STERLIN
22,6802
DOLAR
18,8303
EURO
20,2063
ALTIN
1.133,27
BIST
4.930,18
SON DAKİKA
3 büyüklerin statları yardım toplama merkezine dönüştü
Volkan Demirel: “Kıyamet günü geldi diye düşündüm”
SPK’dan sarsıntı bölgesi için kıymetli kararlar
Fahiş fiyat fırsatçılarına göz açtırılmıyor
Oteller: Kapılarımız açık
İş dünyasında seferberlik
İş makinesi ve vinç daveti
Besinde yardım zinciri
Akaryakıt şirketleri: Tankerlerimiz hazır
Akkuyu Nükleer Genel Müdürü Zoteeva: Projede rastgele bir hasar olmadı
İktisat ve siyaset gündemi – 7 Şubat 2023
Dünyadan dayanak ve yardım seferberliği
8 ülkede hissedildi… Suriye’de de yıkım
Türkiye’yi yasa boğan sarsıntıda can kaybı artıyor
Resmi Gazete’de bugün (07.02.2023)
Merkez Bankası’ndan ‘deprem’ önlemleri
THY sarsıntı bölgesinden İstanbul uçuşlarını 100 TL’ye sabitledi
F.Bahçe Beko ve Anadolu Efes’in maçları ertelendi
Felipe Melo’dan Volkan Demirel’e dayanak
ABD Lideri Biden’dan Erdoğan’a ‘geçmiş olsun’ telefonu
MOBİSAD: Bağlantıda, kimi noktalarda jeneratörlerle tahlil üretmeye çalışıyoruz
Nicolo Zaniolo’dan Türkiye için bildiri
Borsada depo kaidesi düzenlemesinde geri adım
Hatayspor’da Christian Atsu ve Sportif Yönetici Taner Savut hala enkaz altında
Spor camiası deprem için seferber oldu
TCMB’den deprem bölgeleri için kredi ve bağış kararı
2 bin 500 öğretmen afet bölgesinde
Bakan Akar: Hava yardım koridoru oluşturuldu
Beşiktaşlı futbolculardan depremzedeler için yardım çağrısı
Dünya Bankası ve IMF’den Türkiye’ye taziye mesajı

Arjantinli harika yıldız Lionel Messi tam bir mühendislik olağanüstüsü: O, Matrix üzere | “Kylian Mbappe kestirim edilebilir, Lionel Messi asla”

Arjantinli üstün yıldız Lionel Messi neden durdurulamıyor? Kendinden 15 yaş küçük ve 15 cm daha uzun olan Gvardiol ve başkaları Messi’nin denklemini çözemiyor. işte karşılığı…

Arjantinli harika yıldız Lionel Messi tam bir mühendislik olağanüstüsü: O, Matrix üzere |  “Kylian Mbappe kestirim edilebilir, Lionel Messi asla”
CyborNFT
20.12.2022 07:24
0
A+
A-

Arjantinli harika yıldız Lionel Messi tam bir mühendislik olağanüstüsü: O, Matrix üzere | “Kylian Mbappe varsayım edilebilir, Lionel Messi asla”
Arjantinli üstün yıldız Lionel Messi neden durdurulamıyor? Kendinden 15 yaş küçük ve 15 cm daha uzun olan Gvardiol ve öbürleri Messi’nin denklemini çözemiyor. işte karşılığı…

Kazanılması gereken tüm kupaları kazanan tahminen de yapılması en güç şeyleri çok kolaymış üzere gösteren Lionel Messi, hayatımızın son 20 yıllık kısmına damgasını vurdu. Attığı goller, oyuna bakışı, vizyonu ve zekasıyla herkesi büyüleyen Messi neden bu kadar kusursuz ve özel? Tahminen de onu en düzgün Hırvatistan ile oynadıkları yarı final maçında Gvardiol karşısında yaptıklarıyla anlatabiliriz. Bu yazıda Messi kendiden 15 yaş küçük ve 15 cm daha uzun olan Gvardiol karşısında fizikî dezavantajlarına karşın patlayıcı bir tempoya, yüksek süratte bükülebilen ayaklara ve dönebilen kalçalara sahip olmanın sırrını anlatalım…

YÖN DEĞİŞTİRMEK İÇİN TASARLANDI

CyborNFT

Messi’nin şimdilerden dünyanın en uygun genç stoperi Gvardiol‘e aslında kendisinde nelerin eksik olduğunu gösterdiği anları anlatarak başlayalım.

Topu aldığında dayanılmaz bir sürate ulaşan Messi akabinde bir anda yavaşlıyor. Gvardiol bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyor. Fakat Messi kusursuz bir bilek ve kalça hareketiyle içeri dönüyor. Gvardiol fizikî üstünlüğüne karşın onu durduramıyor. Ve Messi çok kolay bir formda topu Alvarez‘e bırakıyor.

Dünyanın önde gelen liglerine atletizm koçu olarak danışmanlık veren Jonas Tawiah-Dodoo, “Aslında Messi anatomik olarak istikamet değiştirmek için tasarlandı. Uzun bir bedeni ve kısa bacakları var bu da çevik olmak için yaratıldığı manasına geliyor” diyor.

BU ÇEVİKLİKLE BAŞA ÇIKMAK İMKANSIZ

Josko Gvardiol üzere 1.85 metre, uzun bir savunmacı için bu çeviklikle başa çıkmak hiçte kolay değil. Bilhassa Messi üzere sürat ve istikamet değişikliği kusursuz bir oyuncuya karşı. Kısa olması, tartı merkezinin çok daha uygun olduğu ve dönmesinin çok daha kolay olduğu manasına geliyor. Bu özellikleri yalnızca bükülmesini ve dönmesini kolaylaştırmakla kalmıyor, tıpkı vakitte onu itmeyi de zorlaştırıyor.

MESSİ 3 DENKLEMDEN OLUŞUYOR

Dodoo’ya nazaran Messi denklemi üç modülden oluşuyor;

1- Donanım: Kaslar, eklemler ve fizikî özellikler.

2- Yazılım: Beyin algısı, aksiyon ve karar verme.

3- Hudut sistemi: Yazılımın donanımlara bağlanması

Bu üç özellik bize şunu anlatıyor Messi tüm bunları kusursuz bir formda birleştiriyor ve oyunun en yeterlisi olmayı başarıyor. Messi rakibinin mikro hareketlerini varsayım etmek ve bunlara cevap vermek için tarama yeteneklerini kullanma konusunda kusursuz. Savunmaların ortasında azamî altı süratte ilerliyor. Onlara bir boğa güreşçisi üzere kırmızı pelerini gösteriyor ve harekete geçtiklerinde ise hızlanıyor. Bu aslında Messi’nin her alanda bir kaçış dayanağına sahip olduğu manasına da geliyor.

MESSi MATRiX GiBi

Messi ile üç yıl boyunca Barcelona’da çalışan antrenör Robert Moreno, “O Matrix üzere. Karakterin bedenini hareket ettirdiği ve tüm mermilerin yavaş gittiği sahneyi hatırlıyor musunuz? Benim için Messi bu türlü oynuyor” diyor ve devam ediyor:

“Bu yüzden Gvardiol’le karşı çıkabilmesi ve ona bir yetişkinle oynayan küçük bir çocukmuş üzere hissettirmesi olağan. Geçmişte Şampiyonlar Ligi’nde Jerome Boateng’e yaptığının birebiri. Zira başkalarından daha süratli düşünüyor. Ve düşündüğünü yapabiliyor.

Profesyonel bir oyuncu olmadım lakin bazen oynadığında bir şeyler yapacağını düşünüyorsun lakin düşündüğünü yapamıyorsun. O bunu yapabilir. Bedenini istediği yere, istediği vakit hareket ettirme kapasitesine, uyumuna, esnekliğine sahiptir ve bu da Gvardiol’e karşı gördüğümüzü yapabileceği manasına gelir.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.