STERLIN
36,7504
DOLAR
28,8960
EURO
31,4606
ALTIN
1.923,44
BIST
8.026,27
SON DAKİKA
Girne’de ağır vasıta trafik kısıtlaması başlıyor! – KIBRIS HABER
Devlet yetkililerini eleştirdi! – KIBRIS HABER
Seyir halindeki otobüs yandı! – KIBRIS HABER
Yaşlılara yönelik şiddet ve kötü muameleye dikkat çekti! – KIBRIS HABER
‘Tokat terapisi’ sırasında hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Başbakan Üstel, Maraş Futbol sahasını ziyaret etti! – KIBRIS HABER
Altın fiyatında rekor! – KIBRIS HABER
Şöhret Öngideren hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Can Gürzap hayatını kaybetti! – KIBRIS HABER
Kırsal kesim arsaları altyapılarının bitmesi için 10 milyon TL ayrıldı! – KIBRIS HABER
Asgari ücretin 4 katı cezası var! – KIBRIS HABER
Yine alkol yine kaza! – KIBRIS HABER
Başbakan Üstel; “Gençlerimiz için her türlü fedakarlığı yapacağız”! – KIBRIS HABER
“2006 yılından beri kamuya tek bir engelli istihdam edilmedi” dediler. Eylem başlatacaklar – KIBRIS HABER
KAMU-SEN’den mesaj! – KIBRIS HABER
Gıda denetim sonuçları açıklandı! Zehir yiyoruz – KIBRIS HABER
Kıbrıs Vakfı, Eğitim Destek Programı Başlattı! – KIBRIS HABER
Güney’de polisler mercek altında! – KIBRIS HABER
“Mulla Hüseyin artık “kayıp” değil, bir mezarı var”! – KIBRIS HABER
Zehie Helin Reessur cinayeti davası ertelendi! – KIBRIS HABER
1 Aralık Brent petrol fiyatı – KIBRIS HABER
Sıcaklık 21-24 derece dolaylarında seyredecek! – KIBRIS HABER
Ateşkes sona erdi! İsrail ordusundan açıklama – KIBRIS HABER
Telekomünikasyon Dairesi, abonelerin borçlarını 15 Aralık’a kadar ödemesini istedi! – KIBRIS HABER
Gemikonağı’nda kaza sonucu 20 yaşındaki kız yoğun bakımda! – KIBRIS HABER
Sterlin uçuşta! – KIBRIS HABER
Türkiye Adalet Bakanı Tunç; “İsias sorumluları yargı huzurunda hesap verecek”! – KIBRIS HABER
Bu bölgelerde yarın uzun süreli elektrik kesintisi yaşanacak! – KIBRIS HABER
Birinin 6. diğerinin 4. tutuklanması! – KIBRIS HABER
629 Gündür ülkede kaçak yaşamış! – KIBRIS HABER

2022’nin birinci yardımcı kaynak dayanak paketi yayımlandı

Öğrenci ve öğretmenlere çeşitli kaynaklarla takviye olmak gayesiyle Ekim ayından bu yana her ayın birinci haftasında yardımcı kaynak paketi …

2022’nin birinci yardımcı kaynak dayanak paketi yayımlandı
CyborNFT
03.04.2022 10:39
0
A+
A-

Öğrenci ve öğretmenlere çeşitli kaynaklarla takviye olmak gayesiyle Ekim ayından bu yana her ayın birinci haftasında yardımcı kaynak paketi paylaşılıyor. Her ayın birinci haftası erişime açılan paketlerin Ocak ayına ilişkin dördüncüsü bugün yayımlandı. 

Yardımcı kaynak takviye paketinde Çalışma Soruları, Örnek Sorular, Etkileşimli Sorular, Tekrar Testleri, LGS Kasım ayın örnek soru kitapçığı ve YKS’ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları yer alıyor. Şimdiye kadar yayımlanan en geniş yardımcı kaynak seti özelliği taşıyan Ocak ayı yardımcı kaynak takviye paketine http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresi üzerinden erişilebiliyor. Kaynak paketi ayrıyeten basılı olarak da tüm öğrencilere fiyatsız ulaştırılacak.

9 BİN SORULUK DAYANAK PAKETİ
Ocak ayı takviye paketinde 2’nci sınıftan 12’ınci sınıfa kadar tüm sınıf düzeylerinde 9 bin soruluk yardımcı kaynak yer aldı. Böylelikle 2021 yılı Ekim ayı prestijiyle yayımlanan yardımcı kaynaklardaki soru sayısı 32 bine ulaştı. Bu kaynaklar ile öğrencilerin derste işleyecekleri hususları pekiştirmeleri ve öğrenme süreçlerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Ayrıyeten temel eğitim kademesindeki öğrencilerine 850 sorudan oluşan Süreç Değerlendirmeye yönelik Aktiflik Kitabı, Öğretmen Kılavuzu, Çalışma Soruları ve Çalışma Fasiküllerini yayımladı. Bu sorular 2’nci sınıftan 7’nci sınıfa kadar olan öğrencilerimizin istifadesine sunuldu.

CyborNFT

 

LGS OCAK AYI ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI
8’inci sınıfta tahsil gören öğrencilerimizin 5 Haziran 2022’de yapılacak olan “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına Ait Merkezî Sınav”a yönelik hazırlıklarına dayanak için Ocak ayı örnek soru kitapçığı da paketin içinde yer aldı.

YKS’YE YÖNELİK 1750 ÇALIŞMA SORUSU
Ortaöğretim kademesindeki öğrenciler için Tekrar Testlerinin 8’incisi de yardımcı kaynak dayanak paketinde yerini aldı. İkinci devir ünite ve kazanımlarını kapsayan 8’inci Tekrar Testlerinde 750 soru bulunuyor. 12’inci sınıf öğrencileri için Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na yönelik hazırlanan kaynak setindeki 3 TYT, 6 AYT ve 1 YDT kitapçığında ise 1750 soru bulunuyor. Ayrıyeten 4 bin 250 sorudan oluşan çalışma ve aktiflik kitapları da ortaöğretim öğrencilerinin kullanımına sunuldu.

 

ETKİLEŞİMLİ SORULAR YAYIMLANMAYA DEVAM EDİYOR
8, 9 ve 10’uncu sınıf öğrencileri için geçen ay birinci sefer elektronik ortamda yayımlanan etkileşimli sorular da paylaşılmaya devam ediyor. Bu çalışmada Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarından çoktan seçmeli sorularla birlikte açılır menü, sürükle bırak ve çoklu seçim özelliklerinin kullanıldığı sorular hazırlandı. Ayrıyeten üst seviye zihinsel maharetlerinin ölçülmesine daha fazla imkan sağlayan ve öğrencilere kendi karşılığını oluşturma fırsatı veren açık uçlu sorular da kullanıldı. Sorular, öğrencilerin gerçek hayat durumlarını ekranda görmesini sağlayan simülasyonlar içerecek halde yapılandırıldı.

ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK GÖRÜNTÜLÜ SORU TAHLİLLERİ VE HUSUS ANLATIMLARI
9, 10, 11 ve 12’inci sınıf öğrencileri için çeşitli derslerden mevzu tekrarlarının ve soru tahlillerinin yer aldığı görüntüler da hazırlandı. Bu görüntüler aracılığı ile öğrenciler, öğrenme ortamlarını çeşitlendirme, kendilerini kıymetlendirme ve bahisleri tekrar etme imkânı bulacak.

 

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE TAKVİYE
Ocak ayı paketinde temel eğitim ve ortaöğretim kademelerinde eğitim gören özel eğitim öğrencileri için de etkinlikler yer alıyor. Hazırlanan etkinlikler boşluk doldurma, benzerlik ve farklılıkları bulma, eşleme, manaya ve anlatma tekniklerini içeriyor. Bu etkinlikler ile öğrencilerin mevzuları pekiştirmeleri amaçlanıyor.

“23.5 MİLYONA YAKIN YARDIMCI KAYNAĞI BASILI OLARAK ÖĞRENCİLERİMİZE ULAŞTIRDIK”
6 Eylül’den bu yana yüz yüze eğitimi başarılı bir halde devam ettirirken başka taraftan hem mevcut eğitimi desteklemek hem de uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için kapsamlı yardımcı kaynak dayanak paketi hazırladıklarını hatırlatan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şunları kaydetti:

“Arkadaşlarımızın ağır emekleri ile 2’inci sınıftan 12’inci sınıfa kadar olan sınıf seviyeleri için hazırladıkları Yardımcı Kaynak Takviye Paketini 2021 yılında Ekim, Kasım ve Aralık aylarında yayımlamıştık. Bu uygulamaya 2022 yılında da devam ediyoruz. Bugün Ocak ayına ilişkin dayanak paketini yayımladık. Tüm kaynaklara öğrenci ve öğretmenlerimiz çarçabuk ulaşabilecekler. Öbür taraftan tüm öğrencilere bu kaynakları basılı olarak da ulaştıracağız. Şu ana kadar 23,5 milyona yakın yardımcı kaynağı basılı olarak öğrencilerimize ulaştırdık. Her ayın birinci haftası bu paketi yayımlamayı sürdüreceğiz. Ayrıyeten, her ay yardımcı kaynak dayanak paketinin içeriğinde çeşitliliği de artıracağız. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum.”

 

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.