STERLIN
23,3960
DOLAR
19,0533
EURO
20,6366
ALTIN
1.216,98
BIST
5.061,99
SON DAKİKA
Almanya’daki grev THY uçuşlarını iptal ettirdi
5,6 Büyüklüğünde deprem! – KIBRIS HABER
Maliye Bakanlığı’na, 1 milyar 500 milyon TL’ye kadar borçlanabilme yetkisi verildi! – KIBRIS HABER
Narlı sosların satışı yasaklandı
Hür piyasada döviz açılış fiyatları (24.03.2023)
Bakanlıktan dolandırıcılık uyarısı! Paranızı kaptırmayın
Çekme evraklı aracı başına bela oldu
Yellen dolara güveniyor
Feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı – KIBRIS HABER
Yaz saati uygulamasına geçiliyor! – KIBRIS HABER
Pazar gününe kadar sağanak yağmur bekleniyor! – KIBRIS HABER
24 Mart 2023’e ilişkin piyasa analiz raporu yayımlandı! – KIBRIS HABER
İki İsviçre bankasına Rusya soruşturması
Fed’e muhalefet korosu genişliyor
AB önderlerinden Türkiye daveti
Fransa’da emeklilik yaşı protestoları 9. gününde: Bordeaux Belediyesi ateşe verildi
Dünya bu kelamları konuşuyor… Almanya’dan flaş Putin açıklaması
Londra’da ramazan ışıltısı
Saç teli incelendi hastalıkları ortaya çıktı… Beethoven neden öldü
Yeni orkide tipi keşfedildi
Medvedev’den Berlin’e sert karşılık: Putin’in tutuklanması savaş ilanı olur
5 soruda Trump neyle suçlanıyor
Senatör Menendez yeniden devrede… Bir buçuk dakikalık soruya 3 sözlük karşılık
Zelzelesi unutmadı
Kripto reklamı değerliye patladı
Netanyahu’ya muhafaza kalkanı… O yasa çıktı İsrail karıştı
Global piyasalar Yellen’ın kelamlarıyla dalgalandı
TCMB’nin 2022 kârı 72 milyar TL
Japonya’da imalat faaliyetleri beşinci ayda da daraldı
Japonya’da enflasyon sürat kesti

53 yıl sonra bir ilk! UFO toplantısı canlı yayınlanacak – KIBRIS HABER

53 yıl sonra bir ilk! UFO toplantısı canlı yayınlanacak – KIBRIS HABER
CyborNFT
17.05.2022 10:15
0
A+
A-

Geçtiğimiz hafta uzay çalışmalarında yaşanan gelişmeler birçok kişinin dikkatini bu alana çekti. Samanyolu Galaksisi’nin merkezinde bulunan “Sagittarius A” kara deliğinin radyo teleskopları aracılığıyla fotoğraflanmasının ardından, NASA’nın Mars’ta görev yapan “Curiosity” isimli aracı da kapıya benzer simetrik bir doğal oluşumu fotoğraflamış ve fotoğraf dünya dışı yaşam tartışmalarını tekrar alevlenmişti. Birçok kişi, Mars’ta çekilen fotoğrafta bulunan kapının bilinç sahibi canlılar tarafından yapıldığı tezini öne sürdü.

ÜST DÜZEY İSİMLER DİNLENECEK

Tüm bu gelişmeler hala konuşulmaya devam ederken, ABD’de gerçekleştirilecek olan UFO konulu bir toplantı, dünya dışı yaşam tartışmalarına farklı bir boyut kazandıParti rdı. Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi’nin Terörle Mücadele, İstihbarat ve Yayılmayla Mücadele Alt Komitesi, tanımlanamayan hava olayları ve UFO görüntüsü olduğu iddia edilen kayıtlar hakkında halka açık bir toplantı gerçekleştirecek. 1969 yılından bu yana bu konuda halka açık bir oturum gerçekleştirilmediği için toplantıda konuşulacaklar büyük bir merak konusu.

Milliyet’ten Oğuzcan Atış’ın haberine göre, Alt komite Başkanı Indiana Demokrat Parti Temsilcisi Andre Carson tarafından yönetilecek toplantıda, İstihbarat ve Güvenlikten Sorumlu Savunma Müsteşarı Ronald Moultrie ve Donanma İstihbarat Başkan Vekili Scott Bray dinlenecek. Andre Carson, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, yaklaşık 53 yıldır UFO’lar hakkında halka açık bir toplantı düzenlenmediğini belirtti ve yapılacak toplantının önemli olduğunu vurguladı. Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Adam Schiff, Salı günü gerçekleştirilecek toplantının halka, “günümüzün en büyük gizemlerinden biri” hakkında konunun uzmanlarından doğrudan bilgi alma şansı sunacağını belirtti. Schiff, gizliliğin bu konu hakkında pek çok spekülasyona sebep olduğunun altını çizdi. Toplantı sayesinde gerçeklerin şeffaf şekilde ortaya konacağını belirten Schiff, komplo teorilerinin de bu yolla çürütülebileceğini söyledi. Düzenlenecek toplantı son dönemde ABD hükümeti üzerinde UFO’lar hakkında kurulan baskının arttığı bir zamanda gerçekleşeceği için oldukça dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıl istihbarat yetkilileri 144 “tanımlanamayan hava olayı” hakkında bir rapor yayınlamış ve bu olaylardan sadece birisi mantıklı bir zeminde açıklanabilmişti.

CyborNFT

SAVUNMA BAKANLIĞI TANIMLAYAMADI

Pentagon, 2021 yılında, tanımlanamayan hava olaylarının uçuş güvenliğinde oluşturacağı güvenlik risklerine ilişkin bir rapor yayınlamıştı. Pentagon yetkilileri, tanımlanamayan hava olaylarının bir kısmının diğer ülkeler tarafından geliştirilen bilinmeyen yeni teknolojiler olduğunu düşünüyor olsa da, olası bir dünya dışı yaşam ihtimalinin de değerlendirildiğini belirtti. Yapılan açıklamada, bu olayların tanımlanması için çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü vurgulandı. Halka açık olarak gerçekleştirilecek ve internet üzerinden de canlı yayınlanacak olan ilk oturumun ardından Pentagon’a bağlı Uçan Objeleri Tanımlama ve Yönetimi Senkronizasyonu Programı hakkında halka kapalı bir oturum da gerçekleştirilecek. ABD Savunma Bakanlığı, geçtiğimiz yıl konu hakkında yayınladığı raporunda, 144 tanımlanamayan hava olayına ilişkin veriye sahip olduğunu açıklamıştı. Rapor, son yıllarda çok sayıda askeri personelin gökyüzünde dengesiz şekilde uçan cisimler gördüğünü bildirmesinin ardından Pentagon tarafından hazırlanarak ABD kongresine sunulmuştu. 144 bildirim için “Tanımlanamayan Hava Fenomeni” ifadesi kullanılan çalışmada bildirimlerin tümünün, 2004’ten sonra artan vakalar üzerine iki yıl önce uygulanmaya başlayan resmi bir bildirim mekanizması üzerinden, son iki yılda yapıldığı açıklanmıştı.

144 tanımlanamayan hava olayının sadece biri net şekilde açıklanabilmiş ve 143 olay için, “Olayları açıklamak için elimizde yeterli bilgi bulunmuyor” açıklaması yapılmıştı. Tanımlanamayan hava olaylarının tek bir sebebi olmadığı belirtilen raporda, bu olayların meteorolojik sebepler, Rusya ve Çin tarafından geliştirilen yeni teknolojiler veya ABD tarafından geliştirilen gizli projelere ait çalışmalardan kaynaklanmış olabileceği vurgulanmıştı. Raporun sonunda ise tanımlanamayan hava olaylarının uçuş güvenliğine ve ABD ulusal güvenliğine tehdit olduğu belirtilmişti. Raporun kongreye sunulmasının ardından Pentagon, geçen yılın Ağustos ayında Tanımlanamayan Hava Fenomeni Görev Gücü oluşturarak gelen bildirimleri incelemeye başladığını açıklamış ve çalışmalar için ek bütçeye ihtiyaç duyduğunu duyurmuştu.

Kıbrıs Haber

Kıbrıs Haberleri, Doğru, Tarafsız ve Güncel Kıbrıs Haberleri Kıbrıs Habercide son dakika olarak okuyabilirsiniz.

Yayın sürecimiz boyunca tarafsız olarak Ülkemizde ve Dünyada gelişen bütün  Politika, Sağlık, Ekonomi, Eğitim, Spor ve Teknoloji alanlarında ülkemizi ilgilendiren ve son dakika Kıbrıs Haberlerini Kıbrıs Haberci ‘de ücretsiz bir şekilde okuyabilirsiniz.

kibrishaberci.com

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.