Başbakan Üstel; “Gençlerimiz için her türlü fedakarlığı yapacağız”! – KIBRIS HABER
“2006 yılından beri kamuya tek bir engelli istihdam edilmedi” dediler. Eylem başlatacaklar – KIBRIS HABER
KAMU-SEN’den mesaj! – KIBRIS HABER
Gıda denetim sonuçları açıklandı! Zehir yiyoruz – KIBRIS HABER
Kıbrıs Vakfı, Eğitim Destek Programı Başlattı! – KIBRIS HABER
Güney’de polisler mercek altında! – KIBRIS HABER
“Mulla Hüseyin artık “kayıp” değil, bir mezarı var”! – KIBRIS HABER
Zehie Helin Reessur cinayeti davası ertelendi! – KIBRIS HABER
1 Aralık Brent petrol fiyatı – KIBRIS HABER
Sıcaklık 21-24 derece dolaylarında seyredecek! – KIBRIS HABER
Ateşkes sona erdi! İsrail ordusundan açıklama – KIBRIS HABER
Telekomünikasyon Dairesi, abonelerin borçlarını 15 Aralık’a kadar ödemesini istedi! – KIBRIS HABER
Gemikonağı’nda kaza sonucu 20 yaşındaki kız yoğun bakımda! – KIBRIS HABER
Sterlin uçuşta! – KIBRIS HABER
Türkiye Adalet Bakanı Tunç; “İsias sorumluları yargı huzurunda hesap verecek”! – KIBRIS HABER
Bu bölgelerde yarın uzun süreli elektrik kesintisi yaşanacak! – KIBRIS HABER

Bakan Karaismailoğlu: Dünyayı Türkiye’ye bağlamaya devam edeceğiz

Bakan Karaismailoğlu: Dünyayı Türkiye’ye bağlamaya devam edeceğizUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 …

Bakan Karaismailoğlu: Dünyayı Türkiye’ye bağlamaya devam edeceğiz
CyborNFT
01.05.2022 00:03
0
A+
A-

Bakan Karaismailoğlu: Dünyayı Türkiye’ye bağlamaya devam edeceğiz
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 iktisadından biri yapmak için gerekli alt yapıyı tesis ediyoruz. Çalışma azmiyle bir ortaya gelmiş takımlarla daha çok eser yapacak, dünyayı Türkiye’ye bağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Kırklareli’de Pınarhisar ve Çakıllı etraf yolları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüntü konferans ile katıldığı merasimle açıldı. Merasime, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kırklareli Valisi Osman Alım, milletvekilleri, belediye lideri ve vatandaşlar katıldı. Bakan Adil Karaismailoğlu, proje ile Saray-Vize-Pınarhisar ve Kırklareli ortasındaki ağır ağır taşıt trafiğini kent merkezlerinin dışına aldıklarını belirterek, “Çevre yolları ile ilçe merkezlerindeki mevcut yoldan geçen trafik akışı, kentin dışarısına alınarak, bölünmüş yol kalitesiyle daha konforlu ve emniyetli hale getirilmiştir. Bizler, kara, hava, demir ve deniz yolu yatırımlarımızda, ‘durmak yok, yola devam’ unsuru ile canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Yalnızca son 1 ayda Türk mühendisliğinin gurur projelerinden olan, dünyanın en uzun asma köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü’nü 4 yıl üzere kısa bir müddette süratle tamamladık, milletimizin ve dünyanın hizmetine sunduk. Çabucak peşinden Tokat’ı havalimanı ile buluşturduk. Bundan 1 hafta sonra, 16 ilin geçiş güzergahına hizmet veren Malatya etraf yolunu açtık, transit yolu kent dışına taşıdık. Akabinde Antalya’da Phaselis Tüneli’yle Antalya-Kemer ortasını 4 kilometre kısalttık. İnançlı ve konforlu bir seyahat imkanını vatandaşlarımıza sunduk” diye konuştu.

Bakan Karaismailoğlu, dünyayı Türkiye’ye bağlamaya devam edeceklerini tabir ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinizde ,2023, 2035 ve 2053 amaçlarımıza ulaşabilmek, Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 iktisadından biri yapmak için gerekli alt yapıyı tesis ediyoruz. Çalışma azmiyle bir ortaya gelmiş takımlarla daha çok eser yapacak, dünyayı Türkiye’ye bağlamaya devam edeceğiz. Pınarhisar ve Çakıllı etraf yollarının tüm ülkemiz ve milletimiz ismine güzel uğurlu olmasını temenni ediyorum. Projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Kırklareli’nin ve tüm Trakya’nın bu memnun gününde bizlerle olduğunuz için arkadaşlarım ve Kırklareliler ismine şükranlarımı arz ederim” sözlerini kullandı.

CyborNFT

YILLIK 128,3 MİLYON TL TASARRUF

Bakanlıktan hizmete açılan etraf yollarıyla ilgili yapılan açıklamada, Kırklareli’nin, Dereköy Hudut Kapısı üzerinden Bulgaristan’a ulaşım sağlaması ve Edirne’den İstanbul’a kadar Trakya’yı kat eden otoyol ve devlet yoluna yakınlığı ile lojistik açıdan değerli pozisyonda bulunduğu belirtildi. Kırklareli’yi Saray üzerinden Organize Sanayi Bölgeleri ve Avrupa Özgür Bölgesi ile Tekirdağ’a bağlayan toplam 71,1 kilometre uzunluğundaki Saray-Kırklareli yolunun 32,1 kilometresinin bölünmüş yol, 39 kilometresinin de tek yol standardında projelendirildiği belirtilerek, 11,5 kilometrelik Kırklareli kent geçişinin evvelki yıllarda bölünmüş yol olarak tamamlandığı kaydedildi. Açıklamada, şöyle denildi:

“Açılışı yapılan kesitlerde 2 alt geçit, 6 hemzemin kavşak, 21 hidrolik sanat yapısı yer alıyor. Böylelikle, yolun 21,9 kilometrelik kısmı bölünmüş yol düzeyinde tamamlanacak. Kalan kesitlerde üretim çalışmaları devam ediyor. Kırklareli ile Tekirdağ vilayetleri ortasındaki ulaşım standardını artırmak maksadıyla yapılan projeyle; Saray-Vize-Pınarhisar ve Kırklareli ortasındaki organize sanayi bölgelerinden kaynaklanan ağır taşıt trafiği kent merkezlerinin dışına alınarak trafik rahatlatılacak. İlçe ve köy merkezlerinden geçen sathi kaplamalı mevcut yol yerine yerleşim noktalarını bölünmüş yol kalitesiyle, varyant olarak geçen proje sayesinde güzergahtaki can ve mal güvenliği artırılacak. Projenin tamamlanmasıyla, yıllık ortalama günlük trafik ölçüsü 7 bine yaklaşan yoldaki seyahat mühleti 33 dakika kısalacak ve 78 dakikadan 45 dakikaya inecek. Yıllık toplam 128,3 milyon TL tasarruf edilecek. Karbon emisyon ölçüsü 7.275 ton azaltılacak.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.