STERLIN
20,7237
DOLAR
18,5076
EURO
18,2237
ALTIN
989,44
BIST
3.146,89
SON DAKİKA
Erdoğan müzakerelere bir talih daha vermesini istedi
Kur muhafazalı mevduat sisteminde değişikliğe gidildi
Meta işe alımları durduruyor
Son dakika: Putin kararnameyi imzaladı! Herson ve Zaporijya…
Resmi Gazete’de bugün (30.09.2022)
Basketbol Üstün Ligi’nin yayıncısı muhakkak oldu!
Hong Kong, 4,9 milyar dolar değerinde hazine arazisi satacak
Türkiye ve Malezya’nın Serbest Ticaret Anlaşması’nı revize eden protokol imzalandı
Galatasaray’da Erden Timur’dan dikkat çeken açıklamalar! Transfer döneminde neler yaşandı? Arda Turan, Okan Buruk, maaşlar…
Meksika Merkez Bankası’ndan 3. kez 75 baz puanlık faiz artışı
Lefkoşa Kızılbaş Parkı’nda külliye ile ilgili halka açık toplantı yapılıyor! – KIBRIS HABER
“Bu yıl Türkiye’ye gelen doğrudan yatırımın yüzde 23’ü İsviçre’den”
Okullara temizlik hizmeti sağlanmasına yönelik ihale hakkında yeni açıklama! – KIBRIS HABER
Hayvanların yemine de göz diktiler! – KIBRIS HABER
Son Dakika! Türkiye’den dünyaya ‘Kıbrıs’ mesajı; “Daha fazla güç ve silah göndereceğiz” – KIBRIS HABER
AB ülkeleri enerji krizi için bir yeniden toplanıyor
Bakan Çavuşoğlu’ndan flaş açıklama: ‘Kıbrıs Türkü’nü korumak için daha fazla güç göndereceğiz’
Duyan şaşkına döndü… Kocası için aldığı tabutu internete koyup bağışlamaya karar verdi!
Kraliçe Elizabeth’in ölüm sebebi belli oldu
Tüketiciler için yeni dönem
Ersoy: İstanbul’un ziyaretçisi 15 milyonu aşacak
Okyay Sadıkoğlu’ndan LTB’ye sert paylaşım! – KIBRIS HABER
14 Ekim’e kadar ödenmesi gerekiyor! – KIBRIS HABER
Sevgilisini darp etti teminata bağlandı! – KIBRIS HABER
Töre; “Projeyi halkımızla buluşturmak için hiçbir masraftan kaçınmayan ana vatanımıza teşekkür ediyoruz” – KIBRIS HABER
Disiplin Kurulundan karar çıktı! – KIBRIS HABER
Bakan Taçoy’dan anlamlı ziyaret! – KIBRIS HABER
Kuzey Kore’den yeni füze denemesi! Dikkat çeken zamanlama…
Adanın Yunanistan’a bağlanma hayali! – KIBRIS HABER
Piyasa enflasyonda çıkışın süreceğini öngörüyor

Adı Partygate skandalına karışan Boris Johnson: İstifa etmeyeceğim

Adı Partygate skandalına karışan Boris Johnson: İstifa etmeyeceğimCovid-19 kısıtlamaları sırasında kuralları ihlal ettiği ortaya çıkan ve …

Adı Partygate skandalına karışan Boris Johnson: İstifa etmeyeceğim
CyborNFT
25.05.2022 22:37
0
A+
A-

Adı Partygate skandalına karışan Boris Johnson: İstifa etmeyeceğim
Covid-19 kısıtlamaları sırasında kuralları ihlal ettiği ortaya çıkan ve Partygate skandalı olarak adlandırılan olaylara dair hazırlanan raporun tamamının yayınlanmasının ardından İngiltere Başbakanı Boris Johnson, üzgün olduğunu ve istifa etmeyeceğini açıklayarak, “Açıkçası hepimiz hatalar yaptık ve onlardan ders almalıyız” dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 2020 ve 2021’de Covid-19 kısıtlamaları sırasında kısıtlama kurallarını ihlal ettiğinin ortaya çıkmasından sonra bugün, “yaşananlardan üzgün olduğunu” yineledi. Önce Avam Kamarası’nda milletvekillerinin ardından Downing Street’teki Başbakanlık Ofisi’nde basının sorularını yanıtlayan Johnson, Partygate skandalı olarak adlandırılan kural ihlalleri konusunda, “mevcut deneyimle alçakgönüllüyüz ve dersimizi aldık” dedi.

Johnson, “Yaşananlardan üzgün olduğunu” söyleyerek, Partygate raporunun “bir dizi başarısızlığı tespit ettiğini” ifade etti. Johnson, polis memuru Sue Gray tarafından hazırlanan Partygate raporunda temizlik ve güvenlik personeline yönelik “saygısız ve kötü muamele” detaylarının ortaya konması konusunda “dehşete düştüğünü” belirtti. Johnson, “Temizlik personeliyle olanlar kesinlikle kabul edilemez ve onlardan şahsen özür dilerim” dedi.

CyborNFT

‘BU İŞE KARIŞAN HERKESİN BİR DERS ALMASI GEREKİYOR’

Johnson, Başbakanlık Ofisindeki etkinliklerin iş toplantıları olduğunu düşündüğünü ifade ederek, “Bunların iş toplantıları olduğuna inanıyorum. Bu işimin bir parçasıydı. Bu görüş doğrulanmış gibi görünüyor çünkü bu olaylar için bir ceza almadım” dedi.

Johnson, rapor nedeniyle Başbakanlık Ofisinden herhangi birinin disiplin cezası alıp almayacağı konusunda, “Raporda adı geçen kişiler hakkında yorum yapmak istemiyorum. Ancak bence adı geçen veya geçmeyen ama bu işe karışan herkesin bir ders alması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

‘DEVAM ETMENİN GÖREVİM OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM’

Johnson basın toplantısı sırasında istifa etmeyi düşünüp düşünmediğini sorusuna ise, “Şu anda taahhütlerimizi sürdürmek ve yerine getirmek benim işimdir. Devam etmenin benim görevim olduğuna inanıyorum. İlerlemeye devam etmeliyiz ve hükümet ilerlemeye devam etmeli. Yolumuza devam edeceğiz ve zor şeyleri yapmaya devam edeceğiz. Açıkçası hepimiz hatalar yaptık ve onlardan ders almalıyız” cevabını verdi.

Johnson ayrıca, Covid-19 kurallarının daha önce hiç görülmeyen bir sistem olduğuna dikkat çekerek, “Daha önce hiç görmediğimiz bir salgınla karşı karşıyaydık. İş etkinlikleri ile sosyalleşme arasındaki sınırın çizilmesinin zor olacağını anlamalıydık” dedi.

RAPORUN TAMAMI YAYINLANDI

Johnson da dahil olmak üzere hükümet çalışanlarının Covid-19 kısıtlamalarını ihlal ederek toplandığı Partygate etkinliklerine ilişkin raporun tamamı bugün yayınlandı. Raporu hazırlayan polis memuru Gray, Covid-19 kısıtlamalarının ihlal edildiğini ortaya koydu.

Partygate skandalı dahilinde 16 farklı olayın soruşturulduğu raporda yer alan detaylara göre, çok sayıda insanın etkinliklere katıldığı ve Covid-19 kurallarını ihlal ettiği, personelin bu davranışlarla ilgili endişelerini dile getiremediği, aşırı alkol tüketildiği ve kavga çıktığı, sarhoşluk bildirildiği, güvenlik ve temizlik personeline saygısızlık ve kötü muamele yapıldığı belirtildi.

Raporu hazırlayan Gray, “Hem siyasi hem de üst düzey liderlik bunun sorumluluğunu üstlenmeli” ifadelerini kullandı. Bazı olayların varlığının kendisine yalnızca basında çıkan haberler yoluyla ulaşmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını söyleyen Gray, “Olayların bana parça parça bildirildiği göz önünde bulundurulursa, soruşturma konusu olmayan olayların meydana gelmiş olması mümkündür” dedi.

JOHNSON’IN ETKİNLİKLERE KATILDIĞINA DAİR YENİ FOTOĞRAFLAR ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan bu hafta, Johnson’ın iş toplantıları olduğunu iddia ettiği etkinliklere katıldığını kanıtlayan yeni fotoğraflar basına yansıdı. 19 Haziran 2020’de doğum günü kutlaması ve 13 Kasım 2020’de özel danışmanı için yapılan bir kutlamada Johnson’ın bulunduğu ortaya çıktı.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.