STERLIN
22,6774
DOLAR
18,8197
EURO
20,3115
ALTIN
1.128,47
BIST
4.997,63
SON DAKİKA
Hessen Eyalet Parlamentosu Milletvekili İsmail Tipi hayatını kaybetti
Bakan Çavuşoğlu’ndan İsveç’e sert tepki!
Avustralyalı balıkçılar denizde soğutucuya tutunarak yardım bekledi
Balık azaldı, ilgi çoğaldı
En çok yağış alan bölge! – KIBRIS HABER
Güney Kıbrıs’ta Ocak ayında işsizlik ve enflasyonda artış – KIBRIS HABER
Rum polisi seçim alarmında – KIBRIS HABER
İskele’de yaya geçitleri aydınlatıldı! – KIBRIS HABER
Tehdit gibi sözler: Her türlü silahı kullanmaya hazırız
Çin’den ABD’ye balon tepkisi
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’ye pranga vuramazsınız
Kalbi 6 kez durdu, 27 dakika ‘ölü’ kaldı! ‘Öbür tarafı gördüm, o gerçek’
İngiliz tutuklu banyoda ölü bulundu! – KIBRIS HABER
Teknenin kundaklandığı tespit edildi – KIBRIS HABER
Polis: Kazada yaralanan şahsın hayati tehlikesi var – KIBRIS HABER
UKÜ’de mezuniyet sevinci – KIBRIS HABER
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Burada esas amaç KKTC’nin dünyada kabul görmesidir – KIBRIS HABER
Rusya ve Ukrayna arasında bir esir takası daha
Ukrayna’ya 150 km menzilli füze! Kırım vurulur mu?
Girne Belediyesi’nden, kan şekeri ve tansiyon ölçüm hizmeti! – KIBRIS HABER
Okul öncesinde ‘ücretsiz yemek’ pazartesi başlıyor
Bakan Muş: Yüzde 5 veya üzerinde büyüme oranı bekliyoruz
Kaza yapan araç sürücüsüne, tutukluluk! – KIBRIS HABER
Girne Belediyesi eski meclis üyesi Faik Kasapoğlu hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Şişecam 2022 yılı net satışlarını 95,3 milyar TL’ye yükseltti
Togg’da geri sayım başladı! NFT açık artırması yarın başlayacak
Odun kesme makinesini çaldı! – KIBRIS HABER
Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan 260 bin araç satışına inceleme
Blinken’den ‘Çin balonu’ için net ileti: Açık bir biçimde egemenliğimizin ihlali
Elektronik haberleşme hizmetlerine ilişkin usulsüz pazarlama ve satış aramaları yapan şirketlere, 51,5 milyon lira idari para cezası kesildi! – KIBRIS HABER

‘Aile Okulu’ yoluyla 1 milyon aileye ulaşıldı

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ailelerin farklı eğitimlerle çok istikametli desteklenmesi emeliyle başlatılan Aile Okulu projesiyle bugüne kadar 1 milyon aileye ulaşıldığını açıkladı. Özer, “On ana başlıkta verilen eğitimlerle ailelerimizin yapısı çok boyutlu olarak destekleniyor ve böylelikle aile içi bağlantı çok daha güçlü hâle geliyor” dedi.

‘Aile Okulu’ yoluyla 1 milyon aileye ulaşıldı
CyborNFT
17.12.2022 12:36
0
A+
A-

‘Aile Okulu’ yoluyla 1 milyon aileye ulaşıldı
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ailelerin farklı eğitimlerle çok taraflı desteklenmesi maksadıyla başlatılan Aile Okulu projesiyle bugüne kadar 1 milyon aileye ulaşıldığını açıkladı. Özer, “On ana başlıkta verilen eğitimlerle ailelerimizin yapısı çok boyutlu olarak destekleniyor ve böylelikle aile içi bağlantı çok daha güçlü hâle geliyor” dedi.

Aile içi münasebetler, mesken idaresi ve çocukların davranış idarelerine rehberlik edilmesi maksatları doğrultusunda Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Aile Okulu projesinden bugüne kadar 1 milyon aile yararlandı.

FARKLI ALANLARDAKİ DERSLERLE AİLELER DESTEKLENİYOR
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlığın internet sitesinde yer alan açıklamasında, aile okulunun 81 vilayette ve birçok farklı alanda uygulandığını belirterek “Sosyal maharet, aile içi bağlantı idaresi ve tesirli irtibat, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, gerilim idaresi, sağlıklı beslenme, etraf, birinci yardım üzere farklı hususlardaki eğitimlerle ailelerimizi çok taraflı olarak destekliyoruz. Şu anda on farklı kısımda süren eğitimlerimiz, farklı mevzuların eklenmesiyle on dört farklı başlıkta sürecek. Eğitime katılan ailelerimiz, eğitim süreci sonunda çocuklarıyla bağlantılarının güçlendiğini, birçok süreçte çocuklarını çok boyutlu olarak nasıl desteklemesi gerektiğini öğrendiğini tabir ederek memnuniyetlerini lisana getiriyorlar” dedi.

CyborNFT

1 MİLYON AİLE EĞİTİM ALDI
12 Ağustos 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katıldığı açılış merasimiyle 81 ile yaygınlaştırılan projede bugüne kadar on binlerce aileye ulaşıldığına dikkati çeken Özer, şunları söyledi: “Türkiye genelindeki 1000 halk eğitimi merkezimiz vasıtasıyla çok kıymetli bir hizmeti sunarak ailelerimizi çok istikametli desteklemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar 1 milyon ailemize ulaşmış olmaktan büyük memnunluk duyuyorum” dedi.

‘TÜM SÜREÇLERDE AİLELERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ’
“Artık tüm süreçlerde ailelerimizin daha fazla yanında olacağız” diyen Özer, farklı alandaki eğitimlerin daima güncelleneceğini söyleyerek şu bilgileri verdi: “Projedeki eğitim bahislerine ‘aile hukuku, Türk edebiyatında aile, ferdî gelişim ve kültürel farkındalık, anne baba tavırları ve çocuk gelişimi’ olmak üzere dört mevzu başlığı daha ekleyerek Aile Okulu ikinci basamak eğitimleri ile ailelerimize ulaşmaya devam edeceğiz. Kültürel kıymetler bağlamında bizim için aile kurumu çok değerli. Biz aileyi ne kadar merkeze alır ve güçlendirip şuurlu kılarsak öğrencilerimizin de okullardaki çok taraflı muvaffakiyetini o kadar desteklemiş oluruz. Toplumumuz da o kadar güçlü hâle gelir zira eğitim yalnızca okul içi faktörle gerçekleşen bir süreç değil; okul dışı, bilhassa aile içindeki faktörler olan eğitim düzeyine, irtibat seviyesine epey bağımlı olan bir süreç. Ailelerimiz eğitimlerle hem tesirli irtibat kurabiliyor hem de teknolojik bağımlılıkla ilgili evlatlarıyla çok daha şuurlu bir formda irtibata geçebilme imkânına sahip oluyorlar. Ayrıyeten tekrar dersler kapsamında kültürel bedeller, ahlaki kıymetler, aile içindeki toplumsal gelişim, tesirli bağlantı, ruhsal gelişimlerle ilgili farkındalıkla ilgili çok değerli bir kazanım elde edilmiş oluyor.”

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.