STERLIN
20,2672
DOLAR
16,6438
EURO
17,5242
ALTIN
979,74
BIST
2.471,03
SON DAKİKA
Almanya’da enflasyon Haziran’da geriledi
ABD iktisadı birinci çeyrekte yüzde 1.6 küçüldü
Almanya, Türkiye’den personel getirmeye yeşil ışık yaktı
Hal Yasa Tasarısı Resmi Gazete’de yayımlandı – KIBRIS HABER
Dünyanın en yeterli restoranı ziyan açıkladı
Bankacılık dalının kârı Mayıs’ta sekize katladı
İnsanlık tarihini değiştirebilecek keşif: En eski cetlerimiz düşündüğümüzden 1 milyon yıl daha yaşlı
Güney Kıbrıs’ta bazı alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi! – KIBRIS HABER
Ercan’da kurye operasyonu: 950 bin euro ile yakalandı – KIBRIS HABER
Bedelli askerlik yoklaması 4 Temmuz’da yapılacak – KIBRIS HABER
Patates beyanları incelendi – KIBRIS HABER
Kripto borsasıyla ünlü yatırımcı ortasındaki tartışma büyüyor
Sanat yapıtı üzere ders notu
İngiltere’den Rusya’nın en varlıklı işadamına yaptırım
Hangi ülkede, taban fiyatlı çalışan oranı ne kadar?
Miçotakis’ten flaş NATO açıklaması
Rusya pahalı ruble sebebiyle ‘dostane’ kurlardan alım yapmayı planlıyor
İsveç ve Finlandiya’ya NATO yolu açıldı…Rusya’dan birinci açıklama!
Sigorta affı için son başvuru ve son ödeme tarihi açıklandı – KIBRIS HABER
Pandemide orta vermişlerdi… Taylandlı mahkumlar mahpustan çıkabilmek için kanalizasyon temizliyor
Japonya’da sıcaklıklar rekor düzeye ulaştı
Japonya, 2023 G7 Tepesi’ne mesken sahipliği yapacak
Kanada’da kanlı banka soygunu teşebbüsü: 2 meyyit, 6 yaralı
Özer, Paris’te eğitim tepesinde
Euro Bölgesi’nde ekonomik itimat Mart 2021’den beri en düşük düzeyde
Beyaz saçları azaltan mucizevi formül – KIBRIS HABER
Amcaoğlu: Hükümetin hazırladığı ekonomik paket yarın halkla paylaşılacak – KIBRIS HABER
Başbakan Ünal Üstel: Jeneratörler 10 gün içinde devreye girecek – KIBRIS HABER
Air Serbia ve THY, ortak teşebbüs kurabilir
Hayatı serada öğreniyorlar

2020 – 2021 Madencilik mükafatları sahiplerini buldu

2020 – 2021 Madencilik mükafatları sahiplerini bulduYurt Madenciliğini Geliştirme Vakıf Lideri Prof. Dr. İtimat Önal, Covid -19 salgını nedeniyle …

2020 – 2021 Madencilik mükafatları sahiplerini buldu
CyborNFT
20.05.2022 18:22
0
A+
A-

2020 – 2021 Madencilik mükafatları sahiplerini buldu
Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakıf Lideri Prof. Dr. İtimat Önal, Covid -19 salgını nedeniyle 3 yıldır madencilik mükafatları merasiminin yapılamadığını söyledi. Önal, Madencilik ödüllerinin;  Bilim, Tez, Üretim, Etraf Muhafaza, İş Sıhhati ve Güvenliği,…

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın iki yılda bir düzenlediği Madencilik Mükafatları Merasimi 14 Mayıs 2022 Cumartesi yapıldı.

Merasimde konuşan vakıf lideri Prof. Dr. İnanç Önal, Covid -19 salgını nedeniyle 3 yıldır madencilik mükafatları merasiminin yapılamadığını söyledi. Önal, Madencilik ödüllerinin; Bilim, Tez, Üretim, Etraf Müdafaa, İş Sıhhati ve Güvenliği, Basın, Teşvik, Hizmet ve Teşekkür kategorilerinde verildiğini açıkladı.

CyborNFT

Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof.Dr. Erdem Kalaycı merasimde yaptığı konuşmasında, madenciliğin insanoğlunun çağdaş hayatında temel öge olduğunu söyledi. Günlük hayatımızda kullandığımız çabucak her şeyde maden olduğunu vurguladı. Cumhuriyetin kuruluş periyodunda madenciliğe çok değer verildiğini lakin sonraki devirlerde madenciliğin ihmal edildiğini belirtti. Madenciliğe karşı toplumdaki negatif algının düzeltilmesi için madencilerin daha çok çalışması gerektiğini söyledi.

Konuşmanın akabinde mükafatlar sahiplerine verildi. Bilim ve Tez Mükafatları kategorisinde; lisans mükafatını Aylin Atasoy ve Betül Çıkrıkçı, yüksek lisans mükafatını Yusuf Enes Pural, doktora mükafatını Mustafa Çiçek, Bilim mükafatını ise Prof.Dr. Tolga Oyman aldı.

Üretim Mükafatları kategorisinde; Soylu Endüstriyel Hammaddeler A.Ş. Genper Genleştirilmiş Perlit San. ve Tic. A.Ş. Esan Eczacıbaşı Endüstriyel Hammaddeler San. ve Tic. A.Ş. Etiler Madencilik San. ve Tic. A.Ş. Tolsa Türkiye Madencilik San. ve Tic. A.Ş. Ünye Madencilik San. ve Tic. Ltd. Şti. Kazan Soda Elektrik Üretim A.Ş. Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, İmbat Madencilik Güç Turizm San. ve Tic. A.Ş. Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü, Erdemir Madencilik San. ve Tic. A.Ş., Yıl Maden Holding A.Ş. Eti Bakır A.Ş., Tüprag Metal Madencilik San. ve Tic. A.Ş., Anagold Madencilik San. ve Tic. A.Ş. mükafata layık görüldü.

Etraf Muhafaza, İş Sıhhati ve Güvenliği Mükafatları kategorisinde; Kazan Soda Elektrik Üretim A.Ş. İltaş Madencilik A.Ş. ve Maden Sanayii Patronlar Sendikası, Çiftay İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş., ödül aldı.

Basın Mükafatları Kategorisinde; Bloomberg HT Genel Müdürü Ali Can Türkoğlu, Hayat ve Maden Programı İmalcisi İnci Karaman, Bölüm Maden Mecmuası Editörü Gülseren Kocer madenciliğin basın yayın faaliyetleriyle tanıtılmasına katkılarından ötürü mükafata layık görüldü.

Akdeniz Mineral Kaynakları A.Ş., Esan Eczacıbaşı Endüstriyel Hammaddeler San. ve Tic. A.Ş., Meyra Mühendislik Proje ve Madencilik San. ve Tic. A.Ş. Hizmet Teşvik ödülünün sahibi oldular.

Türkiye Alçı Üreticileri Derneği, Lineer Metal San. ve Tic. A.Ş., Tümad Madencilik San. ve Tic. A.Ş., Zenit Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Polyak Eynez Güç Üretim Madencilik San. ve Tic. A.Ş, Lidya Madencilik San. ve Tic. A.Ş., Eti Bakır A.Ş. Madencilik hizmet mükafatını alan kuruluşlar oldu.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü Cevat GENÇ, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, Altın Madencileri Derneği, Murat Turan, Doç. Dr. H. Tolga Yalçın, Dr. merhum S. Selim Şenkal, merhum Prof.Dr. Orhan Kural, Erhan Aygün, Mevlüt Kaya, Sabri Karahan, Dr. Ali Vedat Oygün, Prof.Dr. Işık Kumbasar, Prof.Dr. Suna Atak , Prof.Dr. Gülhan Özbayoğlu, Prof.Dr. Erdoğan Yüzer, Hüsamettin Özkan madenciliğe katkıları nedeniyle teşekkür plaketine layık görüldü.

Merasimde ayrıyeten Ülke madenciliğinin gelişmesine yaptığı katkılar nedeni ile Erhan Aygün, Mevlüt Kaya, Sabri Karahan, Dr. Ali Vedat Oygür, ülkemizin birinci bayan madencileri Prof.Dr. Işık Kumbasar, Prof.Dr. Suna Atak ve Prof.Dr. Gülhan Özbayoğlu, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın kurucu lideri Prof.Dr. Erdoğan Yüzer ile Hüsamettin Özkan da hizmet mükafatına layık görüldü.

Son olarak Güç ve Ticaret Bakanlığı Bakan yardımcısı Prof.Dr. Onur Kalaycı’ya madenciliğe katkılarından ötürü Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Lideri Prof.Dr.Güven Önal tarafından teşekkür plaketi verildi.

CyborNFT
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.