STERLIN
20,7509
DOLAR
18,5827
EURO
18,2070
ALTIN
1.022,10
BIST
3.553,85

Avrupa’yı korkutan haber! Kaos 2023’ün sonuna kadar devam edebilir

Avrupa’yı korkutan haber! Kaos 2023’ün sonuna kadar devam edebilirAvrupa’daki havacılık şirketlerini sarsan grev dalgasına en son katılan Alman …

Avrupa’yı korkutan haber! Kaos 2023’ün sonuna kadar devam edebilir
CyborNFT
27.07.2022 13:22
0
A+
A-

Avrupa’yı korkutan haber! Kaos 2023’ün sonuna kadar devam edebilir
Avrupa’daki havacılık şirketlerini sarsan grev dalgasına en son katılan Alman havayolu şirketi Lufthansa oldu. Şirket binlerce uçuşun iptal edildiğini duyurdu, kelam konusu iptallerin 134 bin yolcuyu etkilediği açıklandı. Bugün Almanya havalimanlarından dikkat çeken fotoğraflar gelirken havacılık bölümünde kriz yaşayan öteki bir ülke olan İngiltere’den herkesi huzursuz eden bir açıklama geldi…

Koronavirüs pandemisi boyunca en çok yara olan dallardan biri olan ve problemli günler geçiren havacılık bölümü şimdide başlayan grev dalgası nedeni ile büyük bir kabusun içerisinde.

Yaz aylarının gelmesi ile talep katlanarak artarken şirketler yaşanan kriz için bazen birbirlerini, bazen bavul renklerini bazen de konuttan çalışan insanları suçladılar.

CyborNFT

Almanya’nın Frankfurt Havalimanı yetkilileri yaşanan kaos içinde insanların sık sık bavullarını kaybetmesinden renkleri sorumlu tutmuş ve insanların kolay fark edilebilir renkli bavullar kullanmasını istemişti.

LUFTHANSA BİNDEN FAZLA UÇUŞU İPTAL ETTİ

Almanya’nın Ver.di Sendikası, yer hizmetlerinde çalışan yaklaşık 20 bin işçisine 27 Temmuz’da 1 günlük greve gitmeleri istikametinde davette bulunmuştu. Sendika, maaşlara yüzde 9.5 oranında artırım yapılmasını talep ediyor.

Grev dalgasının en son kurbanı Alman havayolu şirketi Lufthansa oldu. Şirket dün işçilerinin aldığı grev kararı nedeni ile binden fazla uçuşun iptal edileceğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada uçuşu iptal edilen yolcularla temasa geçildiği ve mümkünse alternatif uçuşlar için yine rezervasyon yapılacağı vurgulanırken, mevcut kapasitelerin “oldukça sınırlı” olduğu konusunda ikazda bulunuldu. Grevin tesirinin Perşembe ve Cuma günleri de hissedilebileceği aktarıldı.

134 BİN YOLCUYU ETKİLEDİ, BÜYÜK HASARA YOL AÇTI

Almanya’da havacılık bölümünün bayrağını taşıyan Lufthansa’nın sefer iptallerinin 134 bin yolcuyu etkilediği açıklanırken bugün Almanya havalimanlarından gelen fotoğraflarda şirketin check-in kontuarları bomboş görüntülendi.

İptaller sonrası havalimanında kalan yolcular koltuklarda ve bavullarının üzerinde uyumaya çalışırken Lufthansa insan kaynakları şefi ve personel yöneticisi Michael Niggemann grevin “büyük hasara yol açtığını” söyledi.

Frankfurt Havalimanı’ndaki dinlenme koltuklarında uyuyan bir bayan /AP

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.