STERLIN
19,7917
DOLAR
15,9615
EURO
16,7811
ALTIN
932,22
BIST
2.393,61
SON DAKİKA
Bakan Çavuşoğlu, Pakistanlı mevkidaşı Zardari ile görüştü
UEFA Avrupa Ligi’nde Rangers’ı deviren Eintracht Frankfurt şampiyon oldu (Maç özeti)
Son dakika: Mircea Lucescu: “Fenerbahçe’den önemli bir teklif aldım” | Transfer haberi
Beşiktaşlı futbolculardan SMA hastası çocuklara manalı takviye
New York Fed: Global tedarik zinciri baskıları berbatlaştı
Kripto paralar Rusya’da bir ödeme sistemi olarak yasallaşabilir
İSPARK ücretlerine zam
Çavuşoğlu: Türkiye’nin güvenlik endişeleri karşılanmalı
Küresel borçlar yılın ilk çeyreğinde rekor kırdı
BBVA’nın gönüllü pay alım teklifi sonuçlandı
‘E-ticarete yeni başlayan KOBİ’lere 360 derece hizmet sunuyoruz’
“İhracattaki en büyük sorun ihracat bedelinin %40’ının TL’ye dönmesi”
U19 Gelişim Ligi’ndeki derbide Galatasaray, Fenerbahçe’yi 2 golle geçti
ABD, Kiev Büyükelçiliğini yeniden açtı
Son dakika: ABD’den Türkiye açıklaması: Güvenlik kaygıları karşılanabilir
Savcılık mütalaasında yer aldı… Berlusconi’nin partilerinde seks köleleri vardı
ABD’li yazılım şirketi: Biden’ın Twitter takipçilerinin yarısı uydurma
ABD’nin konuştuğu taksi şoförü! Toplumsal medyada kahraman ilan edildi
Ukrayna savaşında bir ilk! Rus askeri mahkeme karşısında kabahatini kabul etti
19 Mayıs’a özel hatıra bileti
Hindistan’da fabrikanın duvarı çöktü: 12 kişi hayatını kaybetti
NASA imajları paylaştı… Uzaydan bile görülen patlama şok tesiri yarattı!
EKPSS sonuçları açıklandı
Rusya’dan peşe peşe misilleme kararı!
e-YDS giriş dokümanları erişime açıldı
Air France-KLM ile deniz taşıma devi ortasında kargo işbirliği
Rusya’dan tüyler ürperten talep! ‘Azovstal’dan çıkan askerler idam edilsin’
Girne’de 6 İşletme mühürlendi! – KIBRIS HABER
Güney Kıbrıs’ta hayvancılar isyanda – KIBRIS HABER
Beklenen ödeme yapılıyor – KIBRIS HABER

24. POMEM Müracaat Kaideleri Aşikâr Oldu! İşte POMEM Müracaat Kılavuzu

24. POMEM Müracaat Koşulları Muhakkak Oldu! İşte POMEM Müracaat Kılavuzu 24. periyot POMEM müracaat kaideleri açıklandı.Geçtiğimiz hafta yapılan …

24. POMEM Müracaat Kaideleri Aşikâr Oldu! İşte POMEM Müracaat Kılavuzu
CyborNFT
04.04.2022 00:08
0
A+
A-

24. POMEM Müracaat Koşulları Muhakkak Oldu! İşte POMEM Müracaat Kılavuzu
24. periyot POMEM müracaat kaideleri açıklandı.Geçtiğimiz hafta yapılan duyuru ile toplam 300 bayan polis memuru alınacağı açıklanmıştı. Polis olmak isteyen adaylar, POMEM müracaat koşulları, müracaat tarihi ve imtihan tarihlerini merak ediyor. İşte POMEM müracaat kılavuzu, müracaat kuralları, müracaat tarihleri…

24. periyot POMEM müracaat kuralları, Polis Akademisi tarafından açıklandı. Yayınlanan 24. POMEM müracaat kılavuzu ile birlikte önbaşvuru tarihi, müracaat koşulları, müracaat için gerekli evraklar muhakkak oldu. 24. periyot POMEM başvurusu ile 2 bin 500 tane lisans mezunu, 500 tane önlinans mezunu bayan polis memuru adayı alınacak. Pekala 24. periyot müracaat kaideleri nelerdir? POMEM müracaat tarihi nedir? POMEM başvurusu nasıl yapılır? İşte ayrıntılar…

24. PERİYOT POMEM MÜRACAAT TARİHİ

POMEM imtihanına internet üzerinden ön müracaatlar, 08 Nisan (dahil)-22 Nisan (dahil) 2019 tarihleri ortasında saat 18.00’e kadar https://pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması formunda yapılacaktır.

CyborNFT

24. periyot POMEM müracaat kılavuzunu aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

24. devir POMEM müracaat kılavuzu

Lisans mezunu ve önlisans mezunu müracaat adaylar, POMEM önbaşvurusu aşağıdaki linklerden yapabilir.

ÖNLİSANS MEZUNU BAYAN ADAY BAŞVURUSU

LİSANS BAYAN ADAY BAŞVURUSU

24. POMEM MÜRACAAT KURALLARI NELERDİR?

POMEM’lere müracaat yapacak adaylarda aşağıdaki kurallar aranır.

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Önlisans, Lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Şurası Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan önlisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik dokümanı ile birlikte kabul edilecektir.)

c) KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek taban puan yahut üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2017 yahut 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan tipinden (60,00), önlisans mezunları için 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan cinsinden (70,00) taban puan yahut üzerinde puan almış olmak.)

ç) Emniyet Teşkilatı çalışanı şehit yahut görev malullerinin eş yahut çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin 8’inci unsurunun (c) bendinde belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak, (Emniyet Teşkilatı Çalışanı Şehit yahut Görev Malulü eş ve çocukları için 2017 yahut 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan çeşidinden en az (48,00), 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan tipinden (56,00) taban puan yahut üzerinde puan almış olmak.)

d) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden evvelki yaş dikkate alınmak kuralıyla, imtihanın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle bayan adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak)

e) Silah taşımaya yahut silahlı vazife yapmaya tüzel bir manisi bulunmamak,

f) Emniyet Teşkilatı Sıhhat Kuralları Yönetmeliğinde belirtilen kuralları taşımak, (Polis Okullarına alınacak bayan öğrencilerin en az 162 cm uzunluk uzunluğu olacaktır.) (Polis Okullarına alınacak bayan öğrencilerin 18.00-27.00 aralığında Vücut Kitle İndeksi olacaktır.)

g) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü hususunda belirtilen müddetler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin;

1) Taammüden işlenen bir hatadan ötürü kararın açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl yahut daha fazla mühletle mahpus cezasına mahkûm olmamak,

2) Affa uğramış yahut kararın açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı cürümler, Anayasal tertibe ve bu sistemin işleyişine karşı kabahatler, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı berbata kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, hatadan kaynaklanan malvarlığı bedellerini aklama, kaçakçılık yahut cinsel dokunulmazlığa karşı cürümlerden ötürü mahkûm olmamak yahut bu hatalardan ötürü devam etmekte olan bir soruşturma yahut kovuşturma bulunmamak yahut kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,

ğ) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve gibisi yerlerde çalışmış yahut aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe ters mahiyette her türlü yazılı, sesli ve imajlı yapıtları, kaydedildiği gerece bakılmaksızın üretmek ve satmaktan yahut kumar, uyuşturucu yahut uyarıcı unsur nedeniyle, hakkında rastgele bir isimli yahut idarî soruşturma yahut kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan ötürü idarî yaptırım uygulanmamak yahut bu işler nedeniyle karar giymemiş olmak,

h) Müracaat tarihinde rastgele bir siyasi partiye yahut siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak, (sınav müracaat dilekçesinin ilgili kısmına aday kendi el yazısı ile durumunu belirtecektir.)

ı) Alkol, uyuşturucu yahut uyarıcı unsur kullanımı nedeniyle tedavi görmüş yahut görüyor olmamak,

i) Kamu haklarını kullanmaktan mahrum bırakılmış olmamak,

j) Sıhhat Yönetmeliği kararları hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

k) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

MÜRACAATTA İSTENEN EVRAKLAR

İnternetten ön müracaat yapan ve şahsen müracaat ve imtihan için çağrılan adayların getirmesi gereken evraklar;

a) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, (sınav müracaat dilekçesinin ilgili kısmına aday 11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ilişkin olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.)

b) İmtihan müracaat dilekçesi, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır.(sınav giriş evrakı yayınlandığı tarihte, imtihan müracaat dilekçesi www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)

c) Aday Sıhhat Bilgi Formu, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır. (sınav giriş dokümanı yayınlandığı tarihte, aday sıhhat bilgi formu www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)

ç) Adayların Fiziki Yeterlilik İmtihanı Parkuruna Katılmasına Mahzur Sıhhat Sorununun bulunmadığına dair beyanı, (sınav giriş evrakı yayınlandığı tarihte, kelam konusu evrak www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)

d) Mezuniyet bilgisi mezun olduğu üniversite tarafından YÖK sistemine işlenmemiş olan adaylar diploma yahut süreksiz bitirme dokümanının aslı ve fotokopisini getirecektir. Öbür adaylar mezuniyetine ait rastgele bir doküman getirmeyecektir. (Mezuniyet bilginizin YÖK Sistemine işlenip işlenmediğini e-Devlet’ten denetim edebilirsiniz.)

(Yabancı ülkeden alınan önlisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik dokümanı ile birlikte kabul edilecektir.)

e) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,

f) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını tabir eden yazılı beyanları, (sınav müracaat dilekçesinin ilgili kısmına aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)

g) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme dokümanı, (Eğer yaş tashihi yaptırmış iseniz, yaptırdığınız yaş tashihinin tarihini gün-ay-yıl olarak yazınız. Katılaşmış Mahkeme Karar tarihi yazılacak ve tasdikli mahkeme kararı müracaat sırasında teslim edilecektir.)

ğ) Emniyet Teşkilatı Çalışanı Şehit yahut Görev Malulü olanların Eş yahut Çocuklarından, Emniyet Genel Müdürlüğü İşçi Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik yahut görev malullük evrakının Kurumca onaylı örneği,

h) İmtihan Giriş Evrakı,

CyborNFT
ETİKETLER: , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.