STERLIN
20,7329
DOLAR
18,5825
EURO
18,1988
ALTIN
1.021,40
BIST
3.553,85

Altın yatırımcısı Fed’i bekliyor

Altın yatırımcısı Fed’i bekliyorAltın, yatırımcıların Fed toplantısı ve sıkılaşma yol haritasını beklemesiyle 11 ayın en düşük düzeyinde …

Altın yatırımcısı Fed’i bekliyor
CyborNFT
19.07.2022 10:07
0
A+
A-

Altın yatırımcısı Fed’i bekliyor
Altın, yatırımcıların Fed toplantısı ve sıkılaşma yol haritasını beklemesiyle 11 ayın en düşük düzeyinde tutunmayı sürdürüyor.

Altın, yatırımcıların para siyaseti görünümünde daha fazla sıkılaşmanın devam edeceği ve büyüme üzerindeki tesirlerini değerlendirmesiyle 11 ayın en düşük düzeyinde tutunuyor.

Spot altın, 1700 doların üstünde seyrederken global piyasalarda geçerli olan ihtiyatlı yaklaşımın bir göstergesi olan doların güçlenmesiyle baskı görmeye devam ediyor.

CyborNFT

Yatırımcılar Fed’in enflasyonu dizginlemek için faizleri ne kadar süratli artıracağına dair bir yönlendirme için 26-27 Temmuz’da yapılacak toplantıyı bekliyor.

Bloomberg Economics’e nazaran son gelen ABD dataları ikinci defa 75 baz puanlık bir artış yapılacağına işaret ediyor.

“Fed’in piyasaların birinci etapta düşündüğü kadar agresif bir sıkılaşmaya muhtaçlığı olmayabilir ancak faiz artış döngüsü önümüzdeki yılın birinci aylarına kadar sürebilir” diyen Oanda Corp Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya, “Dolar süreç haftasına zayıflayarak başladı fakat bu tepe olmayabilir bu da altının 1.750 dolar üzerinde tutunmakta zorlanacağı manasına gelebilir” değerlendirmesinde bulundu.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.